Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell bekötni az XLR >...

Hogyan kell bekötni az XLR > stereo jack csatlakozós, kéteres és árnyékolt kábelt mikrofonhoz?

Figyelt kérdés

Eddig többen, többfélét mondtak, de egyik se vált be, továbbra is összeszedi a zajt a kábel.


Viszont elméletileg se értem, hogy az XLR 3 pontját, hogyan vezessem a stereo jackhez?


a verziók:


1, legtöbben azt mondják, hogy az XLR meleg pontját kössem a stereo jack mindkét meleg pontjára, hiszen így lesz belőle dualmono. Ez eddig rendben, de akkor az árnyékolást és a hideg szálat kössem össze és így forrasszam a jack hideg pontjához vagy egyszerűen csak a hideget forrasszam rá, és az árnyékolást meg hagyjam szabadon "lógni", azaz azt sehova se forrasszam? Aki ezt mondta, annak az az indoka, ha összeforrasztom a hideget és az árnyékot, akkor pont beviszem az árnyék által felfogott zavart az árnyékolás alá, és oda kerül a meleg ér mellé ... Ebben van logika, na de akkor mi a megoldás?


2, Másik verzió, és ezt sok gyári bekötésű kábelnél is látom (hangtechnikus szerint helytelenül), hogy az XLR hideg pontját és az árnyékot (1 és 3) eleve már magában az XLR-ben összeforrasztják, és így a hideg és az árnyék közösítve megy végig a kábelen, így pedig már tényleg mindegy, hogy akkor a végén a stero jackre mindkét meleg pontra (közösítve) csak a meleg szálat forrasztom, és a hidegre pedig a közösített árnyék+hideg szálat. na de ekkor ugyanott vagyok, azaz az árnyék által felfogandó zavart esetleg beviszem a meleg érhez, méghozzá rögtön az elejétől, tehát sztem így még nagyobb az esély a zajosodásra.


na most én azt nem értem, hogy ha az XLR-nél van 3 külön (nem közösített) pontunk, és 2 eres kábelről van szó, akkor hogy ne vigyek az árnyékolás alá zavart, sztem elviekben a kábel mindkét erét a 2 meleg ponthoz kéne forrasztanom, és csak az árnyéknak kéne mennie a jack hideg pontjához?


Még ami fontos: nem keverőbe megy, hanem kamerába, ezért nem valódi stereo itt a bekötés, és pl azokkal a kábelekkel nincs is gond, amelyek csak 1 eresek + erős árnyék, mert ott egyértelmű h az XLR 2. meleg pontja megy a jack mindkét meleg pontjára, az árnyék pedig az XLR-ben 1,3 közösítve megy végig a jack hideg pontjához.

(feltéve, ha most mindezt jól írtam le ...)


Valaki otthon van ebben? Én mindegyik verziót kipróbáltam már, méghozzá nagyon jó minőségű kábelekkel, és az istennek se érek el nagyon jó minőséget. a 2 eres + árnyék -típusú kábelekénél pedig még elméletileg se értem az egészet ... Főleg azok után h legtöbben azt mondják, elvileg az XLR 1 és 3 pontja nem kéne hogy összeforrasztva legyen már kapásból a legelején.

van Ötletetek?



#mikrofon #XLR #dualmono
2017. márc. 20. 08:35
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

nos, ismét sikerült tök másról beszélni; mondom én h jól elvagytok magatokban, nem hiányzok, csak az a kár h a lényegi kérdéseket sose fogjátok fel. viszont ezt is megszoktam.

a fülminotornak pedig véletlenül se az a lényege, ezek szerint tényleg max sörsátras falunapokat bíznak rád, ha komolyabb előadókkal még nem találkoztál. tudod mikor szól be nekem egy rendező, hogy fejezzem be ... vicces. azért ott még nem tartunk, bár azt se értem, hogy kerülne eleve egy rendezőhöz a fülmonitor (bármelyik része ..). bocs de netto hülyeség amiket összehordasz folyamatosan. meg mi az h elveszik meg veszteség? az ész megáll tényleg,, képzeld a komolyabbak saját maguk viszik a mikrofonjukat és a fülmonitorukat, nem vagyunk a tiedre szorulva, hát az be is ba..na, ha idegen mikrofont kéne használni....

2017. márc. 26. 07:48
 42/44 anonim ***** válasza:

Na jó, térjünk vissza az elejéhez.

Bejött ide pistike, hogy csókolom bácsik, hogy kő bekötni a zikszelkert meg a dzsekkkdugót, mer nem működik a kamerának a hangjája...

Aztán napok alatt pistikéből hangtechnikus, frontember, anyjakínja lett, aki folyton terel.


Akkor most én kérdezek:

Miért írtad azt, hogy nem tettél be képet a mikrofonodról? Ott az ebayes link, te tetted be, és nyilvánsoan letagadtad.

Erre válaszolj. Nem tudsz, mert folyamatosan hazudozol és vetítesz.

Megkérdezted a bekötéseket. Megkaptad a választ.


És azóta itt folyik a hátonpörgós vértpisilős hiszti, próbálod a dórumot tematizálni, de nem sikerül.


Nagyjából már tudjuk, ki hány kiló a válaszadók közül.

Téged már nem lehet komolyan venni. Hasonalttal élve olyan vagy, mint amikor élete első kamionját sikeresen lerajzoló (már nem a tetején van a kereke, van ajtaja, félpótkocsija) pistike elkezdi magyarázni az évtizedek óta nemzetközi áruszállításban dolgozó, a szüleinél is idősebb sofőröknek, hogy tulajdonképpen hülyék, mert fogalmuk sincs arról, hogy kell kamiont vezetni.


Kedves többiek! Köszönet nektek a jó szórakozásért, de most már ez a majom ennyit nem ér! Vegyünk erőt magunkon, és próbáljuk meg ingnorálni. Még lesz pár ideböfögése, egyenként megmagyarázza, melyikünk miért hülye, de aztán fel fogja adni. Majd néha visszajárunk olvasgatni, ha röhögni akarunk.

2017. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

haha, tudod hülyeséggel nem szívesen töltöm az időt. nézd vissza jobban azt az ebayos dolgot,mert nagyon nem úgy volt! ti itt a monacoros linkről beszéltetek, aztán azt próbáltátok meg rám húzni. most erre minek reagáljak? soronként szálkázhatnám a hülyeségeket, de neeeee.


amúgy meg jaaa, most többen próbáltuk a ma esti koncerthez is, és nem fogod elhinni, mi a tököm baja van annak a qva kamrának. nos kérlek, a bekütések és a mikik tökéletesek, a kamera jac-aljzata egy zsák .ar, olyan durván kell benyomni, szimte bele feszegetni a jack dugót, hogy majdnem szétroppan a kamera. és akkor működik is, csak tényleg a kamot féltem, hogy 5-10 ilyen akció után megadja magát, már volt egy érdekes repedés-szerű hangja.


nos ennyi volt a rejtély, sonyék kicsit szűkre szabták, bekötésekkel nincs baj, és már majdnem bedőltem nektek ...

2017. márc. 26. 17:46
 44/44 anonim ***** válasza:

Miért hazudozol folyamatosan?

Semmilyen monacoros linket senki nem húzott rád!

Nézd meg azt a nyomorult második oldalt a topikban.


# 14/43 Időpont 03-21 21:23

Tartalmaz egy linket.

Ezt:

[link]

Nagy pofával írtad, hogy nesztek, itt van.


Erre tettem be a monacoros linket, ami pontosan a TE ÁLTALAD LINKELT MIKROFON adatlapja, frekvenciamenettel, miegymással. Mert valaki egy mikrofont megismer már pofáról.


Mindenki látja, hogy a topik második oldalán te tetted be az ebayes linket.

De ha eltűnne a link, mert eladták a terméket, akkorálljon itt a hozzászólásod, bekeretezve, a hivatkozott ebayes mikrofon screenshotjával együtt:

[link]


Szóval miért hazudsz?

Te tetted be a mikrofon linkjét, mint számodra ismeretlen mikrofonét. Erre jöttem, megneveztem a típusát, és akkor még az én k..va anyámat?

Ha élőben találkoztunk volna, akkor kb, most kattanna a bilincs rajtam, erős felindulásból elkövetett súlyos testi sértésért.


De a válaszodat várom. Miért tagadsz le nyilvánvaló dolgokat?

Első kérdés: te tetted be az ebayas linket? (igen vagy nem egyszavas választ kérek)

Második kérdés: utólag miért tagadtad le?

2017. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!