Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik ilyen légkondicionáló...

Létezik ilyen légkondicionáló (klíma)?

Figyelt kérdés

Aminek nincs kivezetőcsöve (tehát nem kell hozzá sem falat fúrni, sem az ablakon nem kell kivezetni semmit), nem igényel sem jeget, sem hideg vizet?

És mondjuk csak hálózati áramot igényel.


Szeretném, ha belinkelnétek terméklapokat, honnan érdemes venni.


Ha esetleg nem létezik ilyen, akkor miért nem?


Köszönöm szépen előre is.


júl. 20. 10:08
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

Ha egy légkondicionáló külső és belső egységét lezárt szobában egymáshoz közel üzemeltetném, akkor igazából fűtené a levegőt?

(Nem akarom így csinálni, csak hogy értsem.)

júl. 20. 10:47
 12/55 anonim ***** válasza:
Fizikailag képtelenség. A bent lévő hőmennyiséget valahogyan valamin keresztül ki kell vinned, vezetned a helyiségből, másképp csak keringeted a szobán belül. Nem véletlenül fűt a hűtőszekrény és a fagyasztó, a benne tárolt élelmiszer hőjét kiviszi a helyiségbe.
júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:

"De érzésem szerint mégis kéne lennie megoldásnak."

Hőt vonsz el, majd az elvont hőt ugyanabban a szobában le is adod.

Tehát.

Lehet, hogy 50 év múlva kapható lesz a kvantumfizikás dobozkád, de a mai klímák párologtatásos hőelvonáson alapulnak.

júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
54%

Hihetetlen mekkora gondok vannak az oktatással....

Kérdező ez általános iskolás fizika tananyag.

A hőt nem tudod eltüntetni csak úgy. Azt át kell vinni valahova máshova. A hűtőszekrénynek is meleg a hátulja, oldala annak érdekében hogy belül hidegebb legyen.

A szobából is ki kell vinnet a hőt kivülre valahogyan ahhoz hogy bent hidegebb legyen. Ehhez kell valamilyen közeg ami szállítja a hőt. A mobilklímáknál a kifújt levegő viszi ki a hőt, a splitklímáknál pedig a hűtőközeg.

Ezt nem lehet máshogy megoldani. Fogadd el, vagy találj fel egy olyan gépet amire szükséged van.

júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

"nem szeretnék átverős hirdetések áldozatává válni."

Akkor felejtd el a témát.

"külső és belső egységét lezárt szobában egymáshoz közel üzemeltetném"

Mivel energiát viszel be a rendszerbe, ezért az nagyrészt hőként fog jelentkezni.

Ha érteni akarod a klímaberendezés működését, akkor elég ha csak a hűtőre gondolsz. A hűtőközeget összenyomva megnő a hőmérséklete, egy hűtőrácson átvezetve pedig hőt ad le. A lehűlt összenyomott közeg megy tovább a hűtőgép belsejébe épített tágulási részbe, ahol az összenyomott állapotból kitágulva még jobban lehűl, és ekőzben hőt von el a belső részből. Kitágulva, felmelegedve pedig kezdődik elölről, a kompresszor összenyomja, stb.

Ugyanez van a klímánál is, csak míg a hűtőnél elég egy kis kompresszor kis hűtővel, a klímában mindenből nagyobb van, de az alapelv ugyanaz, illetve sok klíma meg is tudja fordítani a folyamatot, és nem csak bentről kifelé viszi a hőenergiát, hanem fűtés módban visszafelé is. Ami nyilván a hűtőszekrény esetében nincsen.

júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

"Hihetetlen mekkora gondok vannak az oktatással...."

Te képtelen vagy személyeskedés nélkül bírni?

Az illemtant azt nem oktatták Neked azt látom....



A többi választ köszönöm, de én is annyit tudok, amennyit itt ti.

júl. 20. 13:21
 17/55 A kérdező kommentje:
Olyan megoldás elképzelhetetlen, hogy egy mobilklíma nem egy vastag csőben adja ki a meleg levegőt, hanem egy rajta lévő hőszigetelt víztartály vizét melegíti?
júl. 20. 13:29
 18/55 A kérdező kommentje:

Vagy mondjuk nem vizet melegítene, hanem valami más anyagot.


(De gondolom, nem járható út, különben árulnának ilyet.)

júl. 20. 13:36
 19/55 anonim ***** válasza:
#18 Én inkább valamilyen anyag-átalakítós megoldásban gondolkodnék. Csak az a gond, hogy nem vagyok kémikus. :) De én az energia hatékony megkötését a részecskék, molekulák közötti kötésben tudom elképzelni.
júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
36%

Nem személyeskedtem, általánosítottam. Nagyon sokszor felmerül itt ez a kérdés. Ebből látszik hogy nincs rendes oktatás. Ha normálisan megtanították volna az iskolában az alapokat, akkor nem tennétek fel ilyen ostoba kérdéseket.


Egy átlag mobilklíma kb 3kW hőteljesítménnyel bír. Ennyi hővel 1 óra alatt fel lehet forralni 50 liter vizet. Ahhoz hogy normális hőmérsékleten (mondjuk kb 50 fok) maradjon a víz és egész nap lehessen használni a klímaberendezést, úgy 1 köbméternyi víz kellene. Az 1 tonna. 1x1x1 méteres kocka a szoba közepén plusz a berendezés egyéb dolgai. Ha minden nap használod, akkor +30 köbméter havonta a vízszámlára.

júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!