Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy ilyen emberből lehet még...

Egy ilyen emberből lehet még drogos?

Figyelt kérdés
Aki már nagykorú és elvből nem fogyaszt semmilyen tudatmódosítót. Van még rá esély, hogy normális életre tér?

2014. máj. 13. 16:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Évekig hallucinogéneztél? Milyen rendszeresen és mit? És a csöves barátod? Sajnálom, ha rossz élményeid voltak vele, de van egy olyan érzésem, hogy rajtad múlt a dolog.
2014. máj. 15. 19:03
 12/23 A kérdező kommentje:

"Ha mindenki betépne percek alatt kiirtana az emberiség saját magát."

Hát nem :D Amúgy van egy olyan érzésem, hogy annak ellenére, hogy több évig drogoztál, még mindig nem fogtad fel, hogy van különbség drog és drog között. Én most a hallucinogénekről beszéltem.

2014. máj. 15. 19:06
 13/23 anonim ***** válasza:
Hű hallod, te tényleg nem vagy semmi, Menthetetlen kategória, csináld csak nyugodtan tovább, aztán lehet, hogy a te hibádból akármi is történik veled. Minden a te hibádból történik ha betépsz, legfeljebb csak akkor nem, ha valaki titokban beleöntötte a piádba a cuccot, tehát nyilván én is hibás voltam abban amikor betépve loptam, stb. Éppen emiatt nem szeretek leállni vitázni egy drogossal, én is az voltam, tudom, hogy felesleges velük szóba állni, úgysem érted meg és még ha ma le is állnál akkor is évek kellenének hozzá, hogy megszokj egy másmilyen környezetet, mint amiben most vagy és megértsd azokat az embereket, akiket nem a kábszer érdekel. Amúgy leírtam, hogy mit toltam, de helyesbítek nagyjából mindent, kivéve heroin, azt sosem.
2014. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A hallucinogének egy nagyon veszélyes kategória, rengeteg bűncselekményt követnek el, ezeknek a drogoknak a hatása alatt, mert mondjuk annyit tol belőle, hogy azt sem tudja, hogy mit csinál és kivel, vagy megtámad valakit, mert megijed tőle, mivel full be van állva. Tudnék neked még rengeteg sztorit írni, de ahogy elnézem te most éppen a pörgős szakaszban vagy, hogy ez mennyire jó dolog, nekem is volt ilyen, de valahogy azért meg tudtam őrizni a realitásérzékemet és tudtam, hogy veszélyei is vannak a dolognak.
2014. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem az a fajta drogos vagyok, amilyen te voltál hidd el :) Amúgy te vagy a menthetetlen kategória. Csak egy PILLANATRA játssz el a gondolattal, hogy tudok valami olyasmit, amit te nem :)

ha tudsz angolul itt egy link: http://www.youtube.com/watch?v=XonzYQeWqis

De úgyse tudlak meggyőzni, ahogy te se engem. Nem tartozunk egy súlycsoportba.

2014. máj. 15. 19:28
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerencsére valóban nem, sokat küzdöttem azért, hogy ne tartozzak veled egy kategóriába :)
2014. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
És hidd el régebben is voltak olyanok, akik rögtön elhitték, hogy az első triptől máris kinyílt a harmadik szemük és ezerrel kampányoltak amellett, hogy mindenkinek adjunk drogot, mert akkor rögtön világbéke lesz, na rajtuk röhögtünk a legtöbbet. Nem minden ember ugyanúgy működik, nem mindenki ugyanúgy reagál és te sem mindig fogsz ugyanúgy reagálni akár ugyanattól a mennyiségtől sem, rengeteg mindentől függ, körülmények, lelki, fizikai állapot, stb.
2014. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
ok
2014. máj. 15. 19:38
 19/23 anonim ***** válasza:

Akárkiből lehet akármi , mert az életben minden változik.


Sokan csodálkoznak, amikor valaki váratlanul taccsra vágja magát és azt mondják, hogy " Soha nem gondoltam volna ezt róla, mindig olyan kiegyensúlyozott ember volt. " - Az egyensúly egy illúzió. Ebben a pillanatban van, a következőben már nincs.

Egyáltalán nem meglepő, ha valaki egyik végletből a másikba kerül, mert az életben nincsenek olyan szabályok, amelyek ledönthetetlenek lennének. Egy ember akár egy nap alatt feladhatja az elveit, mert akármennyire is céltudatos és határozott valaki, az élet mindig megtudja mutatni, hogy tud olyat tenni, amelytől akárki feladhatja a hitét.


A második kérdésre válaszolva ( " Van még rá esély, hogy normális életre tér? " ) : igen. Ahogyan érvényes a negatív érvényű lehetőség is, úgy érvényes a pozitív is. Persze szabályszerűen mindig könnyebb letérni a helyes útról, mintsem visszatérni arra. De ettől még lehetséges az utóbbi is, csak arra duplán annyi erő kell.

2014. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Srapnel ***** válasza:

"A hallucinogének felnyithatják az emberek szemét."


Mire nyitja fel a szemed? A hallucinációkra?


A droggal indukált "spiritualitás" nem összevethető a tudatos, elmélyült gondolkodáson alapulóval. Pl. mindjárt egy jelentős különbség az, hogy az előbbihez kell egy eszköz, időben, térben és helyzetben korlátozott és átmeneti. A második viszont mindig elérhető. Ráadásul, ha te nem az elsőt, hanem a másodikat művelnéd, akkor igen hamar eljutnál arra a következtetésre, hogy amit te propagálsz, az már létezett. Az emberiség azzal kezdte. De hát az nem véletlen, hogy az nem maradt úgy. Házi feladat: miért.

2014. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!