Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Máshogy osztom be a tanulást,...

Máshogy osztom be a tanulást, és 20 emberből 19 leszól miatta; de baj is?

Figyelt kérdés

Nem bírok halogatni...

Nem bízom benne, hogy meg tudom tanulni rövid idő alatt; frusztrál, hogy tudom, hogy jön a számonkérés, mégse kezdtem el rá készülni; ha már egyszer időt pazaroltam rá, nagyobb részét akarom hosszútávú memóriában tárolni.

Akár 4-5 nappal előtte elkezdek készülni. Legjobban azt szeretem, hogy délelőtt egy órát, délután 3-4 órát tanulni, amúgy pihi. Megnyugtatom magam, hogy megtettem, ami tőlem telhető; megnyugtat, ahogy fogy az anyag; megnyugtat, hogy ami problémás, még egyszer elolvashatom utolsó nap; megnyugtat, hogy utolsó nap 7-kor, esetleg már 6-kor abbahagyom a tanulást, és reggelig nem is gondolok a másnapira.

Ha mégis halogatom - volt már olyan, szóval nem "üres beszéd" ez -, akkor már utolsó napon, vagy utolsó két napon is úgy vagyok vele, hogy ha eddig nem foglalkoztam vele, akkor most se, a többiek által feltett puskát nézem át ilyenkor csak kb. Másik lehetőség az, hogy mégis nekiállok, de ilyenkor frusztrál, hogy reggeltől estig hajtás van, és ezért nem tudok úgy koncentrálni.


Igen, előfordul, hogy elhúzom az időt, mivel bennem van a tudat, hogy még sok nap van; de ekkor megpróbálok arra gondolni, hogy gyorsan túl legyek a mai adagon, és akkor ismét koncentrálni tudok.


Senki nem állja meg, hogy ne szóljon be nekem ezért. Ha fent vagyok facebook-on pl. háromnegyed óránként 5-10 percre ránézek a Farmville-re, rámírnak, kérdezik, miért nem írok rögtön. Az a hibám, hogy ilyenkor megírom, hogy tanulok. Miért, még van 4 nap hátra? Például ilyen esetekből tudják meg, hogy csinálom, és kioktatnak.

Meg ott vagyunk, várakozunk vizsgára, és menőznek, hogy kinek volt elég egy, és kinek kellett kettő. Közben én öt napja tanulok (meg mind az öt napon szórakoztam is...). Ha valahogy kiderül, ott is jön a kioktatás.

Van, aki irigyel, ez a 20-ból 1.. :D


Közben ha mindenki más, nem hiszem el, hogy ne lenne jó úgy is, ahogy én csinálom. Ha nem egyforma mindenki, akkor nyilván beválhat pl. más tanulási stratégia is.


Amúgy itthon is azt látom, hogy nem szeretnek kapkodni.

A karácsonyi sütik jó hamar készülnek, így nem kell reggeltől késő estig folyamatosan sütni 23-án.

A nagytakarítás akár 3 napos, mert délután elfárad a család, és jobb szeretünk pihenni, és inkább még rááldozni napot, mint hulla fáradtan feküdni.


2013. máj. 28. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez baj, ha neked működik? Hogy mások mit mondanak, szard le magasról és kész.
2013. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jajj kit erdekel mit mondanak...

Ha bejon bejon!


Es mellekesen 5 napon at napi 4-5 orat tanulni egyaltalan nem veszes.

Pont jo!


/kivancsi lennek hogy ezek a csoporttarsaid mit mondananak as orvostanhallgatokra akiknek neha tenyleg "par este alvas" kell hogy elkezdodjon az uj szemeszter xD mert egyebkent tanulnak/

2013. máj. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia :) egy dolgot nem értek.Rengetegen ezen az oldalon azzal jönnekhogy mit szól a másik,meg a harmadik meg huszon ötvenedik....ha neked valami jó,működik,akkor miért kell másra hallgatni :))vulgárisan mondva sz"rd le más véleményét :)Hidd el,sok könyvet olvastam,meg még olvasok is a tanulásról,de a legtutibb módszert nem egy tanulásról szóló könyvben találtam!!Ajánlom olvasd el Brian Tracy-től "Amit ma megtehetsz:21 sikerkulcs a hatékonysághoz" c. könyvét :) nem a tanulásról szól kifejezetten,de az élet bármely terüetén használható :)Szerintem meg jól csinálod ha egy vizsgára előbb kezdesz el készülni,mert az egészbena kulcs a szervezés :))21F
2013. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!