Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek is vannak különböző...

Nektek is vannak különböző hangjaitok, hanghordozásotok különböző emberek számára?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nemcsak 16 éves v ennél is kisebb kislányok cukiskodnak pasikkal szemben,hanem sokszor észrevettem már testvéremen, ismerős nőkön, hogy egy szimpla szia is más, ha férfinak mondja, vagy ha nőnek: hallani, hogy ő most egy nő és olyan kedvesen, édin szól a férfinak. Vagy mikor valaki egy följebbvalójával beszél, vagy egy olyan kollegával v másik emberrel, akinek inkább meg akar felelni, mint másoknak. Vagy az anyádhoz egész máshogy szólsz, mint mondjuk a vadiúj anyósodnak vagy anyósjelöltednek. Vagy amíg csak a kezdeti udvarlási szakaszban vagytok a pasiddal, ugye hogy nem ugyanaz a beszédmodorod, mint 10 év házasság után? Nem ítélkezni akarok, azt gondolom, ez egy természetes dolog (?),hogy különböző emberekkel különböző hangon beszélsz, csak gondolom, ha ég és föld a különbség, azért az nem egészséges. Mióta észrevettem ezt másoknál, magamat folyton figyelem, hogy pl. pasikkal szemben én is cuki modort veszek-e föl (ok nélkül tenném, mert nem akarok senkit se meghódítani), és igyekszem kerülni. Ez a rovat a legnépszerűbb, ha ezt nem venném figyelembe, az Egyében belül az Önismeretbe tettem volna. 34 n

2012. dec. 25. 16:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Vedd példának azt is, amikor egy anya a gyermekéhez szól. Akkor is jelentősen megváltozik a hangszíne. Most akkor is ez "alakoskodás"?
2012. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hú, de szép volt a 9-es. Domináns meg mélyebb stb., köszi, most még egy, amit majd folyton lesek magamon ... ;)

Utolsónak: igen, az anyák többsége nagyon szépen szól a gyerekéhez. Mikor még kicsi, mindenképpen. Később szerintem egy csomó mindenkinél elmúlik. Amikor már nagyocska, kiskamasz, nagykamasz, felnőtt. Mikor már akár gondok is lehetnek vele, komoly megbeszélnivaló, lecsesznivaló stb. Vagy pl. az én nagymamám aztán igazán nem egy cuki asszony, de nem is változik meg a hangja afféle ellágyulósra, ha a gyerekeivel beszél. Szal ja.

2012. dec. 25. 17:15
 13/15 anonim ***** válasza:

Nyelvfüggő is.

Külföldön élek, külföldi a férjem. Itt nyelv olyan "éneklős", magasan beszélünk, és kicsit olyan, mintha trilláznánk. :) Anyu mindig nevet, amikor a férjemmel beszélek.

Ugyanakkor a férjem szerint a magyar nagyon monoton robotszerű nyelv. Nem nagyon hangsúlyozunk, viszonylag azonos hangszínen beszélünk.

2012. dec. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, másokon is észrevettem már, meg magamon is. Pl. amikor egy eladóhoz, buszsofőrhöz beszélek, sokkal magasabb lesz a hangom. Ez akaratlanul jön.
2012. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2012. dec. 26. 19:40
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!