Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ocd-m lehet, vagy esetleg...

Ocd-m lehet, vagy esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta jelen van nálam az hogy van egy megszokott dolgom, pl, az asztalom berendezése, középen a laptop, egy toll, egy tv kapcsoló és tegyük fel a tv kapcsoló zavar addig a pontig ameddig mondjuk nem rakom vízszintesen az asztalom peremére, ugyan ez a tollal, zavar addig ameddig nem rakom abba a pozícióba amibe mindig is szoktam, rendesen szorongásam van ha nem úgy állnak a dolgok ahogy megszoktam+ szeretem őket ha vízszintesek,nem érnek egymáshoz, és nem átlósan vannak az asztalon.Másik példa, a szekrényem előtt a pulcsim, mindig abba az egy pontba dobom le, ha lefekszem az ágyra és látom hogy a pulcsim nem úgy áll, vagy csak valamiért zavar a pozíciója felállok és megigazítom úgy ahogy nekem tetszik, ez szintén addig vált ki szorongást ameddig el nem helyeztem egy tetszőleges pózba. Utána olvastam az ocd-nek viszont azt olvastam hogy ezek a betegek azt gondolják hogy ha nem hajtják végre valami rossz fog történni velük vagy a környezetével, én viszont csak szorongok. Gondoltam a tisztaság mániára viszont a por és egyebek egyáltalán nem zavarnak, plusz más emberek tere egyáltalán nem érdekel, csak a szobámba, a lakásomban és a gyakran látogatott helyeimen van, mint a párom szobája. Nem tudom pontosan mikor kezdődött de egy bő 5-6 éve fix jelen van, mostanában kevésbé jön elő, viszont régen tényleg durva volt, szeretném tudni mi ez, és hogy van e olyan akinek szintén hasonló tünetei vannak.

okt. 12. 01:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én OCD-s vagyok. Nekem mindkettő formában jelen van tehát kényszercselekvések és kényszergondolatok. Nekem is van ilyen hogy rendezgetem a tàrgyakat az asztalon meg ha valami nem katonásan áll akkor megigazítom. Régen többször megnéztem hogy elzártam e csapot vagy a kávéfőzőt lekapcsoltam-e! Most is mikor elindulok otthonról akkor mindent le ellenőrzök.. Szerintem te is OCD gyanús vagy.
okt. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!