Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek is vannak különböző...

Nektek is vannak különböző hangjaitok, hanghordozásotok különböző emberek számára?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nemcsak 16 éves v ennél is kisebb kislányok cukiskodnak pasikkal szemben,hanem sokszor észrevettem már testvéremen, ismerős nőkön, hogy egy szimpla szia is más, ha férfinak mondja, vagy ha nőnek: hallani, hogy ő most egy nő és olyan kedvesen, édin szól a férfinak. Vagy mikor valaki egy följebbvalójával beszél, vagy egy olyan kollegával v másik emberrel, akinek inkább meg akar felelni, mint másoknak. Vagy az anyádhoz egész máshogy szólsz, mint mondjuk a vadiúj anyósodnak vagy anyósjelöltednek. Vagy amíg csak a kezdeti udvarlási szakaszban vagytok a pasiddal, ugye hogy nem ugyanaz a beszédmodorod, mint 10 év házasság után? Nem ítélkezni akarok, azt gondolom, ez egy természetes dolog (?),hogy különböző emberekkel különböző hangon beszélsz, csak gondolom, ha ég és föld a különbség, azért az nem egészséges. Mióta észrevettem ezt másoknál, magamat folyton figyelem, hogy pl. pasikkal szemben én is cuki modort veszek-e föl (ok nélkül tenném, mert nem akarok senkit se meghódítani), és igyekszem kerülni. Ez a rovat a legnépszerűbb, ha ezt nem venném figyelembe, az Egyében belül az Önismeretbe tettem volna. 34 n

2012. dec. 25. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem eddig a legviccesebb,vagy inkább legsiralmasabb hanghordozásos történetem az volt,amikor az egyik mocskos büdös féreg tetű görény barátnőmmel anno megbeszéltük,hogy elkísérem randizni egy pasival.De nagyon összevesztem aznap a szüleimmel és már a sírás határán mondtam neki,hogy ne haragudjon,de én nem tudok vele menni.Erre lehordott mindennek,majd fölhívta a pasiját és neki olyan angyali hangon tudott beszélni egyik pillanatról a másikra,hogy a hányinger elkapott.Vannak ilyen undorító emberek és igen,a hanghordozás változik,de még hogy.A büdös görény fajtáját az ilyennek.
2012. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez is tipikus, amit írsz.
2012. dec. 25. 16:25
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt leginkább a fiú osztálytársaimon vettem eddig észre. Ha tanárral beszélnek egy páruk magasabb,kisfiúsabb hanghordozásra vált.
2012. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Idősebbeknél is így van. Mikor anyukám telefonon beszél vkivel, a hanghordozásából tudom, hogy kivel beszél. :)
2012. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Akkor ez tényleg annyira létező jelenség, sokan észreveszik, nemcsak én. Én meg azt hittem, feltaláltam a spanyolviaszt. ;)
2012. dec. 25. 16:35
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a beszédintonáció váltakozása (amit a köznyelvben hanghordozásnak hívnak) teljesen természetes velejárója az emberi beszédképzésnek. A pillanatnyi érzelmi állapotunktól függ, nincs benne semmi alakoskodás vagy édibédiség, ahogyan sokan képzelik.
2012. dec. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Olyan nagyon igaznak és szépen összefoglaltnak tűnik, amit az utolsó ír. De valahogy túl steril,ha ez igaz. Hogy ebben nincs semmi alakoskodás... Akkor miért ráz sok embert a hideg attól, ha valaki túl mézesmázas? Ami ugye azért nem hihető, hogy mindig mindenkivel úgy beszél. Én még olyan emberrel nem találkoztam, aki mindenkivel egyformán "édes". Akkor pedig valami megjátszás mégiscsak van. Vagy...?
2012. dec. 25. 16:41
 8/15 anonim válasza:

Sztem ez nem megjátszás. Pusztán érzelmi alapu dolog.

Pl.: Ha ki nem álhatok valakit nem fogok neki édibédin beszélni. És nem tudatosan nem teszem, hanem mert érzelmeim tükrözdnek a hangomon. Szal akkor amikor épp beszélek nem valószinű, hogy tudatában vagyok, hogy milyen a hanghordozásom.

Pl. ha tetszik valaki... persze, hogy halkabb, vékony hangon beszélek (mert izgulok, zavarban vagyok stb.)

És az elsőnek a pl. ha barátnője mégres volt rá azért ütött meg olyan hangstilúst vele... viszont a haragát nem vetitette át a telon beszélő jövendő beli re mert, nem rá haragudott! És tudatosan vagy tudat alatt de eltudta különiteni, hogy kivel is beszél.

Ha te haragszol, vagy vitázol valakivel nem hiszem, hogy édibédi közlöd vele, hogy menjen a jó... oda!

2012. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindenki ilyen, sőt, akinél dominánsabb vagy, azzal mélyebb hangon beszélsz, aki meg nálad dominánsabb, azzal magasabb hangon. Nyilván másképp beszél azzal az ember, akire haragszik (most mindegy, hogy miért) és épp leordítja a fejét, mint a pasijával.
2012. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Köszönöm szépen a bókot, az az igazság, hogy nyelvszakot végeztem... :)
2012. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!