Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak magamon?...

Hogyan változtassak magamon? /a többi lent/

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék változtatni magamon?Az a bajom,hogy túl jó lelkű vagyok,mindenkinek segiteni probálok.Nem tudok nemet mondani.Ezt ki is használják rendesen....
2012. dec. 20. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Segíts kevesebbet!
2012. dec. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ismerős a helyzet...sokáig én is ilyen voltam, de sajnos sokan nem érdemelték meg és egyszer csak besokalltam. Észre kell tudni venni, hogy ki akar kihasználni és meg kell tanulni nemet mondani. Pl. az én egyik ismerősöm mindig akkor keresett, ha kellett neki valami, különben rám se bagózott. Nagyon nagy pofátlanságnak találom az ilyeneket. Szóval a saját érdeked, hogy tudj nemet mondani.
2012. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen nem lehet változtatni.

Legalábbis én még nem találtam meg a módját, pedig próbálkozom...

2012. dec. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy neked rossz, mert úgy érzed sokan ki használnak, és tényleg van aki azt is teszi... de manapság olyan kevés jó lelkű ember találni, aki tényleg önzetlenül segít és olyan szívet melengető hallani ilyesmikről.


Manapság nem a tiszta, jó, őszinte embereknek áll a világ, de szerintem így is mi járunk jobban, mert nem hiszem, hogy az, aki átgázol mindenkin boldogabb.

2012. dec. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz változtatni magadon, csak szűrni az embereket. Kiszűrni melyiknek van valóban segítségre szüksége, és melyik akar csak kihasználni.
2012. dec. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanulj meg nemet mondani. Ha úgy érzed, pofátlan a kérés, mentsd ki magad, és mondj nemet. Pofátlan kérés az, amibe pl te magad belepirulnál.
2012. dec. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki túl jó lelkű, az nem vár viszonzást a jótetteiért, ezért ki sem lehet a klasszikus értelemben használni.

Te viszont viszonzást vársz el, csak éppen az emberek többsége az elvárásodra nagy ívben...

A megoldás az, hogy segíts mindenkinek egyszer-kétszer, aki nem viszonozza, annak mondj nemet. Ez az egy bajod van, hogy nem tudsz nemet mondani, mégpedig azért, mert azt reméled, hátha a mostani jó cselekedetedre végre kapsz viszonzást. Pedig vannak akiktől nem fogsz soha kapni semmit viszont.

No persze aki tényleg túl jó lelkű, az tudja azt, hogy soha nem kapja vissza, mégis ad, mert annak van a legnagyobb szüksége a szeretetre, akiben nincs egy szem. se...

2012. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!