Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztis vagyok a párommal, és...

Hisztis vagyok a párommal, és nem tudok erőt venni magamon, hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

nagyon szeretem őt, de úrrá lesz rajtam egy hiszti és képtelen vagyok leállni. Sajnos elég gyakran, mindig találok valamit, amibe beleköthetek. Ne tomboló hisztit képzeljetek el, hanem inkább csak durcizok és azt várom h kiengeszteljen. Ő próbálja elterelni a figyelmemet de nem megy és tök rosszul érezzük magunkat mindketten. Tudom h tök szánalmasan hangzik és könnyű mondani h egyszerűen csak ne csináljam, de már ezerszer elhatároztam h legalább két hétig nem csinálom, de mindig belecsöppenek és nem bírom abbahagyni. Nem tudok erőt venni magamon, gyenge vagyok :( Segítsetek, mit tegyek, nyugodtan fogalmazzatok keményen, csak mondjátok el a véleményeteket és az ötleteiteket

21L


2011. nov. 20. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt velem is. Mostanában azért tudok erőt venni magamon. Amúgy az bevált nálam, hogy amikor így hirtelen rám tör, hogy leszedem a fejét valami miatt, akkor várok 1-2 órát, ami alatt nem beszélünk. Sétálok, mással foglalkozom. Én hirtelen haragú vagyok, de pár óra után lenyugszom. Így normálisan el tudom neki mondani, hogy mi volt a bajom, mi nem tetszett stb. De normálisan. Próbáld ki ez.
2011. nov. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nekem akkor szokott rám törni, amikor épp beszélünk. És nem olyan dolgok miatt, h nem hívott fel, vagy bunkó volt velem, hanem pl mert épp rossz kedvem van és arra vágyom h megdicsérjen, és mondja h szeret és nem mondja.
2011. nov. 20. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az idő miatt van? Csak mert az írásodból magamra ismerem :S Igazából pont fel akartam tenni egy kérdést de megláttam a tiedet. Én 20 vagyok de én is épp elég hisztisebb időszakban vagyok, ráadásul türelmetlen is vagyok vele. Nem tudom mitől lehet :(

Azt mondta elég rossz ez neki, próbálja nyugodtabban kezelni az ilyeneket de nem tudom mikor lesz már vége a dolognak.

2011. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
durva, ugyanez :D És te h próbálsz változtatni?
2011. nov. 20. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:

:D Én ilyen messzire soha nem merek menni. Nagyon hamar elfogadtam, hogy a barátom nem tud a gondolataimban olvasni, és hogy ő nem is az a romantikus fajta. Tehát a megoldás, hogy ha azt akarom, azt mondja nekem, hogy szeret, akkor mondom először én. Bár efelől nincs kétségem, tehát ilyen nem gyakran fordul elő (mármint hogy várnám, hogy mondja, de nem mondja).

De pl, ha örülnék egy szál rózsának (ilyen is évente 2-3szor fordul elő), akkor mondom neki, hogy jó lenne, ha valamelyik nap venne nekem egy szál rózsát:)

Ha összeveszünk, akkor szoktam neki írni sms-t, hogy holnapra keressen nekem valami szép idézetet és ő keres.

Ilyenkor is ugyanannyi energiát öl bele, még ha nem is neki jutott eszébe. Nekem ugyanolyan jól esik:) Talán próbáld meg ezt.

2011. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de az úgy már nem jó, mert akkor nem magától jutott eszébe. Ráadásul az én barátom nem tenné meg ha azt mondanám neki h vegyen nekem holnap virágot, mert az nem ő lenne, de nekem sem esne úgy jól, mert csak elvárás lenne. én azon dolgozom inkább h ne várjak el ilyen dolgokat és akkor tényleg szívből tudjak örülni neki ha magától eszébe jut, de sokszor nehéz, mert nagyobb igényem lenne rá, mint amennyit ő gondol
2011. nov. 20. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, aztán találkoztam valakivel, aki életem eddigi legnagyobb szerelme volt. Mivel nagyon féltem, hogy ezzel a viselkedéssel elmarom őt magamtól, sikerült visszább vennem. Mondjuk én inkább olyan vagyok, hogy nagyon könnyen eldurran az agyam és olyankor csapkodom, ordítok. Teljesen nem sikerült ezt kiirtanom magamból, mert ilyen a természetem. Ha mégis megesett, hogy tomboltam, utána bocsánatot kértem. És szóltam a páromnak, hogy ezt el kell fogadnia, ha velem akar lenni. Nekem még az segített, hogy elképzeltem magam, milyen lehetek ordítás közben, magamból kikelve, hát elég borzalmas. Muszáj ezen változtatnod, visszább fognod, mert még ha türelmes is a párod és szeret, egy idő után be fog sokallni és odébb áll. Akkor meg már cseszheted...
2011. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mintha csak magamat olvasnám, én is tiszta ilyen vagyok :S én is próbálok változtatni, mostanában mintha kevesebbet is durciznék, én azt csinálom, hogy amikor valaki olyat tesz vagy mond, ami nekem nem tetszik, elszámolok magamban 10-ig, hogy megnyugodjak és normális hangnemben elmondom, hogy mi nem tetszik.

15L

2013. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!