Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek mindig megbocsátok...

Mindenkinek mindig megbocsátok, hogyan változtassak?

Figyelt kérdés
Mit csináljak, hogyha akárkivel akárhogy megbánt, akármit mond, utána szól hozzám 1 jó szót, és már meg is bocsátottam, mit tegyek? Ez mindenhol így van, és mindenkivel.
2011. nov. 19. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Sehogy. Csak egyet tanulj meg:

Mindent megbocsájtok, de semmit sem felejtek!

Azaz aki megbánt, azzal szemben először legyél óvatos, ha másodszor is megbánt, kerüld el.

Tudod az ember saját kárából tanul, de az ostoba abból sem. Ne légy ostoba, se kőszívű.

Sok sikert, vajszívű barátom. :)

2011. nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Ez jó, ha nem így lenne, harag, méreg, bosszú forogna benned, aminek hatása, hogy valóban méreganyag gyűlik a szervezetben és jönnek a betegségek. Így kevesebbet is fognak megbántani, mert nincs ellenállás, ellenerő. Mintha nekem akarna menni valaki, hogy fellökjön, és félrelépek és orraesik. Nincs ellenállás.

Változtatás? hát talán annyi, hogy mások is megértsék,

ez a jó. Ehhez kell egy kis kitartás, tűrés.

Pax.

2011. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Én is így vagyok ezzel, és azon kívül, hogy mindenki naivnak titulál, csak pozitív következményét látom a dolognak. Miért szeretnél ezen változtatni?
2011. nov. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. A bűnöket nem felejtem el,naívnak nem mondanám magam,de haragudni nem tudok sokáig.
2011. nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A megbocsajtas egy nagyon helyes cselekedett, viszont ha mar bantanak, kihasznalnak, akkor vigyaznod kell. Egy kutya megharap, akkor utanna mar ovatos leszel, es nem tartod oda a masik labodat is, hogy ujra megharapjon, tehat korulbelul igy kepzeld el.
2011. nov. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Sem harag vagy bosszú nem marad bennem, a szeretet szertefoszlatja ezeket az érzéseket...ha valaki többször próbál megbántani, azt elkerülöm és kész, de nem haragszom rá, csak passzolom. Én jól vagyok így!:)
2011. nov. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A makacs nem bocsájt és nem felejt.

A naiv megbocsájt és felejt.

A bölcs megbocsájt, de nem felejt.

2011. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is naivnak titulálnak sokszor érzem,hogy hülyének gondolnak,pedig a megbocsátás egy csodálatos tudomány és a szeretet erejében rejlik és felejteni sem szoktam,tehát az Utolsó idézete szerint sem naiv,hanem bölcs vagyok.:) Bár ez azért nagy kaliberű dolgoknál megbántásoknál embert próbáló feladat,tehát nem minden esetben megy Nekem könnyen.
2013. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!