Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbiám lenne? 15L.

Szociális fóbiám lenne? 15L.

Figyelt kérdés

15éves lány vagyok. Kb 1,5 éve kezdődött, hogy írtózok az emberektől, félek megmozdulni, beszélni társaságban. Buszon mindig eltervezem hogyan, mikor jelzek és szállok le. Mindig eltervezem, mit mondok majd, mondjuk egy boltban ha valamit keresek. És közben remegek, leizzadok. Felelni nem nagyon megyek ki suliban, inkább írjon be rossz jegyet a tanár. Ha mégis rákényszerülök egy tömeg elötti beszédre, akkor majd megfulladok, motyogok össze vissza, elfelejtem mit akartam mondani (felelés esetén elfelejtem a megtanultakat is), remegek, iszonyatosan ver a szívem.

A másik, hogy undorodom ha hozzámérnek. Akár ismerős, akár ismeretlen. Nem szeretem, ha megfognak, még azt sem ha megölelnek.

15évesen lehet szociális fóbiám? Vagy mi ez? Van valami diagnózisa, neve ennek? Lehet rajta segiteni?

Aki tud valamit, tapasztalatai vannak, az kérem szépen írjon nekem!

Köszönöm. És elnézést a regényért... :/


2009. júl. 11. 19:36
 1/9 anonim válasza:
44%
énis 15vagyok.. kb tökre ezwan welemis.. nemtudom.. mostanába taszitom inkább az embereket.. mindenkit.. akiket szeretek is, bocs segiteni nem tudok..
2009. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ez valószínűleg szociális fóbia, ami szerintem önbizalomhiányból adódik. Nem ártana elbeszélgetni egy pszichológussal, nehogy tovább rosszabbodjon a helyzet.
2009. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaza van az elsőnek, irány egy orvos, nehogy komolyabb baj legyen! Ne félj, nem fognak bántani!

Sajnos bármikor kijöhetnek ezek a betegségek! Nekem is van, de nem ennyire durván, mint neked, és egy jó párkapcsolat nagyjából helyre hozott! Sajnos neked még azt sem tudom ajánlani az érintés fóbiád miatt. :(

Kitartás, lesz javulás, szorítok neked!!! :)

2009. júl. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A következő probléma pedig az lenne, hogy hol találok jó orvost és hogyan közöljem apukámmal (vele élek), hogy nekem orvosra van szükségem? Félek, hogy nem veszi komolyan... :/

2009. júl. 12. 12:52
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem úgy próbáld meg, hogy elmondod a "panaszaidat" és megkérdezed, hogy ő mit tanácsol, és ha nem mondja gy se a pszihológust, akkor még mindig mondhatod, hogy úgyérzed az segítene neked
2009. júl. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm szépen! (:
2009. júl. 12. 17:49
 7/9 anonim válasza:
Nekem is vannak ilyen tüneteim is. Az érintés az változó nálam. Rengeteg félelmem van többsége ilyen és e köré kapcsolódik.Nekem minden társas és kommunikációs dolog problémát okoz.Telefonálni és felvenni stb. is problémát okoz. Kommunikációs és kapcsolatteremtési problémák miatt küldött el pszichohoz,de iskolai és nyelvvizsga szorongás miatt is járok hozzá. Csinált velem Rocher -tesztet de nem tudom az eredményét,mert egy másik leletben (ami nála maradt van) van. Ha ennyire zavar kérj beutalót a háziorvosodtól.
2011. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és a pszichom szerint fejlettlen az empátiám
2011. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nixee20 válasza:
Nekem is voltak hasonló tüneteim. Gondot okoztak a hétköznapi dolgok. Mint pl telefonálás vagy megszólalni egy társaságban , vagy akár társaságba menni. Nem mertem köszönni, ebből az jött le az embereknek , hogy egy bunkó paraszt vagyok. Ami segíteni tud az az, bármennyire is nehéz, ha egy kicsit megerőlteted magad és apránként nyitsz a világ felé. Nálam az segített, hogy olyan munkát találtam amivel belekényszerültem abba, hogy telefonáljak és kapcsolatot tartsak emberekkel. Nem könnyű. Minden egyes olyan dolog megtétele ami egy egészséges ember számára rutin. Én úgy éltem meg ,mintha vizsgáznék és a világ múlna rajta. És társult hozzá az az érzés, hogyha megszólalok tuti hülyeséget mondok és biztos magukban kinevetnek. Mára ez elmúlt , de nagyon megnehezítette az életemet. Én azt tanácsolom, hogy mindenképp fordulj orvoshoz, mert erre gyógyszeres kezelés van. Magadtól nagyon nehéz kigyógyulni, bár nem lehetetlen.
2011. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!