Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbiám van. Mi...

Szociális fóbiám van. Mi segít rajta?

Figyelt kérdés
Ha társaságba vagyok,vagy az osztályba,folyton remegek,ideges,feszült vagyok,izzadok. Mit tehetek ellene? 16/f
2009. jan. 28. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az van. Hidd el, a legjobb, ha szembenézel vele, és nem kerülöd ki az ilyen helyzeteket. Ezzel megedzed magad. Eleinte nehéz, de aztán egyre könnyebb. És persze nagyon fontos, hogy növeld az önbizalmadat!
2009. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az önbizalom nagyon fontos! Tényleg! Az "edzést" pedig kezd úgy, hogy keress valakit, aki szimpinek tűnik a társaságban, és próbálj vele beszélgetésbe elegyedni. Aztán egyre könnyebb lesz, mert másokkal is tudsz majd beszélni, vagy mások is csatlakoznak hozzátok.
2009. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legjobb az ha beleveted magadat a mélyvizbe. Sokat legyél társaságba. Ilyenekre legjobbak a sportok, járj egy haveroddal, és könnyebb lesz minden hidd el. Először minden nehéz, ezt is meg kell tanulni mint a gitározást, vagy a zongorázást. Nagyon fontos az még hogy elfogadd magad, te ilyen vagy, ne érdekeljenek a többiek véleménye, nem tudsz megfelelni mindenkinek. + még barátkozz, menny oda beszélgessetek a semmiről már hidd el hamar megszokod ha összeszeded magad. Ugyanez volt velem is, nekem sikerült kilábalni de nagyon nehéz volt.
2009. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a szorongás a kishitűségedből fakad. Talán a külsőddel vagy elégedetlen, lehet hogy sokszor megaláztak, mikor kisebb voltál. Ezáltal azt hiszed, hogy rosszabb vagy a többieknél. És ez így is van, egészen addig, amíg elhiszed magadról, mert ezt sugárzod, és ennek megfelelően viszonyulnak hozzád. Tudom miről beszélek, ugyanebben a cipőben jártam én is, és néha még most is visszatér az érzés, de már haladok. Segíthet, ha észben tartod azt, hogy a társaság minden egyes tagja ugyanannyira ember, mint te, semmi okod a félelemre, mert nem árthatnak neked. Légy figyelmes! Ne vedd be szó nélkül azt a képet, amit egy-egy ember magáról sugall. Elképzelhető, hogy csak maszkként tartja maga elé, és valójában épp olyan esendő, mint bárki más. És azt se felejtsd el, hogyha valaki megaláz téged, annak semmiképp sincs igaza, és nem lehet jó ember.
2009. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!