Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbiám van?!

Szociális fóbiám van?!

Figyelt kérdés
Még csak 15 éves vagyok, de szociális fóbiám van! Pl: Rettegek emberek közé menni. Attól félek, hogy leégek és kinevetnek. Ha végigmegyek az utcán nekem az már teljesítmény. Már attól félek ha be kell mennem egy boltba és megvenni valamit. Csak akkor merek bemenni ha jön velem barátátnőm. Emberekkel nem tudom kommunikálni. Leblokkolok, zavarba jövök, szégyenérzetem van. Úgy érzem, hogy kisebbrendű vagyok, vagy hogy magyarázzam el. Vagy pl félek társaságban enni. Egyszer mikor elestem mindenki előtt a suliban és kiröhögtek, befutottam a mosdóba, sírtam, és elkezdtem karcolgatni a kezem körzővel, vérzett is. Ezenkívül vannak még kínjaim (nagyon félek a pókoktól, klausztrofóbia, tériszony). Hogy küzdjem le?
2010. nov. 3. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
némi alkohol/kedélyjavítószer(nem pont drog) sokmindent megold.:)
2010. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. hsz:

ekkora baromságot irni; a ribanc bulizós fajtád...úú bazeg akor menyjél ki és igyál vmit basszál be aztán hánnyál, ha gyorsan betakaritod a piát lehet h gyomormosás is lesz! sok sikert kivánok neked hozzá


csávó:

nem tudom, nehéz elképzelni hogy komolyan vegyem ezt; nekem is ilyen gondjaim vannak; de sosem vettem komolyan az életet, ha lehet midnig hülyeségeket beszélek(ettől függetlenül ha kell akkor értelmes vagyok)


szerintem az segitene neked ha sokat gondolkodnál, és nem mding csak az jutna eszedbe, hogy mennyire félsz, stb.


a tömegben való étkezést én sem szeretem, de még a családommal sem, ha tehetem akkor egyedül eszek, mert ha sok ember van pl vmi pláza vagy bevásárlóközpont(auchan tesco ienek) akkor azért izgulok hogy néznek rám az emberek; észrevesznek vmit rajtam, tiszta moslék vagyok, vagya buszon pl félekhogy zsiros a fülem és belelát vki(ettől fügetlenül naponta tisztitom meg naponta van amikor többször is zuhanyzok), vagy amiko kifujom az orromat vagy rámegy a mellemre(me én speciálisan fújom:S) meg szétszakad midnig a zsepi me erősen fujom, vagy fikás a képem, szerintem szőrös a nyakam(mások szerint meg közelről is csak pelyheket látni(nekem az szőr), vagy volt nyáron olyan bőrgondom hogy zsirosodot nagoyn, na azis zavart midnig, a boxer amiko felgyűrődik a tökeimhez azt is megkelligazitani vhogy, a nyilvános wcket is utálom, kivéve ha egyedül vagyok, az utcán nem szoktam enni, nem szeretek közel lenni vki máshoz mert még észrevesz vmi kis fasságot az arcomon és nem tetszik neki(bár jó lenne me igénylem ezt de ez kizárja...)


a kisebbségi komplexusodat úgy tudod leküzdeni, hogy megtalálod azt a dolgot, amiben jó vagy(ez akármilyen egyszerű dolog is lehet, de javaslom az "önfejlesztést" szelemileg: ez nem abból áll hogy bemagolsz sok fölösleges dolgot me attól csak hülyéb leszel; hanem gondolkodsz magadban dolgokról amik kapcsolatosak veled...próbálj logikus lenni, midnig gondlj meg midnent mielőt megteszed vagy kimondod, ien dolgok, ja és ne igyál és ne cigizz, mert a függőség csak rontja ezt a problémát, lehetőleg kerüld a konfliktusteremtést/helyzeteket, ha ezeket betartod nagyjából, akkor elmondhatod hogy különbebb vagy a jelen fiatalság 90%-ától

az meg nagy szó


a leblokkolás később fog elmulni, a szégyenérzet; javaslok neked egy könyvet: a testbeszédről szól; keress rá az interneten, sok testtartásra/láb/kéztartásra ismerhetsz rá; amiket valszeg te is fel szoktad venni

ha akaratlanul is ilyen tartásokat veszel fel, és észreveszed hogy milyen kényszermozgásod van akkor tudod hogy mi a gondod mért cisnálod; megnyugtathatod magadat hogy alaptalanok a félelmeid nagyrésze


sok sikert;)


F16

2010. nov. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos... velem is ugyan ez volt nagyon sokáig...

Egyszerüen elfogadtam, hogy az emberek mindenkit megítélnek valahogy. Épp ezért nem kell foglalkozni vele, hogy mit gondolnak. Neked ezzel semmit se ártanak, magukban meg mondjanak amit akarnak.

Ha hangosan is beszól valaki, annak bemutatsz vagy kiröhögöd hogy milyen szánalmas :)


Ennél többet nem tudok segíteni. De én azóta nyugodtan felnézve járok az utcán és nem érzem már, hogy kisebbrendü lennék akárkinél is. Még van olyan is, hogy a buszon megszólít valaki és képes vagyok vele elbeszélgetni az úton :)


Szóval próbáld meg, menni fog, hidd el.

2010. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy 16/L vagyok.
2010. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Első válaszoló: Mindenki magából indul ki... :D

2010. nov. 4. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!