Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy fogadjam el hogy értelmet...

Hogy fogadjam el hogy értelmetlen az életem? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem akarok olyat hallani, hogy keressek neki értelmet. Alapból meg vagyok gátolva értelemkeresés ügyében.


Hogy miért? Mert iszonyatosan ronda vagyok. Nem, nem túlzok. Dagadt vagyok, ronda a fejem és a hajam, görbe lábam van, aránytalan a testem, és még egyéb dolgok amiket nem igazán szeretnék leírni, de ez a lényeg.


És egyszerűen mindenki gyűlöl. És gondolom undorodnak is tőlem. Soha nem szeretett senki, és nem is fog. Azóta belülről is visszataszító lettem, egy önző, számító kis senki, pedig nem voltam ilyen. Azt hiszem a külsőm belülről is megnyomorított, de legalább így már illik a belsőmhöz - ronda-ronda.


Nem vagyok tehetséges vagy okos, nem értek semmihez, csórók vagyunk, nincsen semmim. Nem is érdekel semmi, utálom a sportokat, utálok kirándulni, utálok kimozdulni, egész nap csak a gép előtt unatkozok a sötét szobámban (és nem kockulok, csak úgy mondom).


Én már lemondtam az életemről. Egy kicsit mégis félnék megölni magam - bár nem azt mondom hogy semmiképpen nem merném. Nem, valószínűleg meg fogom tenni, egy éven belül maximum. De talán azért keresek ilyen elkeseredetten pl. barátokat vagy reményt, mert még nem adtam fel. Mert talán mégis van olyan ember, aki olyan mint én, aki szeret.


Na, de ez már más téma. A kérdés adott - amit fent leírtam. Úgyis mindig magyarázatot kértek, hát most meg nem is lesz olyan aki elolvassa. De végül is úgyse érdemlem meg.


2012. jan. 31. 14:47
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

"persze utólag gyakran megmagyarázom... "

hm, akkor kiváncsi leszek a magyarázatra..:) vagy ez nem minősül még segítségnek?


"Könnyű azt hinni, hogy szép ember jóléte könnyebb"

nos, neki is lehetnek bajai persze. csak nem mindegy, hogy egy ujjadat vágják le, vagy az egész kezedet (magyarul nem mindegy hogy az a gond hogy ronda és el van cseszve az élete, vagy elhagyta a fiúkája akit egy hete ismer)


"Te a tökéletesség illúziójáról beszélsz."

nekem van egy fogalmam a tökéletességről, arról beszélek akire ráillik ez a fogalom.


"Ebben nem voltam biztos."

na ezért nem ugrott be, valószínűleg nem írtam.:)


"nagyon nagy részük igen megszedi magát fiatalon"

dehogy.. van akinek olyan az alkata, hogy zabál mint egy ló, és egy dekát se hízik. és igen is sok nő ilyen. a szépek mindenképpen, a többiek meg átlagosak. nagyon kis százalék az aki tényleg ronda és dagadt, mint én.


"Szerintem van helyette más"

én nem kapcsoltam..:) micsoda?


"Csakhogy a gyakorlatban ők se jönnek szóba a normális fickóknál."

micsoda?:) legtöbb férfinak olyan kell. nem azt mondom, hogy feltétlenül bombázó, de.. azért nézzen ki valahogy. nézzen ki nőnek. ha velem meglátnának egy fiút, akkor azt hinnék róla hogy b*zi. ezt senki nem akarja valószínűleg, nemdebár??


"A cukros hasonlat baromság."

hát nem gondoltam át annyira.. de azért némelyest (van ilyen szó ugye?) igaz volt.. a lényege az volt, hogy én jobban járok, hogyha magamra figyelek mások helyett. és ahogy mondtam, legalább én figyeljek már magamra, ha mindenki más lesz@rja a fejemet.


"Ez biztosan kirekeszt mindenhonnan."

alapból eltaszítom magamtól az embereket, mielőtt megismernének.. pedig azért nem vagyok én olyan gonosz. csak ne néznék ki így, és máris lenne egy sereg haverom.


"rondaság viszont csak a felületes tahóktól szabadít meg,"

na ez lehet hogy igaz.. de én eddig csak ilyen embereket ismertem meg. másmilyen, már lehet, hogy nem is létezik ebben a világban.. ezért nem örülök mégse a rondaságnak.

2012. febr. 2. 19:20
 42/46 anonim válasza:
Milyen a kapcsolatod a szüleiddel?
2012. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
nem túl jó. apámmal még jól megvagyunk de nem vele élek együtt. anyámmal folyton veszekszünk.
2012. ápr. 28. 13:33
 44/46 anonim ***** válasza:
Nézd meg az elejétől a végéig a Titok című filmet. Youtube-on fent van az egész. Olvass egy kis Bibliát. Ha pesti vagy, menj el a Golgotába. Ha felnősz, költözz külföldre. Vagy menj el inkább katonának.
2013. jan. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
53%

Az életnek csak akkor van értelme,ha az ember gazdagnak született.Amúgy nincs.

Dolgozhatsz a semmiért az egész életedben,aztán elpusztulsz 60 évesen,és azt veszed észre,hogy elment az életed a semmire.

2014. jún. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

na tessék, máris..

oké. szóval nem tudom hogy egyáltalán elolvasod-e amiket írtam, de elnézést kérek. csak volt egy kis dührohamom, szánalmas tudom. de tényleg sz@rul esett "amit írtál és csak azért fogalmaztam úgy ahogy.


de nem számít mi? a következő kommentedben biztos le fogsz hordani mindennek, talán igazad is lesz, de semmi nem fog változni. remélem egyszer kapok egy új esélyt, emberi külsővel és akkor jóváteszek mindent."


Kedves Kérdező!

Nehogy már bocsánatot kérj azért, mert mérges lettél amiatt, hogy megbántottak?! Ha nem tud hidegen hagyni az, hogy mások kioktatnak és bántanak, az nem szégyellni való dolog, a dühöd egy szükséges érzelmi reakció, ami téged szolgál. Érdekérvényesítésnek hívják.

Nagyon haragszom az olyan emberekre, akik gyereket vállalnak, pedig nem is állnak rá készen! Mekkora s***fej az a szülő, aki nem tanítja meg a gyerekét arra, hogy hogyan képviselje a saját érdekeit és hogyan kezelje a konfliktushelyzeteket?! Aki elvárja a gyerekétől, hogy vele szemben egy vitában mindezekért bocsánatot kérjen?! Kb. hogy bocsánatot kérjen azért, mert él? Minek ad akkor életet neki? Hogy tönkretegye mindkettőjük életét? Miért adja tovább ezeket a borzalmas, önpusztító viselkedési mintákat? Mért nem bír várni azzal a ki**tt gyerekvállalással addig, míg el nem rendezi magában ezeket a sz**ságokat, amiket ő is a saját f***kalap szüleitől kapott??

Persze minden szülő igyekszik a legtöbbet adni, tudom én, és biztos kaptál jót, rosszat, ez van, ebből az élethelyzetből kell most vmit alkotnod, csak ígérd meg, hogy nem adod ezeket az ostoba "viselkedési és nevelési elveket" tovább! Tedd meg magadért meg a többi emberért itt a Földön!

És nehogy elhidd, hogy az értelmetlennek érzett életed miatti fájdalmad a te döntéseid eredménye - mégis mi a rákért döntenél úgy, hogy szenvedni akarsz?? Rossz dolgok történtek veled, amikről nem tehetsz, elfogadásra és szeretetre lenne szükséged, ami MINDEN ember ELEMI szükséglete! Van, aki ebből többet kap, neki könnyebb.

Az olyen b***okkal meg, akik csak osztják neked az észt, hogy miért is érezz bűntudatot és miért szégyelld magad, ne foglalkozz! Akik rossz, pusztító, gátló, hátráltató érzéseket keltenek benned, azokat kerül el! Csak azokra hallgass, akik megbecsülnek téged és azt, amit adni tudsz nekik, akik támogatnak és szeretnek! Hidd el, neked is jár ez, és k***ára nem kell hozzá gyönyörűnek/okosnak/tehetségesnek vagy bármilyen módon tökéletesnek lenned!!! A szeretetet nem kell kiérdemelni! Aki szeret, az a szeretetét örömmel és feltétel nélkül osztja meg veled! Én hiszek benne, hogy minden ember megtalálhatja azt a közösséget, amelynek hasznára lehet és ami megbecsüli őt és szereti. Bár elhinnéd te is!

Aki azzal vádol, hogy ez a tragikus helyzet a te hibád, az egy önző g***, aki magával is el akarja hitetni, hogy ez a fajta pokol, az értelmetlen és magányos élet, amitől mki retteg, nem lehet a környező hatások eredménye, hiszen azok felett nincs skinek hatalma - ezért amíg azt hajtogatja, hogy mindez a te hibád, ő biztonságban érezheti magát, mert hiheti azt, hogy vele ez nem történhet meg, mert ő aztán kib****ttul észnél van, és nem fogja megtenni ugyanezt! NE HIGYJ NEKIK!!!!! Az ilyen ember nem vállal felelősséget a szavaiért, mert ha átgondolná, milyen további károkat okoz ezzel neked, belátná, hogy jobban tenné, ha nem mondana semmit! És miért hallgatnál azokra a szavakra, amiket nem vállal fel ski, ergo tök hiteltelenek?

2015. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!