Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy fogadjam el hogy értelmet...

Hogy fogadjam el hogy értelmetlen az életem? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem akarok olyat hallani, hogy keressek neki értelmet. Alapból meg vagyok gátolva értelemkeresés ügyében.


Hogy miért? Mert iszonyatosan ronda vagyok. Nem, nem túlzok. Dagadt vagyok, ronda a fejem és a hajam, görbe lábam van, aránytalan a testem, és még egyéb dolgok amiket nem igazán szeretnék leírni, de ez a lényeg.


És egyszerűen mindenki gyűlöl. És gondolom undorodnak is tőlem. Soha nem szeretett senki, és nem is fog. Azóta belülről is visszataszító lettem, egy önző, számító kis senki, pedig nem voltam ilyen. Azt hiszem a külsőm belülről is megnyomorított, de legalább így már illik a belsőmhöz - ronda-ronda.


Nem vagyok tehetséges vagy okos, nem értek semmihez, csórók vagyunk, nincsen semmim. Nem is érdekel semmi, utálom a sportokat, utálok kirándulni, utálok kimozdulni, egész nap csak a gép előtt unatkozok a sötét szobámban (és nem kockulok, csak úgy mondom).


Én már lemondtam az életemről. Egy kicsit mégis félnék megölni magam - bár nem azt mondom hogy semmiképpen nem merném. Nem, valószínűleg meg fogom tenni, egy éven belül maximum. De talán azért keresek ilyen elkeseredetten pl. barátokat vagy reményt, mert még nem adtam fel. Mert talán mégis van olyan ember, aki olyan mint én, aki szeret.


Na, de ez már más téma. A kérdés adott - amit fent leírtam. Úgyis mindig magyarázatot kértek, hát most meg nem is lesz olyan aki elolvassa. De végül is úgyse érdemlem meg.


2012. jan. 31. 14:47
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Jó, úgy fogok tenni. Most tudnék erre is mit mondani de akkor leállnál megint veszekedni te is, és mehetne a végsőkig, szóval gondolj amit akarsz, attól még nem lesz igaz. mert nem ismersz.

jaa, igen, de azt azért elmondanám, hogy igen, lehet hogy lusta vagyok, de igazából csak az bánt, hogy a legtöbb (átlagosnak mondott) lánynak a kisujját sem kell mozdítania egy jó alakért, ez a baj.

jah és NEM TÖMÖM MAGAM mert minden egyes falatnál bűntudatom van! 2000 kalóriát ha eszek egy nap, édességet meg egy héten egyszer mert nincs rá pénzünk! arra nem is gondoltál hogy az alakommal lehet a baj???? ezt muszáj volt még megemlítenem mert sértő hogy így általánosítasz miközben nem igaz. vita lezárva, ha elolvasod elolvasod, ha nem, akkor sem kell válaszolnod mert akkor örökké veszekedhetünk itt.



" Vége lesz a jöl felépített kis hazugság-világodnak, az lesz. "

valószínűleg nem mondanád amit írtál, és valószínűleg ezt a kis világomat nem tudja megdönteni semmi, amíg tényleg csúnya vagyok..


"egyvalaki mindünket, beleértve a legmegátalkodottabbat is, szereti,"

hát, nem is tudom hogy ez igaz-e.. vagy lehet hogy a kivétel erősíti a szabályt?:)


"Ha azt mondom, én szeretlek, mit kapok a fejemre?"

csak poénkodsz, gondolom, ez még nem hazugság:)


" ellenben te már eldöntötted, mit gondol,"

csak azért, mert tudom. mert nincs olyan akinek egy ilyen mint én tetszene. mint ahogy azt is mondhatom hogy minden zebra csíkos(h*lye példa, de ez jutott eszembe), igaz hogy nem láttam még mindet de ez így van.


"Akkor melyik jelmez, melyik valóság?"

az a külsőmtől függ, ha én is szép lennék, tudnék örülni egy szép lány sikereinek, de így csak irigykedek rá még ha valójában én is felvidulnék az ő örömétől.


"ahogy a boldogságnak se lehetnek feltételei."

hogyne lehetnének?:) habár tényleg nem mondhatom biztosra, hogyha szép lennék boldog lennék mert még sose tapasztaltam meg, de el tudom képzelni, legalább is ennél boldogabb lennék, mernék közelíteni az emberek felé, lennének akik szeretnek, eljárnék szórakozni (nem bulikra gondolok, akárhova) és tudnám élvezni az életet.

a szépség számomra egy belépőjegy lenne az életbe.


most se biztos hogy válaszoltam mindenre, amit leírtál, de értem amit mondasz. vannak dolgok amikben egyet tudok érteni veled, pl. szerintem az ember maga dönti el hogy mi a jó és mi a rossz. én a hétköznapi értelemben vett gonoszságra gondoltam, amit a legtöbb ember annak tart, azok szerint az én belsőm 'gonosz'. ugyanakkor mindenkihez kedves és udvarias vagyok.. de ezt talán már írtam, meg az okát is, szóval érted.



02:14

"Több esélyed lenne arra, hogy társat találsz, ha pozitívabb lenne a szemléleted."

pozitívabb lenne, ha lenne okom a pozitív gondolkodásra.


"Pszichológushoz kellene járnod, emellett pedig lefogyni, mozogni, tornázni,"

1. járok pszichológushoz

2. próbáltam már. sokszor. de nem is annyira a kilóim számával van a gond, hanem az alakommal. egyszerűen fogalmazva oda megy felesleg ahova nem kéne, oda meg nem megy ahova kéne. az egyetlen dolog a világon amit élvezek, az az EVÉS. most mondjak le erről? ne tudd meg mennyire roncs voltam amikor fogyózni kezdtem, és mégcsak nem is fogytam. ráadásul NEM eszek sokat alapból, édességet egy héten egyszer szerintem, mert nincs rá pénzünk. szóval alaki tényező.

az edzés tényleg jó lenne, csakhogy egyszer jártam táncra egy fél évig (ahogy azt már leírtam) de egyszerűen nem bírom a közösségben, szánalmas meg minden, de nem bírom, kikészít! ezért vagyok magántanuló.

2012. febr. 1. 12:53
 32/46 A kérdező kommentje:

*ha nem, akkor meg mindegy.

(kicsit összezavarodtam de a lényeg ottvan)

2012. febr. 1. 12:54
 33/46 anonim ***** válasza:
95%

Én ötven körül vagyok, beteg (egy csontváz = ronda - nem tudok enni - és asztmás is), szegény, nincs párom, egy barátom van, őt is ritkán láthatom, olyan különchalmaz vagyok, hogy akárcsak egytől is elfutnak az emberek, a társadalmat és az emberiséget an block trágyának tartom, a számukra értéktelen is vagyok, mert nem dolgozom, nincs hasznom a számukra, rohadt sokat szenvedek ezek miatt, és mégsem azt az utat választottam, mint te.

Vannak életcéljaim - még akkor is, ha tudom, hogy azok csak pótcselekvések -, mert életcél nélkül nem lehet élni. Ezek közül az egyik másokon segíteni. Még ha önző módon is szemléljük, ahogy te mindenre így nézel, segíteni jó érzés, akár viszonozzák, akár nem. Ha pedig nem önző módon nézünk, akkor pedig egyre jobb emberek leszünk, aminek talán haszna lesz, ha meghalunk, talán nem, de az biztos, hogy akármilyen ronda fejem van, tiszta lelkiismerettel nézhetek a tükörbe minden nap.

2012. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 zeronibble ***** válasza:

> igazából csak az bánt, hogy a

legtöbb (átlagosnak mondott)

lánynak a kisujját sem kell mozdítania

egy jó alakért, ez a baj


Nem ez a baj és nem ez bánt. A te bajod a baj, az bánt, hogy neked ezért tenni kell. A "szép" meg lehet hogy fürödni nem tanul meg, esetleg írni-olvasni, vagy szül egy pár gyereket, hogy ész nélkül tönkretegye őket, mire felnőnek... Szerencsére nincs tökéletesség, dögunalmas is lenne...


> minden egyes falatnál bűntudatom

van


Korábban mást írtál.


> " Vége lesz a jöl felépített kis

hazugság-világodnak, az lesz. "

valószínűleg nem mondanád amit

írtál, és valószínűleg ezt a kis

világomat nem tudja megdönteni

semmi, amíg tényleg csúnya vagyok..


Én a rendelkezésre álló adatok alapján átlagosnak gondollak. Ezerszer többen hiszik csúnyának magukat, mint ahány valóban meghökkentő fej szaladgál, akiket egyébként pont ezért szeretünk, meg ahogy belakják igen eredeti testüket. És nekik tényleg könnyebb az igaz barátokat megtalálni, nem kell agyalniuk, ki mennyire felszínes stb.


>"egyvalaki mindünket, beleértve a

legmegátalkodottabbat is, szereti,"

Természetesen Istenről beszélek.


> "Ha azt mondom, én szeretlek, mit

kapok a fejemre?"

csak poénkodsz, gondolom, ez még

nem hazugság:)


Ezzel azt állítod, hogy önzés vezérel, álszent a törődés veled. Nem egyszerűbb elhinni, ha mondom? Semmi "nem venném a lelkemre" motivációm nincs, csak a "hadd legyen végül visszavonhatatlanul jobb neki".


> ha én is szép

lennék, tudnék örülni egy szép lány

sikereinek, de így csak irigykedek rá

még ha valójában én is felvidulnék az ő örömétől.


Értem, mit érzel, mégis te döntöttél, és dönthetsz másképp is. Kisajátítottad a világodat, csak neked van hely benne, ezért nincs értelme "azokkal" együtt mozogni. Ha "beengeded" őket, akkor az irigység értelmetlen: csapatjátékban a csapat győz vagy veszít, a többi csak szappanopera.


(folyt.köv:)

2012. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 zeronibble ***** válasza:

> "ahogy a boldogságnak se lehetnek

feltételei."

hogyne lehetnének?:)


Erőltetni lehet, hogy azok feltételek vagy okok, igazából viszont csak olyat sorolhatunk, hogy mi nem kell, mi akadályozza. Persze, hogy megkötözve éhezni nem ideális, hogy boldog legyen az ember, de megesik, hogy rájön, milyen szép volt élni, micsoda kincs az egész története, mennyivel jobban érti a dolgokat, mint korábban, mennyivel jobban ismeri magát... Itt jegyezném meg: minden szenvedés az önismeretünket mélyíti, ezért nem érdemes menekülni előle. Önmagad kirekesztése lenne, legalábbis közvetve. Küldök priviben linkeket, mások sokkal jobban átadják ezt... Tehát igazából csak könnyebb lenne boldogságot találni, ha egyszerűbb lenne a helyzeted. Az a tapasztalat, hogy másnak is ugyanolyan nehéz. "Nagy jólétében nem tudja mit csináljon már" az érem egyik oldala csak. A másikon meg szegény és undorító, hiába próbált jó életet találni tele vidámsággal. Nem kerülhető meg a feladat, amiért itt vagy és ez történik. Bele kell sétálni, különben csak marad és kínlódsz.


"Gonosz" - csak ismételhetem: ez ugyanaz, mint az ostoba. Egyszercsak megért valamit, és kevésbé lesz ostoba. A gonoszság múlandó, mint itt minden. Embernek lenni hatalmas lehetőség a megértésére. És a megértés visszafordíthatatlan: semmit nem lehet újra "megértetlenné" tenni, ha egyszer már összeállt. Ezért érdemes belül kutatni.

2012. febr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

"egy csontváz = ronda -"

BÁRCSAK én is egy 'csontváz' lehetnék. hidd el, jobb mintha dagadék az ember.


nem tudom. én miért segítsek másnak, ha más sem segít nekem, senki nem törődik velem? ők mivel jobbak nálam amivel kiérdemelték a segítségemet? persze most is ellentmondtam magamnak bizonyos szinten, hiszen természetesen ők jobban és értékesek mint én, márcsak azért is mert ők szépek. de úgy is értem, hogy mivel érdemelték ki a szépséget? miért lettek ők szépek, én meg nem? hiszen lélekben mindenki egyenlő, nem?

na de ez már más téma.



"az bánt, hogy neked ezért tenni kell"

igen, ez bánt, én is így értettem. nekik meg nem kell érte tenniük. de akkor nekem miért?? mivel érdemeltem ezt ki?


"nincs tökéletesség"

ó, dehogynincs.. én láttam már tökéletes embert, ismerek is ilyet. én borzasztóan irigy vagyok rá. én mindig is tökéletes szerettem volna lenni, de nekem nem adatott meg. ennyit az életcélomról..


"Korábban mást írtál."

tényleg? nem emlékszek hogy említettem, de ha mégis, akkor mit írtam? tényleg van hogy úgy tűnik, ellentmondok magamnak, de meg tudom magyarázni..


"Én a rendelkezésre álló adatok alapján átlagosnak gondollak."

MICSODA? az átlagos nő nem dagadt, és egy átlagos nőnek - azon egyszerű oknál fogva hogy nő - van melle, ami persze nekem nincs. kivéve azoknak akiknek modellalkatuk van, de nekem nincs. vagy egyik vagy másik, de nekem nincs egyik se. eléggé eltérek az átlagtól.

én nem tartozok azok közé akik csak hiszik hogy csúnyák (közben meg százszámra töltik fel a képet magukról a facebookra, de mindegy..), én TUDOM hogy az vagyok. sajnos.


"Természetesen Istenről beszélek."

Isten? létezik ő egyáltalán? régen hittem benne.. és talán most is hiszem hogy létezik, de mást nem. nem hiszem hogy szeret, mert ha szeretne akkor nem itt tartanék, akkor jót akarna nekem és nem lennék ilyen.


szoktak arra hivatkozni, hogy azért lettem ronda (vagy akármi már azért van) hogy 'megtapasztaljam ezt is', stb. dehát miért kell megtapasztalnom? nem tudom milyen a háború, most akkor menjek el egy csatatérre, csakhogy megtapasztaljam azt is és tudjam másképp látni a dolgokat?? de könyörgöm, ilyen tapasztalatokra nincs szükségem! ezért nem értem. lehet arra fogni hogy Isten csak jót akart valamiképp, de - sajnos - mindenre van ellenmagyarázat. ezért nem 'hiszek' benne.


"Ezzel azt állítod, hogy önzés vezérel,"

dehogy, én nem mondtam hogy te önző vagy. csak azt, hogy ez nem igaz, nem állíthatod ezt, azért is, mert nem ismerjük egymást, és azért is mert engem nem lehet szeretni. és törődni se igazán törődik velem senki.


"Ha "beengeded" őket, akkor az irigység értelmetlen"

nem igazán.. bár nem tudom hogy érted ezt a 'csapat' dolgot. mondjuk, hogyha a barátaim lennének? nem, csak mégrosszabbul érezném magamat hogy ők szépek és sikeresek, nekem meg nincs semmim. akárhogyan is nézzük, nekem van saját életem, és nekik is van sajátjuk, attól mert 'csapatban' vagyunk, még nem élhetem az ő életüket. én nem leszek attól boldog, hogyha ők megtalálják a lelki társukat, mert ettől én még nem érzem majd hogy engem is így szeret valaki.

na jó, lehet hogy totál nem erre gondoltál, szóval nem fejtegetem tovább, de érted.


"...hogy mi nem kell, mi akadályozza. "

végül is igaz, így is lehet nézni. jelen esetben a külsőm az, ami akadályozza.:)


"minden szenvedés az önismeretünket mélyíti"

dehát miért kell szenvedni? én ismerem magam (bár ki tudja, lehet hogy azért mert én is szenvedek), de nagyon jól megvoltam enélkül is, mondjuk amikor még kisgyerek voltam, az égvilágon semmi gondom, szeret a környezetem, boldog vagyok feltétel nélkül. nem gondolkodtam, nem igazán ismertem magamat se. és? a boldogság nem csak ennyi. sőt, megkockáztatom azt is, hogy minél többet tud az ember (nem csak magáról, a dolgokról, mindenről) annál boldogtalanabb. mert az igazság nem mindig vonzó, néha félelmetes és nyomasztó. vannak dolgok amiken inkább nem kéne gondolkodni. pl. ez is, hogy mi az élet értelme? az életet élni kéne és nem ezen filózni, de persze én másra se tudok gondolni. aki viszont sose kerül olyan helyzetbe hogy fel kelljen tennie a kérdést, az nem is fog vele foglalkozni és boldog marad.


""Gonosz" - csak ismételhetem: ez ugyanaz, mint az ostoba."

azért én ezt nem mondanám. vegyük példának a sokszor emlegetett önzőséget - ez ugyebár egy gonosznak mondott tulajdonság. és hozzá egy béna (de szemléletes) példa: van egy cukrom, a tesómnak van kettő. hogyha fogom és elveszem tőle akkor nekem már három lesz - tehát tök jó, ez így nekem sokkal jobb, nem? viszont ha azt az egyet is odaadom neki.. akkor nem marad semmim. most akkor a magunk szempontjából - merthát ki más szempontjából kéne néznünk a dolgokat? - sokkal jobb az, ha önző vagyok, mert nekem ebből nagyobb hasznom lesz. nincs olyan, mint a mesében, hogy kétszerannyit kapok vissza, meg meghálálja.. nem, ez az élet, valójában az ember nem ilyen. persze ha szép szóval meggyőzöm hogy adja nekem, nekem az is megfelel, de általában ez nem így van, és önzőnek kell lenni.

ha önző vagy, biztos hogy van legalább egyvalaki aki törődik veled. ha nem lennék az, nekem nem lenne senki.


egyébként lehet hogy emailben könnyebb lenne 'vitatkozni', hogyha nem bánod. :) megírom privátba a címem.

2012. febr. 1. 17:08
 37/46 anonim ***** válasza:
94%

Csontváz téma. Hogy tetszene, ha mást nem tudnál enni, mint rizst (kölest, hajdinát), tofut, krumplit, répát, céklát meg almát?

Lélekben mitől lenne mindenki egyenlő?

Ha materialista vagyok, akkor a dns-ed olyan amilyen, amit a szüleidtől örököltél, cseszegesd ezért őket.

Ha istenhívő vagyok, akkor istennek köszönheted azt, hogy ilyen ronda vagy, utáld őt.

Ha reinkarnáció van, akkor pedig saját magadnak köszönheted, előző életedben szemét voltál a többi lénnyel, és most a karma törvénye szerint megfizetsz.

A szépség, a pénz jutalom ÉS próbatétel.

Így a hatalom, a szépség és a pénz a legrövidebb út a pokolba, mert az emberek nem élnek, hanem visszaélnek vele. Ezzel neked soha nem lehet problémád.

Miért feltétele a segítségnek, hogy mások milyenek veled? Erről a mese jut eszembe, hogy összevész az öregember meg az öregasszony, hogy ki zárja be az állatokat, és aki előbb megszólal, az veszít. Közben betéved a szomszéd, és az mindenféle csúfságot csinál velük, de nem szólalnak meg. Aztán az egyik nem bírja tovább, és a másik örül, de minek, úgy csúffá vannak téve, hogy az állatok bezárása semmi ahhoz képest. Na azt érzem, te is ilyen makacs vagy, mint ezek az öregek. És úgy is fogsz járni. Hát te tudod.

2012. febr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

persze az nem tetszene, de ha valaki alkatilag 'csontváz', nos hát az egy mázlista.


most konkrétan mire mondod hogy makacs vagyok? mert persze, az vagyok, de nem tudom hogy te most mire gondoltál.

mégis hogy fogok járni? veszítenem nincs semmit, mert nincs semmim.


mondjuk, hogy részben Istent is okolom, mivel abban hiszek hogy létezik.

sosem zaklatott a Pokol gondolata. nem is igazán hiszek benne. ha létezik Pokol, akkor az EZ.

2012. febr. 1. 21:26
 39/46 zeronibble ***** válasza:

Segíteni: én ok nélkül szoktam, persze utólag gyakran megmagyarázom...


> "az bánt, hogy neked ezért tenni kell"

igen, ez bánt, én is így értettem. nekik

meg nem kell érte tenniük. de akkor

nekem miért?? mivel érdemeltem ezt

ki?


Nem érdem szerint megy. Egyszerűen nem vagyunk egyformák. Könnyű azt hinni, hogy szép ember jóléte könnyebb és elviselhetőbb, mint a mi kereteink. Pedig sokan tudnának mit mesélni... De ha netán csupa játék és mese egy élet, akkor mit is ér? Ha igaz, hogy ez csak egy életünk a sokból, és magunk akartuk végigélni, akkor te jó erősnek ismered magadat "odakint". Szerintem ez még ha baromság, akkor is igen termékeny szemlélet, és valahogy olyan, mintha igaz lenne, nem?


> "nincs tökéletesség"

ó, dehogynincs.. én láttam már

tökéletes embert


Te a tökéletesség illúziójáról beszélsz. Egy jelmezről, álarcról. Kiteszed a lábadat Tökéleteséktől, és ott folytatják a balhét ahol abbahagyták, vagy valami hiba lesz, mielőtt szénné unnák magukat.


"Korábban mást írtál."

Ebben nem voltam biztos. :) És hót lusta vagyok végignézni az egészet! :)


átlagos nő nem dagadt

Hogy is mondjam... Nem a lóf?szt. Nem tejfogú korában, de nagyon nagy részük igen megszedi magát fiatalon. Pár év ide vagy oda...


> egy átlagos nőnek - azon egyszerű

oknál fogva hogy nő - van melle, ami

persze nekem nincs


Szerintem van helyette más, és szerintem sokan azonnal kapcsolnak, mire gondolok.


Modellalkat? Szerintem az gáz. Mint női szemmel a kőkemény testépítő. Sok meló a túlzás kedvéért. Ráadásul a modellről pont az izom hiányzik, nélküle meg nőietlen. Ha a bombázókról beszélsz, akkor aláírom, így van. Csakhogy a gyakorlatban ők se jönnek szóba a normális fickóknál. Senki nem veszi a nyakába azt az aggodalmat, már ha oda is menne a két klasszissal fentebbihez. Persze az épp ilyen párok meg nagyon szépen megvannak, de a többség akkor se pályázik a szépekre, többnyire mert romlottnak észlelik őket. Persze bár inkább az lenne a gond, vágom én...

2012. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 zeronibble ***** válasza:
A cukros hasonlat baromság. Ha odaadod a tiedet sokszor, és ő már követeli, akkor nem kap többé semmit. Te is egy ilyen öcsi lettél, erre jó az önzés. Így NEM LEHET TARTÓS, ami JÓ! Ahhoz jó szívvel kesered az önzetleneket. Az a fura, hogy anélkül is megtalált néhány, nem kellett emiatt önzőnek se, meg önzetlennek se lenned... Megmaradni így egyikünk se fog persze. Ilyen egyszerű. Aki csak elvonna a közösből, azt sose látják szívesen. Ez biztosan kirekeszt mindenhonnan. Az állítólagos rondaság viszont csak a felületes tahóktól szabadít meg, de azonnal. Ennyi.
2012. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!