Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek ennyire a megpróbá...

Miért félek ennyire a megpróbáltatásoktól?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, egyetemre járok. Most élem meg az első vizsgaidőszakot. Nagyon sokat tanultam rá, naphosszat az asztalnál görnyedtem, de így is úgy érzem, hogy nem tudok semmit. Jövő héten pedig megyek 3 tárgyból is vizsgázni. Tanulni már nincs sok erőm, és rám tör a pánik és a lelki ismeret furdalás, hogy nem maximális a tudásom. Olyan szinten nem bírom a stresszt, hogy kiborulok és sírok, pedig mindenki bátorít. Hogyan győzzem le a stresszt?
2012. jan. 6. 02:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi az első vizsgaidőszakban az emberek 90%-a ezt érzi. Túl kell esni a "tűzkeresztségen" és a többi vizsgaidőszak már könnyebb lesz.
2012. jan. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A férjem később kezdte a felsőoktatást, mint én. A saját "kezdésem" már a feledés jótékony homályába veszett.


Nála volt az rendszeres, hogy öltönyben toporgott az ajtóban, hogy ő biza' nem megy be vizsgázni,mert hülye hozzá. Volt, hogy már válással fenyegetőztem vagy kituszkoltam az ajtón, hogy legalább dolgozzon meg az egyesért, ne futamodjon meg.

Utólag hálás volt érte :) Minden vizsgája sikerült, a nehézségek csak az ő fejében léteztek.


Tényleg jellemző, hogy az ember összekakálja magát az első vizsgaidőszakban, aztán ahogy rutint szerez, rájön, hogy nincs világvége, ha nem sikerül. Van UV, és eleve nem esznek embert a vizsgákon.


Nekem az vált be, hogy "na és ha nem sikerül? majd megyek UV-ra". Ilyenkor 95%-ban sikerült a vizsgám, ha mégse, akkor tényleg UV-ramentem és ott lett meg. Buktam 2000 Ft vizsgadíjat, na bumm.

Az államvizsga volt nagyon para, ugye ott nincs egy hét múlva ismétlés, csak fél év múlva. Utolsó két nap majd meghaltam a stressztől. Aztán mindenki mondogatta, hogy idáig eljutottál, akkor fél év már nem számít, legrosszabb esetben mész legközelebb.

Annak ellenére, hogy az EGYETLEN tételt húztam ki, amitől rettegtem, átmentem. Utólag visszanézve az államvizsga se volt extrább, mint bármelyik szóbeli vizsga.

2012. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nálam az vált be, hogy azt mondogattam magamnak, hogy

"Nálam sokkal hülyébbeknek is sikerült, akkor nekem is fog."


Amúgy az első vizsgaidőszakomban mindenki azt hitte, hogy mindjárt leesek a székről. Mert ha ideges vagyok, akkor vörösödök, de nagyon, és senki sem hitte el, hogy semmi bajom, csak éppen izgulok. De a mantrától ez elmúlt.

Sok sikert!

2012. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!