Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Előre félek már a...

Mit tegyek? Előre félek már a karácsonytól, ugyanis minden évben veszekedés van folyton.

Figyelt kérdés
Most meg az ajándékok miatt is veszekedés van,megvettem anyuéknak az ajándékot,tesóm rávágja:csak ennyit vettél?Nincs semmi hangulatom a karácsonyra...
2011. dec. 21. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de átérzem problémád. Nálunk is mindig ez volt. Édesapám minden karácsony napján valamin kiakadt. Ment az üvöltés, az, hogy milyen bénák vagyunk, etc.. én megutáltam egy életre a karácsonyt és minden más ünnepet vagy családi összejövetelt.

Utólag belegondolva, rájöttem, hogy édesapámnak ezek mindig nyűgök voltak és még most is azok!

Nálam a helyzet annyival jobb, hogy már 3 éve nem lakom otthon, első 2 karácsonyom a párommal tökéletes volt, bár az elsőnél még bennem voltak az otthoni élettapasztalatok. Most, hogy van egy lányunk, akinek az első karácsonya lesz, még izgatottabban várom a szombat estét.


Hidd el, minden megfog változni, ha 'eltűnsz' majd a képből és a saját családoddal fogsz ünnepelni. Addig pedig minél kevesebb konfliktusban vegyél részt. Inkább húzódj meg az ilyen alkalmakkor!


Kellemes ünnepeket!

2011. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi évek óta a következőt csináljuk.

Mindenki vesz vagy készít egy gyönyörű képeslapot.Van aki rajzol bele,van aki verset ír.A képeslap mellé mindenki kap 1 csokit..(persze olyat amit tudjuk hogy szeret az illető).

Karácsonykor mindenki megkapja a maga képeslapját,és csokiját.Majd jön a vacsi,a nevetés..:) Nincs idegesség,nincs hiszti,hogy pocsék ajándékot kaptunk megint..

Amióta így csináljuk olyan békések az ünnepek..

Miért nem tudják ezt mások is csinálni?? Sose értettem hogy karácsony miért a pénz kidobásról,az idegességről,az állandó rohangálásról szól??Amikor nem erről kéne hogy szóljon..

17/L

2011. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi még fát sem veszünk! Olyan nap lesz, mint a többi! A húsvétot sem tartjuk meg!
2011. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a karácsonyt, mert apukám megutáltatta. De mióta történt egy ,,sorsdöntő csapás" az életünkben, valahogy normálisabb lett ez ügyben, tavaly már nem volt ordítozás, remélem most sem lesz. Ajándékügyben: Tesódnak mi köze hozzá, hogy mit adsz te? Mindenkinek ez a saját ügye. Én azokon nevettem mindig, akik a szüleiknek pl konyhai gépet, meg stb-ket vettek, úgyhogy általános suliba jártak... Ezt minek? Szerintem a szülők jobban örülnek egy saját készítésű, vagy egy frappáns ötletnek, ami apróság, de jelzi a szeretetet.
2011. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!