Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez a kamaszkor miatt van? Nem...

Ez a kamaszkor miatt van? Nem bírom "kezelni".

Figyelt kérdés
Szóval azzal kezdeném, hogy nem szeretem a külsőm, dagadtnak látom magam, vagy legalábbis kicsit teltnek, és nem vagyok oda érte. Viszont az arcom nem csúnya. A fogaimért nem voltam oda, de most azokat is "megcsináltattam", szóval rendben vagyok. Van egy barátom másfél éve, aki imád, naponta mondja, hogy gyönyörűnek tart és én ennek örülök is. Kezdek nőiesedni, nőiesebb ruhákat hordok, figyelek az öltözködésre is. Viszont félek, hogy ebben a felszínes világban csak azt látják belőlem, hogy okés vagyok, és ezáltal azonnal "butának" meg "nagyképűnek" leszek titulálva. Mert valljuk be, a szép lányok nagy része ilyen. Meg még r.banckodnak is. Ráadásul egyre inkább veszem észre, hogy lenézek embereket - na nem az öltözködés miatt, hanem mert például 14 évesen akkora ribancok, hogy reng tőle a ház, vagy mert havonta fürdik egyszer. Akarva-akaratlanul is van egy véleményem az ilyenekről. Szóval tulajdonképpen az lenne a problémám, hogy félek, hogy más emberek csak azt látják, hogy relatíve szép vagyok, és ebből majd arra következtetnek, hogy nagyképű is, meg buta, pedig én igyekszem kedves lenni másokkal, de mindenkinek nem bizonyíthatok. Van/volt még valakinek hasonló gondja? Bármiféle hozzászólásnak örülnék:) 17L
2011. nov. 6. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

és ki az istent érdekel mások véleménye?!

komolyan ez a legnagyobb gondja az embereknek? hogy hogy néznek ki meg mások mit gondolnak rólam?

elárulom: másokat nem érdekelsz! van nekik saját bajuk.

2011. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy éled az életed, egyre több tapasztalatot szerzel, egy idő után saját magadnak akarsz megfelelni és nem másoknak. Mert kik is azok a "mások", az "emberek"?

A) Olyanok, akikről megvan a véleményed -- gondolom, az úgysem számít, ők mit látnak benned/beléd

B) Olyanok, akik a barátaid, rokonaid, szeretteid --ők elvileg ismernek, nem a felszín alapján ítélnek meg

C) Teljesen ismeretlenek -- ha normálisak, nem első látásra ítélnek meg, minimum 1x beszélgetnek veled előbb; ha nem normálisak, akkor meg úgysem számítanak, nem?


Képzeld el, ha csúnya lennél, akkor min problémáznál? Örülj ennek a verziónak, így sokkal könnyebb dolgod van az életben, mert a belső értékeidet könnyebben felszínre hozhatod, mint ha csúnya lennél, amin (bizonyos határokon túl) nem tudsz változtatni.

Fogadd el magad, és próbálj fejlődni, mindig "jobb" ember lenni, akkor nem lesz baj. De ne várd, hogy mindenki nagyra tartson és szeressen, olyan nincs.

És mielőtt te is megítélnél másokat, nézz a viselkedésük, külsejük mögé. Ha úgy sem szimpik, az már megalapozottabb vélemény.

2011. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó tanács : annak a véleménye számítson akit szeretsz : )
2011. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!