Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig tart a...

Szerintetek meddig tart a serdülőkor, a kamaszkor és az ifjúkor? Illetve, hol kezdődik a felnőttkor?

Figyelt kérdés
Mert én pl. 20 éves srác létemre még kamasznak érzem magam. Testileg és lekileg is. Vagy ez fiúknál és lányoknál nem egyforma gyorsan fejlődik?
2009. okt. 13. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

ez nem kor kérdése, mondjuk ha egyedül él vki csak anyja vagy csak apjával akkor már 14-15 évesen felnő

és már 12 évesen gondoskodik a házimunkáról stb... szval érett lesz(vagy tegyük fel mindkét szülője megvan, attól még lehet érett)

de ha vki elkényesztetett családba él mindent megkap stb... akk elképzlehető h még 30 évesen se tud megcsinálni még egy rántottát se sőt mitöbb még a seggét se tudja kitörölni

sztem

2009. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, én 37 éves nő vagyok, de még mindig nem érzem magam felnőttnek.
2009. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A serdülő- és kamaszkor kb. 12-18, a fiatal felnőtt 18-24 év, afölött felnőtt az ember. Ennek az osztályozásnak persze semmi értelme, teljesen elvont. A felnőttkor egy statisztikai és jogi kategória, azt jelenti, hogy valaki elmúlt 18 éves. Mélyebb tartalma ennek a fogalomnak nincs. Szokták azt is mondani, hogy felnőtt az, aki önellátó. Ez mostanában már kitolódik a 20-as évek végére, 30-as évek elejére. Természetes, hogy ilyen körülmények között kevés ember érzi magát felnőttnek, persze magának a fogalomnak, mint említettem, nincs különösebben mély értelme. Én sem érzem magam felnőttnek 30 éves koromra, pedig elvileg felnőtt vagyok minden szempontból. Egyszerűen csak meglep, hogy már 30 vagyok, úgy élek, mint a felnőttek, és mégsem vagyok az, sőt, a körülöttem lévő felnőttek is lelepleződtek (kicsit sem felnőttebbek nálam, aki nem vagyok felnőtt).
2009. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váélaszokat. Egyébként nem vagyok s voltam elkényeztetve, tekintve, hogy igen szegény, sokgyermekes családban élek, és már elég korán besegítettem a házimunkákba, meg koleszos is voltam, szal önálló is vok.

Az is lehet, hogy csak nehéz elszakadnom a "kamaszos" életérzéstől, bár az válaszaitok alapján még sokáig kitathat, és ennek örülök.

2009. okt. 14. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, én is gondolkodtam már sokat azon, hogy vajon felnőtt vagyok-e 27 éves létemre. Mert nem nagyon tartom magam annak. Ahogy a volt gimnáziumi osztálytársaimat elnéztem egy legutóbbi találkozás alkalmával, nagyon vegyes ott is a kép. Azt állapítottam meg, hogy lényegében mindenki ugyanolyan maradt, mint, amilyen "kamasz korában" volt: Aki most komoly felelősségteljes felnőtt, az már akkor is pont ilyen volt, és aki akkor egy éretlen tacskó volt, az még most is az. :) Én azt hiszem, a kettő közt vagyok valahol.
2009. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!