Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem 16 év a felnőttkor?

Miért nem 16 év a felnőttkor?

Figyelt kérdés
Ez a sok hülyeség mellett az egyik legnagyobb...Mivel a 10-18 éves hülyegyerek megtalálják a módját, hogy hogyan jussanak piához meg droghoz meg stb...Viszont aki értelmesen akar csinálni vmit annak is meg kell kerülgetnie a szabályokat...Meg annak is mi értlme van h a 17 éves gyerek általánosba füvezni meg nőzni tanítja a kisgyerekeket...
2011. máj. 3. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szélsöségek amit leírsz.

Azért eléggé vissza tartja a gyereket az hogy csak úgy nem lehet venni. vagy is a normál nevelést kapottakat.

USA-ban 21 az alkohol fogyasztás kezdete, németországban meg 16 évesen sört már lehet inni.

2011. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Még 18 évesen sem felnőttek! Nagyon kevés az közülük,aki eltartja saját magát! A felnőttség pedig itt kezdődik.

A háború előtt 24 év volt a nagykorúság. Ma is ez lenne a reális.

2011. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
hány éves vagy? gondolom 18 alatt:)) amúgy nemtudom de asszem anglia az ahol 16 év a felnőtt kor..de nem tudom pontosan mindjárt rákeresek gugli-n.xD
2011. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
utolsó vok. skóciában 12 usa 21 japán indonézia 20 meg valahol 19 a többi ország 18.
2011. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
ajj nem 12 hanem 16 boccssii
2011. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttkor nem arról szól, hogy legálisan vehetsz cigit meg piát. :S

Ha neked ez fontos, akkor házasodj 16 évesen, és automatikusan nagykorúsítanak.


Nekem meg a hajam hullik csomókban, hogy ennyi idős kamaszgyerekek pl. jogképesek legyenek, választójogot kapjanak, és ne legyen szükségük szülői beleegyezésre egy pár dologhoz.



Ez egy fura kettősség...

Mikor a piáról, cigiről, szexről, bulizásról van szó, akkor a 18 évesek többsége veri a mellét, hogy "nagykorú vagyok, azt csinálok, amit akarok, a szüleim ne ...anak bele".

Mikor el kéne slattyogni dolgozni, hogy legyen pénze, ne a szüleitől lejmoljon, vagy (horrible dictu) a házimunka, kertimunka, vagy a kistesóra felügyelés szóba kerül, akkor jön az, hogy még nem felnőtt, miért kell úgy kezelni, mert évvel idősebb, mint tavaly???


Én is azt mondanám, hogy onnantól legyen valaki felnőtt, hogy önálló életre is képes. Amíg erre nem alkalmas, addig mindegy hány éves: nem felnőtt.

Nem gyerek... de felnőttnek se tudom hívni.


Mielőtt kuruttyolna valaki: 18 lettem decemberben, januárban leléceltem otthonról. :P

2011. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Engem is rohadtul zavar, mennék már diákmelózni de nem lehet mert még nem vagyok 18 meg így meg úgy. Ki van a tököm :@
2011. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Mert egy 16 éves még baromira gyerek. Sőt a legtöbb 18 éves is.

Nem is értem, miért van ilyen alacsonyan ez a korhatár, szerintem 20-21 sokkal jobb lenne. Talán akkor már a fiatalok nagyobb hányada képes felelősen gondolkozni.


A felnőttség ugyanis nem a piáról és a drogról szól. Ez csak egy icipici szelete.

A felnőttség arról szól, hogy felelős vagy magadért, a tetteidért, nem korlátoznak a szülők, stb. Nem köteleznek semmire az állampolgári kötelességeiden kívül, viszont több jogod van (pl. választójog).

Ezzel a rendszerrel indulsz. És innentől egyedül a te felelősséged, hogy mit kezdesz az életeddel. Például ha bűncselekményt követsz el, akkor tudod, hogy vállalod érte a következményeket.

A munkádért felelős vagy. Ahogy a párodért, a gyerekeidért, valamint a szüleidért, akik felneveltek.

Pia meg drog meg cigi... ne legyél már ennyire szűk látókörű!

2011. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

felnőtt???

pfff csak polgári jogon...amúgy Angliában is 18 a korhatár csak jogosítványt szerezhetsz 16 évesen...

Amúgy meg addig gyerek vagy amíg élnek a szüleid...nekik mindig gyerek maradsz...

2011. aug. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mus musculus ***** válasza:
16? Ne hülyéskedj már, még a 18 is túl alacsony, egy csomóan életképtelenek abban a korban. Ebből a szempontból igazat adok az USÁnak, nem ártana ide 21es határt bevezetni.
2012. ápr. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!