Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hiszed azt, hogy minden...

Miért hiszed azt, hogy minden rendben lesz?

Figyelt kérdés

Miért hiszitek azt, hogy úgy fog telni az életetek mint a szüleiteké? Miért hiszitek azt, hogy sebezhetetlenek vagytok? Miért hiszitek azt, hogy ti többek vagytok a másiknál? Miért vagytok ilyenek kedves mai fiatalok? :)


Nem sok van már hátra, ti meg éltek egyik napról a másikra, bulizgattok, tervezitek a jövőt, a karriert, a nagy házat, a sok gyereket. Pedig nem lesz semmi ilyen, szenvedés és halál vár ránk. Nem látjátok? Ilyen buták vagytok? Vagy amiről nem veszek tudomást az nem fáj?


2011. okt. 22. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért kérdezel baromságokat?? Azért mert a te életed nem úgy alakult, ahogyan elképzelted, ezért másnak sem lehet jó? Igenis tervezzen aki akar azt amit akar. Ha már megszülettünk, éljünk úgy ahogy mi szeretnénk,már amennyire ez lehetséges. Nem biztos, hogy tejben-mézben folyó kánaán van, de miért ne érezhetné jól magát az ember? És mi az, hogy csak szenvedés, és halál vár ránk? A halál természetes dolog. Jön, ha jönni akar. És? Most rettegjeg minennap, mikor esik a fejemre egy cserép? Elég magányos és elkeseredett ember lehetsz kedves kérdező! :/:/
2011. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Te így látod? Nem vagy valami optimista. De attól, hogy a vége halál, még nem kell az egésznek szenvedésnek lennie. Persze, aki nem csinál semmit, csak bulizgat, és tervezget, annak nem lesz értelme az életének, de nagyon kevés az a fiatal, akinek ennyiből áll az élete.
2011. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ennek igazából így kéne lennie. Én megszívtam sajnos. Tervezgetnék én ha lenne mit. .. mázlisták
2011. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
:'D Tudod ez olyan kérdés, amihez kell egy minimum szint, hogy felfogd mire gondolok. Sajnos sokan nem érik el ezt a szintet, szóval igen, eléggé magányos emberke vagyok mostanság. :) Egyébként hajrá, sok sikert kívánok! Csak aztán nehogy meglepődj. Össze fog omlani a gazdasági rendszer, a világgazdaság, az ökoszisztéma, minden. A halál pedig sokszor kegyetlenül tud lecsapni, és le is fog.
2011. okt. 22. 14:09
 5/18 A kérdező kommentje:
Ajajaj, teljesen félreértettétek a kérdést. :) Remélem most már érthető.
2011. okt. 22. 14:10
 6/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én eddig is értettem. Figyelj, ezt nem tudhatod pontosan, hogy mikor és milyen ütemben fog bekövetkezni. Igen a halál lehet kegyetlen, tudom. Találkoztam már vele mikor édesanyám egyik napról a másikra elhunyt. Ha tudnád most is milyen döntés előtt állok, hát lehet kifutna itt pár ember a világból ekkora terhek alatt. DE! Most kezdjek el méginkább sopánkodni? Sírjak egymagamban és várjam a végzetet? Amíg kell és lehet én küzdeni fogok. Mert csak így van értelme. És nem nézek át az élet gyönyörű dolgain. És ha egy hét múlva meghalok, ám legyen. De legalább nem voltam magányos és a kilátástalan helyzetemből megpróbáltam a legjobbat kihozni.
2011. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nah jó. Még egyszer, utoljára, egyben. :D


Az a problémám, hogy a hitelezésre épült gazdasági rendszerünk be fog dőlni. Arra épült az egész, hogy a hitelezés által életre hívott gazdasági növekedés képes lesz kitermelni az adósságot, így mindenki boldog lesz. Az egyetlen gond, hogy nagyon nagy mértékben alul teljesít a piac, a nyersanyagok fogynak, a természet pedig lepusztult a hatalmas kitermelés, és termelés által. A Földben okozott károk már most tények, 2030ra +3 fokkal lehet több mint most. Azaz már csak 1 fokra leszünk attól, hogy gyors olvadásba kezdjenek a szibériai metánmezők, onnan pedig hamarosan vége a földi életnek, és ez csak egy katasztrófa. Rengeteg dolog vár ránk az évszázad közepéig, ami elpusztítja majd az emberiséget. Ha az egyik nem...akkor majd a másik.

2011. okt. 22. 14:19
 8/18 A kérdező kommentje:
14:15: Mondom, valami biztos, hogy kifog minket pusztítani. Vagy vírus, vagy éhezés, vagy vizünk nem lesz, vagy az anarchisztikus állapotokban fogunk majd meghalni. Tök mind1, a lényeg, hogy nem nagyon lesz nyugdíjunk. Már pedig ha nem lesz nyugdíjunk, akkor jogosan adott a kérdés. Miért robotoljunk másoknak, ha így is úgyis elvesztek mindent? Ha nem lesz gyerekem mert nem merném még iskolába se küldeni, sőt, lehet még azt sem érné meg. Akkor miért éljünk így? Bár egyébként is megkérdezhetném, miért jó tárgyakért dolgozni egész életedben, hogy aztán köztük halhass meg. Majd ha meghaltál, szépen kidobálják egy két kivétellel szinte minden cuccod a kedves rokonok, gyermekek, mert akkora már úgyis ósdi szrok lesznek csak azok a dolgok, amikre oly büszke voltál egykor. :) Rettenetesen nagy butaságot csinál(t)az emberiség.
2011. okt. 22. 14:26
 9/18 A kérdező kommentje:

Ajj de káosz van a fejemben, nem tudok normálisan fogalmazni most sem. :) A lényege az lenne a kérdésnek, és az egésznek amit leírtam, hogy miért nem tesznek valamit a fiatalok, ha tudják milyen jövő vár rájuk? Miért mindenkinek ugyan az a terve? Iskola>>>munka>>>nagy ház>>>motor-autó/nagy esküvő>>>gyerek>>>munka>>>nyugdíj>>>halál.


Nem fogjátok fel, hogy egyetlen egy életetek van, ami ráadásul nagyon gyorsan elfog telni? Erre mit csinálnak az emberek? Saccperköbö 40 évet dolgoznak le, heti 5 napot, 8 órában, és ez még a jobbik eset. Értitek mi a gond? Elmegy a fél életetek arra, hogy olyan dolgokért harcoltok, amik semmit sem érnek valójában, csak pillanatnyi boldogságot okoznak. Ez lett belétek kódolva. Szerezz meg egy tárgyat, és akkor boldog leszel. Te pedig mész, dolgozol, és megszerzed azt amire "neked" szükséged van, aztán megint ugyan ott vagy, boldogtalanul.

Nos, egy ilyen életet élni, több mint elszomorító élni, főleg úgy, hogy semmi de semmi értelme nincs, mert úgyis minden az enyészetté fog válni, nem lesz örököse.

2011. okt. 22. 14:38
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor ne válaszoljatok semmit. :) Higgyétek azt, hogy őrült vagyok, vagy gyerekes, vagy csak simán gyökér. Annyit kérek csak, hogy emlékezzetek ezekre amiket írtam, ha eljön az idő. Jól esne a lelkemnek.
2011. okt. 22. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!