Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami nagyon nincs rendben...

Valami nagyon nincs rendben velem. Más is van így vele vagy kinövöm majd?

Figyelt kérdés

Egyrészt nagyon gyorsan felkapom a vizet, aki megbántott vagy valami nem tetszik azonnal muszáj visszaszólnom neki különben belülről felrobbanok, szétesek.

Másik problémám az, hogy nem bírom ha dirigálnak nekem semmilyen formában. Ha a főnököm dirigál akkor is teljesen kész vagyok, pedig csak alkalmanként melózok suli mellett hétvégén. Nem bírom egyszerűen elviselni ezt, hogy valaki meg mondja nekem mit csináljak vagy oltogasson. Így az életben nem fogok tudni rendesen dolgozni, max ha főigazgató leszek amire ugye persze nem sok esély van.

Mit tegyek?

20 éves vagyok, lány


2011. máj. 23. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a temperamentumod nem fog megváltozni, tudom, mert mintha csak rólam írtál volna:-))) Most 35 vagyok, és még mindig ugyanígy érzek, annyi különbséggel, hogy megtanultam uralkodni magamon, és jóképet vágni a nekem nem tetsző dolgokhoz is. Jujj, de ehhez nagy kitartás kell és igen nagy erőfeszítés. Nálam a gyerekek (főleg az első) születése után javult a helyzet, de akkor sem 180 fokos fordulat:-(((
2011. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugi ,sokan vagyunk ilyenek.
2011. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Mosolyogj, bólogass, és közben gondolj arra, hogy a főnököd épp neked fizet azért hogy te ilyen szépen tudsz mosolyogni.
2011. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Oh jeah, üdv a klubban. :) Én is ilyen vagyok, de már kezdek tudni uralkodni magamon. Bár az a baj, hogy nekem pl nagyon kifejező az arcom szval amellett h meg kell tanulnom nem rögtön elküldeni vkit oda arra a helyre, ahová én gondolom, még az arcizmaimat is féken kellene tartanom, ami viszont nem igazán megy.

Én azt szoktam csinálni, hogy nem nézek az illetőre, és először magamban elküldöm a francba és utána ránézek és mondom hogy oké. Csikorgó fogakkal de megy. Nekem még a sport is segített, mert egy edző sokat dirigál, és ha jobb akarsz lenni, akkor azt bizony meg kell tanulni elviselni.

Meg kell próbálnod magadban tartani a dühödet. Mondjuk van hogy nem előnyös, mert én a múltkor olyan ideg voltam, és nem szóltam vissza, de akkor utána egész nap remegtem a dühtől. Szval nehéz ez, de ki kell fejlesztened neked is vmi technikát, mert tényleg különben meg fognak utálni, vagy kirúgnak a melóból. :S Meg vagyunk áldva ezzel, de legalább az élvezetes amikor tudom, h szabad, és akkor olyan jó visszaoltani és kiadni a mérget, ami persze üt, mert aki temperamentumos az 1 percen belül csendet csinál :)

Uh kitartás és hajrá!

2011. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tanulj meg számolni :) magadban, legalább 10-ig.

Legyen a mottód: Majd az idő megoldja.

Nálam többé kevésbé ez bevált.

2011. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szedjél nyugtatót.Vagy igyál nyugtató teát.Komolyan mondom.A saját testi-lelki egészségednek ártasz, ha ez így marad.Azt megértem, hogy a főnök dirigálását nem tűröd.Azt én sem tűröm.Végül is, ő is csak egy ember...

De másokkal miért vagy ideges?Jó, ha megbánt, akkor kifejezheted a nemtetszésed, de ha neked nem tetszik valami, akkor nem biztos, hogy olyan fontos dologról van szó, ami miatt érdemes idegeskedni.Így lehet, hogy te is megbántasz másokat, akik meg majd ezért lesznek idegesek.

2011. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem "nőtted ki", nem valószínű, hogy hipp-hopp megváltozol. Ilyen vagy, fogadd el!


Azon viszont sokat javíthatsz, ha akarsz, hogy miképp kezeled ezt? Visszaszólni sokféleképpen, sokfélét lehet, nagy a választék. Van olyan, amin a másik megsértődik, van, amin nevetni fog. A második esetben azt fogja gondolni, jó fej vagy, az elsőben, hogy kiállhatatlan kis boszorkány.


Ugyanígy a munkában is. Nem akarod, hogy oltogassanak, viszont valahogy ki kell osztani a melót, el kell mondani számodra, mit kell csinálni és hogyan. Ha nem tetszik a stílus, akkor szigorúan arra kell törekedni, hogy az változzon. Ilyenkor tehetsz javaslatokat.


Jó: "Tehát rakjam ezt ide, majd azt oda? Legközelebb elég, ha ennyit mond, ebből tudni fogom."

Rossz: "Főnök, értek én a szóból, nem kell túlragozni, nem vagyok már dedós hülye!"

2011. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ma 11:39" Semmiképp ne tartsd magadban, vissza a feszültséget! Az nagyon káros lehet, akár az egészséged is rámehet, ha az alaptermészeteddel ellenkezően viselkedsz!


Add ki, csak kulturált formában. Verbálisan. "Nagyon haragszom Rád!" "Legközelebb ezt ne csináld!" "Ezt hagyd abba, nagyon rosszul esik!" stb.

2011. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ilyen vagyok én is, de azért ha fizetnek érte megcsinálom amit kell :))
2011. máj. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!