Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért sírok mindenen?

Miért sírok mindenen?

Figyelt kérdés
Képes vagyok bármin elbőgni magam, ha valaki csak kicsit jobban felhúz, vagy valami szarul esik, de még akkor is nehéz visszatartani a sírást, ha pl fáradt vagyok egy hosszabb, mozgékonyabb nap után... Sőt, még akkor is bőghetnékem van, mikor a világ legboldogabb emberének kéne lennem... Képes vagyok sírni egy zenén, vagy hogy anya leb*sz valamiért, amit nem is úgy szán igazából, csak felhúzom magam, hogy nem érti, hogy mi miért van, stb... Nagyon gáz? Tehát tényleg így történik valami nagyon jó, amiért csomót dolgoztam, és mégis bőghetnékem van, és kb el is sírom magam, ha csak valaki hozzám szól, ugyanez, ha szar kedvem van, és megkérdezi valaki, hogy mi a bajom, vagy feljön egy olyan téma, ami érzékenyen érint... Nagyon idegesítő "szokás"? 15 L
2011. okt. 3. 17:30
 1/3 anonim válasza:

Szerintem ezzel baj nincs, amíg normális keretek között van. Idéznek "idegesítő szokás?"... Szerintem a környezeted így fogadott el, ahogy vagy, így szeret. Viszont lehet ha új élethelyzetbe kerülsz majd, és ott előtör ez a "szokásod" akkor nem fogják ezt olyan jó néven venni.

Vannak érzékenyebb emberek, de tudni kell, hogy mindennek hol a határa. Egy kis önkontroll. Figyelj kicsit jobban oda erre szerintem.

De amit inkább tanácsolnék, tűzd ki magad elé, hogy ha fáj is valami, ha bánt is valami, sírás helyett mosolyogj. A legnagyobb fegyver az életben a mosoly, mert az lehet hamis, és igazi.

Ha pedig sírsz is, egyedül tedd azt (jó oké 1-2 vigasz olykor jól is jön, stb stb) de kerüld ezeket a helyzeteket. Mert azzal ha sírsz a gyengepontod mutatod meg, ha pedig megmutatod, onnantól sebezhetővé válsz.

Remélem nem terhelt le nagyon a szöveg hossza. Szia :)

2011. okt. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mikor összeveszek valamelyik szülővel, vagy pl kapok valami olyanért, ami igazából meg sem történt, csak vegyem figyelmeztetésnek, vagy nincs jó kedvem, és állítólag flegmán válaszolok, akkor is kb helyből a sírás kerülget, nemhogy még leüvölt az egész család előtt.. Ilyen helyzetekben próbálom visszatartani, de van mikor történik valami, és pl suliban találkozom azzal, akivel megbeszélem, akkor van, hogy elsírom magam... Meg olyanokon még, hogy történik valami, pl valaki meghal, stb, és leadják a híradóban, vagy belebotlok facebookon, stb, és látom, ahogy a barátai gyászolnak, olyankor is képes vagyok bőgni, egyrészt mert szomorú, másrészt meg sokszor eszembejut, hogy mi lenne, ha az én barátaimmal, vagy legjobb barátnőmmel történne ez, akit születésem óta ismerek.. Vagy ha az én lovam pusztulna el, az én családommal történne valami.. Szóval az ilyen valódi helyzetekben próbálom kontrollálni, kisebb-nagyobb sikerrel, de az ilyen dolgokon még mindig ki tudok borulni..:/
2011. okt. 4. 18:50
 3/3 anonim válasza:
Ezzel szerintem baj nincs, ha odafigyelsz magadra mindig, később ez már nem igen fog gondot okozni. Inkább örülj annak, hogy nem kőből van a szíved, és együtt tudsz érezni emberekkel. Ezt kevesen tudják.
2011. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!