Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon utálom már a tanulást,...

Nagyon utálom már a tanulást, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős gimnazista, de egyszerűen nem megy a tanulás! Nem tudok leülni, mert már olyan szinten undorodom az egésztől, hogy ha már csak a tanulásra gondolok, már akkor rossz kedvem lesz és az egész napom rossz, mert mindig az jár a fejemben, hogy már megint tanulni kell... Ennek megfelelően egyáltalán nem tudok koncentrálni, így még tovább tart a tanulás folyamata: Amit mások megtanulnak kb. fél óra alatt, azt én 1.5 - 2 óra alatt tanulom meg. Régebben tudtam tanulni (kb. 9-edikben), és gyorsan is ment nagyon, de most egyszerűen nem megy! Elegem van már belőle, de leszarni meg nem tudom, mert akkor cseszhetem az egész életemet. Bele se merek gondolni, hogy egyetemen mi lesz... Még 5 évig tanulhatok olyan dolgokat amiket utálok. Szóval mit javasoltok? Hogy tanuljak? Vagy mit csináljak? Mert már egyszerűen begolyózok...
2011. szept. 27. 19:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nos, rengeteg lehetőséged van.

De először is, ezt az évet bírd ki valahogy, érettségizz le minél jobb eredménnyel.

Aztán ha elmész fősulira/egyetemre, az már egy más világ: felpörög az életed, új környezet, új város, új emberek, és ha olyan szakra mész, amit szeretsz, még érdekes előadásokon is részt vehetsz. Persze ott is tanulni kell majd. Mellette sportolj, vagy vállalj diákmunkát stb.. Egyvalamire felhívnám a figyelmedet, óvakodj az állandó lerészegedéstől! Az ilyen haverokat kerüld inkább! Helyette járj el közösségekbe, valamilyen szakkörre, klubba, bárhová, ahol ivás nélkül is jól érezheted magad.

Ha már most van egy álmod, terved a jövőre nézve, és nagyon-nagyon bátor vagy, akkor a következőt is teheted:

...nem írom le, helyette olvasd el a következő történetet:

[link]

2011. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Így 7 évvel később kérdeztem, hogy végül mi lett?
2019. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!