Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek szerintetek? Hogy...

Mit tegyek szerintetek? Hogy folytassam a további tanulást?!

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, jövőre érettségizek. Egyáltalán nem tudom, hogy mit tegyek. Angolból van már középfokú nyelvvizsgám, de kellene még 1 nyelvvizsga, a plusz pontok miatt. Ezzel megúsznám az emelt kémia érettségit, ami azért eléggé húzós. Több lehetőség van.. Németet tanulok, amit mellesleg már ált.suli 4. osztályától kezdve tanulok, viszont itt a gimiben kezdő csoportba kezdtem, úgyhogy nem vagyok túl magas szinten, viszont nem volt soha gondom a nyelvtannal, de beszélni németül egyáltalán nem tudok. A másik lehetőség az angol felsőfok. Angolból igaz hiányos a szókincsem, de nagyon jól tudok beszélni. Jó a kiejtésem, és tudok folyamatosan beszélni, bármit el tudok mondani, amit akarok. De bárkinek mondtam eddig, az elkezdett ijesztgetni, hogy úristen az biztos nem sikerülne, milyen nehéz, mindenkit meghúznak. De nyilván nem készülés nélkül mennék oda.. Az angolt nagyon szeretem, szívesen tanulom, a németet viszont utálom. :S A 3. lehetőség az emelt kémia érettségi. A középszintűt meg tudnám csinálni szerintem nagyon is jóra, de az emelt az már eléggé durva lenne. Szerintetek mit tegyek? Csak mert a többség azt mondta, hogy ne az angol, meg nem valószínű hogy sikerülne stb.. :S Előre is nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvasta. :) Nagyon tanácstalan vagyok, állandóan ezen gondolkodok, hogy mi lenne jobb.
2010. máj. 9. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kémia. Az orvosin amúgy is erős alap kell kémiából, legalább nem fogod magad hülyének érezni előadásokon ha nem kezdő szintről fogják elmondani a dolgokat.
2010. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből kiderül, hogy az angolt kell választanod.de bizony már most menj el külön tanárhoz, emrt nem lesz egyszerű.Nem tudom mi a követelmény még orvosira, gondolom az emelt az kell h bekerülhess úgyhogy vagy emeltezz angolból(és közbe nyelvvizsgára is készülsz) vagy marad a kémia
2010. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kémiából is muszáj lenne emeltezned!

Angolból próbáld meg mindenképp a nyelvvizsgát!

És ahogy az előttem lévő írta, akkor már emeltezz is belőle!

Hidd el szívesen szórják ki onnan is az embereket, és ha nem megy magsabb szinten a kémia ki fogsz bukni

2010. máj. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

szia! én most vagyok végzős, és egy osztálytársam is hasonló bajban volt. Sztem tanuld a kémiát amennyire csak tudod, de csak középszinten érettségizz belőle, mert sokkal több pontot lesz úgy.

Kezd el tanulni az eszperantót második nyelvvizsgának. Nyáron 2-3 hónap alatt megtudod tanulni. Nekem is az osztálytársnőm ezt csinálta.

Neki úgy volt, hogy emelt biosz, német és eszperantó nyelvvizsga.

Ha gondolod én segítek neked eszperantót tanulni, akár interneten keresztül is. Sokkal olcsóbban kijön mintha néznél egy tanárt, hogy készítsen fel felsőfokúra.

Higyj nekem

2010. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Ja és nem kerül akkora energiádba mintha angol felsőfokra készülnél.
2010. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De nem is megy azzal a nyelvvel semmire se :D kitörölheti vele..

csak azért mert nem annyira nehéz....

2010. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

de arra éppenséggel elég, h felvegyék az orvosira, és nem ír egy rossz emelt kémiát, amivel meg nem vennél fel

de oda írtam h attol tanulja a kémiát, mert tudtad attol többet kémiábol h nem emeltezik

2010. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Más nyelvet nem akarok elkezdeni tanulni. :S Csak az az igazság, hogy a németet nem szeretem, és szerintem nem úgy megy, hogy na fél év alatt akkor megtanulom nagyon jól, és tudok beszélni folyékonyan. Hanem az több év munkája. Az angol szerintetek nagyon kétesélyes, inkább ne is számoljak vele? :S Tudom, hogy hatalmas nagy szókincs kell hozzá, de hogy ha azt folytatnám, akkor nyilván minden energiámat belefektetném.
2010. máj. 9. 16:25
 9/16 A kérdező kommentje:
Vagy szerintetek, ha elkezdem most a németet, akkor ősszel mehetnék nyelvvizsgázni? Belehúznék nagyon, és tanulnék keményen.. De ha járnék pl heti 3 órára nyelvtanárhoz, és beszélnék sokat, akkor bele lehet ebbe jönni? A beszédtől félek a legjobban igazán. :S
2010. máj. 9. 16:56
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor az angolra gyúrj rá, ha nem akarsz új nyelvet
2010. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!