Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek szerintetek? Hogy...

Mit tegyek szerintetek? Hogy folytassam a további tanulást?!

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, jövőre érettségizek. Egyáltalán nem tudom, hogy mit tegyek. Angolból van már középfokú nyelvvizsgám, de kellene még 1 nyelvvizsga, a plusz pontok miatt. Ezzel megúsznám az emelt kémia érettségit, ami azért eléggé húzós. Több lehetőség van.. Németet tanulok, amit mellesleg már ált.suli 4. osztályától kezdve tanulok, viszont itt a gimiben kezdő csoportba kezdtem, úgyhogy nem vagyok túl magas szinten, viszont nem volt soha gondom a nyelvtannal, de beszélni németül egyáltalán nem tudok. A másik lehetőség az angol felsőfok. Angolból igaz hiányos a szókincsem, de nagyon jól tudok beszélni. Jó a kiejtésem, és tudok folyamatosan beszélni, bármit el tudok mondani, amit akarok. De bárkinek mondtam eddig, az elkezdett ijesztgetni, hogy úristen az biztos nem sikerülne, milyen nehéz, mindenkit meghúznak. De nyilván nem készülés nélkül mennék oda.. Az angolt nagyon szeretem, szívesen tanulom, a németet viszont utálom. :S A 3. lehetőség az emelt kémia érettségi. A középszintűt meg tudnám csinálni szerintem nagyon is jóra, de az emelt az már eléggé durva lenne. Szerintetek mit tegyek? Csak mert a többség azt mondta, hogy ne az angol, meg nem valószínű hogy sikerülne stb.. :S Előre is nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvasta. :) Nagyon tanácstalan vagyok, állandóan ezen gondolkodok, hogy mi lenne jobb.
2010. máj. 9. 15:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szívem szerint ezt tenném, csak mindenki ijesztget, hogy úgyse sikerül, meg nagyon nehéz, ne bízzam magam ennyire kétesélyes dologra stb. Ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre. :)
2010. máj. 9. 20:09
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így vagyok vele, mint te! Mármint nekem nincs kémiám, hanem az angol felső és a német közép között vacilálok...


Én hajlok az angol felé, azért, mert németet még csak 3. éve tanulom, és alig tudok belőle valamit.. beszélni meg pláne nem:D


az angolhoz meg kedvem is van, szeretem is és jól is megy. bár nagyon-nagyon félek a felsőtől, annyira azért nem vagyok pro :S


na de hozzád visszatérve, szerintem közepet írj kémiából, de készülj úgy, mintha emeltre mennél, ugyanis csak előnyödre válik a megszerzett tudás, és egyetemen előnyt jelenthet ha többet tudsz belőle. Bár a pontszámítás miatt gyakorlatilag a középszinttel jársz jól.


Sok sikert a választáshoz és a nyelvvizsgához!:)

2010. máj. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A tanáraid véleményét nem tudod kikérni? Mégiscsak ismerik a tudásodat (jó esetben), és meg tudják mondani, hogy melyik menne a legjobban. Én mondjuk a helyedben az angolt választanám (ha tudnék ilyen szinten mint Te), de azért mégiscsak az orvosira készülsz, ahol kell a kémia. Szerintem a németet ne válaszd, ha úgysem szereted. Nehéz döntés. Sok sikert hozzá, meg a nyelvvizsgához is és az orvosi pályához meg pláne:)
2010. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A kémia tanárnővel beszéltem, és azt mondta, hogy biosz emelt jó, de a kémia emeltet semmiképp nem javasolja már. Mármint konkrétan azt, hogy 2 emeltet tegyek, mert nagyot lehet bukni azon, és azért a 12 pont miatt ne.. Úgyhogy maradt az angol vagy a német. :) De szerintetek ha becsületesen készülök és tanulok nagyon, akkor januárig meg lehet csinálni? Elveszi az önbizalmamat az, hogy mindenki riogat.. :S Köszönöm szépen amúgy a válaszokat! :)
2010. máj. 11. 19:21
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

Én ugyanebben a cipőben jártam részben, mint te. Angolt 12 éve tanulok, nagyon jól megy, a németet 4 éve kezdtem. Nekem is itt volt a nagy kérdés: német közép, vagy angol felső? Úgy éreztem, hogy az angol felső sokkal jobban fog menni... hát nem ment jobban, szépen megbuktam. Igaz, én a lehető legnehezebbet választottam (CAE).

A német középre (BME) viszont kb. fél év alatt rágyúrtam, különtanár nélkül, és simán meglett.

Ne felejtsd el, hogy egy angol felső lényegesen nehezebb, mint egy akármilyen közép. Igaz, tudok olyan típusú felsőről, amit állítólag a hülye is megcsinál (ECL), de én azért erre sem vennék mérget (ott nagyon nehéz a levélírás, nagyon nagy a szókincsigénye).

Az orvosira pedig tudtommal mindenképp kell egy emelt (vagy biosz vagy fizika vagy kémia), és a kémia köztudottan nagyon nehéz az orvosin. Én mindenképp megcsinálnám legalább a középszintűt.

2010. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

mindjárt itt a nyár, vegyél magadnak egy angol nyelvű könyvet vagy tölts le netről könnyebb-nehezebb nyelvezetű szövegeket, olvass politikai-gazdasági-orvosi újságcikkeket, tanulmányokat.. Nagyban növeli a szókincset.


emellett pedig ráhasalhatsz a kémiára, rendeget fórumon lehet társakat, segítséget találni ha megakadsz. ha van lehetőséged, iratkozz be egy tanfolyamra vagy magántanárhoz. neten szerezz barátokat, akikkel levelezhetsz (sharedtalk, interpals)


németből is vannak tanfolyamok, de azt inkább hanyagold most.. koncentrálj az angolra és a kémiára! ha megvan a diplomád, ráérsz még németezni :P


Szóval, szerintem elég hosszú a nyár ahhoz, hogy valamelyik vagy akár mind2 sikerüljön! kell a kémia az orvosin, és nem utolsó szempont a nyelv sem, rengeteg szakirodalom csak angol nyelven érhető el.. :(


ne feledd, orvosin 1 vizsga nagyobb megterhelés lesz, mint az egész érettségi, szóval bírnod kell a terhelést!

2010. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!