Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folytassam a német tanulását...

Folytassam a német tanulását vagy kezdjem el az angolt?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem. Eddig 8 évig tanultam németet (nyelv vizsgám sajnos még nincs belőle). OKJ képzésre jelentkeztem ahol lehetne angolt tanulni. Mi lenne a helyes ötlet? Folytassam a németet vagy kezdjem el az angolt?
2011. szept. 1. 18:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
8 év hosszú idő, én megcéloznám a nyelvvizsgát. Aztán jöhet az angol.
2011. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

miért akarsz 8 év után is németet tanulni? már rég legalább középszinten kéne beszélned és onnan már semmi értelme iskola szinten tanulni, egyedül is meglehet tanulni onnan felsőfokon.


mindenképpen az angolt kezd el.

2011. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Detto, én mondjuk kéttannyelvűbe jártam, és sajnálom, hogy hagytam a németet, mert most sokat szenvedek, hogy sikerüljön egy rohadt nyelvvizsgát összeszenvednem belőle.
2011. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én is erősen gondolkoztam, hogy angolra átálljak. De akkor németből nyelvvizsgát kellene tennem. Esetleg nem lesz az hátrány nekem, hogy én csak most kezdem el tanulni az angolt? Mármint a többi társamhoz képest.
2011. szept. 1. 18:41
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már 8 évet rááldozták a németre akkor csinálj belőle legalább egy középszintű nyelvvizsgát aztán kezd el az angolt. Nekem is ez a tervem csak én 12 éve tanulom a németet de 1 éve az angol nagyon megtetszett és szerintem sokkal hasznosabb is. Én is sokat gondolkoztam rajta hogy elkezdjek-e tanulni német helyett angolt vagy ne aztán azért döntöttem a német nyelvvizsga majd az angol mellett mert nem árt ha az embernek van legalább egy nyelvvizsgája de ha kettő van az még jobb,viszont ha abbahagynám a németet valószínű hogy sokat felejtenék és lehet hogy el se jutnék az angol nyelvvizsgáig.

Szóval szerintem csináld meg a német nyelvvizsgát aztán jöhet az angol!:)

2011. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy iskola mellettem nem tudom, hogyan tudnék elvégezni egy nyelvvizsgát.
2011. szept. 1. 19:00
 7/21 anonim ***** válasza:
Érettségikor miért nem vizsgáztál le? szép 8 év, de én inkább az angolt ajánlanám, ha eddig nem ment a német.
2011. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát ez jó kérdés. Akkor próbáljam meg az angolt? Továbbra is lenne az a kérdésem, hogy nem lennék hátrányban a többiekhez képest? Mivel én most kezdeném el az angolt és félek ettől.
2011. szept. 1. 19:08
 9/21 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Nem lennél hátrányban. Tapasztalat. De szerintem keress magad mellé valakit, akivel tudsz gyakorolni. Ugy jobban tanulnád az angolt ( mint a németet, mert létezik oylan, h egyik nyelv megy, a másik nem )

2011. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm! Nem tudom, lehet hülyeséget mondok, de pl. angol szavak jobban megragadnak bennem most is, mint a német szavak.
2011. szept. 1. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!