Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Folytassam a német tanulását...

Folytassam a német tanulását vagy kezdjem el az angolt?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem. Eddig 8 évig tanultam németet (nyelv vizsgám sajnos még nincs belőle). OKJ képzésre jelentkeztem ahol lehetne angolt tanulni. Mi lenne a helyes ötlet? Folytassam a németet vagy kezdjem el az angolt?
2011. szept. 1. 18:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Vagyis, hogy lehet egy magyar szót, hamarabb tudok angolul mint németül, pedig angolt nem is tanultam.
2011. szept. 1. 19:20
 12/21 anonim ***** válasza:

Teljesen alapról kezded?

Mert más az, ha tanultad és más az, ha rád ragad egy két szó...

2011. szept. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Most tanulnék először angolt. Eddig sosem tanultam.
2011. szept. 1. 19:28
 14/21 anonim ***** válasza:
Nos, akkor amit eddig is mondtam. Belefogsz rázódni, de először nehéz lesz. Első évben ne várj nagy csodát, de ha rendesen tanulsz akkor sikerülni fog. Hogy tervezted a tanulást?
2011. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Az OKJ-s képzésben ugye rendes óra szerint menne. De gondolom azon kívül is kellene otthon tanulnom, hogy behozzam a lemaradást.
2011. szept. 1. 19:54
 16/21 anonim ***** válasza:
Hova fogsz járni? Mert az okj-nak is vannak fokozatai. Sztem az először böven elég lesz ( tapasztalat ) ha az órai feladatokkal dülőre jutsz.
2011. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi szakmenedzser szakon. Jövő héten akkor lehet váltok és angolt kezdek el tanulni.
2011. szept. 1. 20:32
 18/21 anonim ***** válasza:
Na hogy döntöttél végül?
2011. szept. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igazából még mindig nem döntöttem el. A hétvége még adott arra, hogy döntsek. Ezt is és azt is szeretném. Sajnálom a németet 8 év után feladni (nyelv vizsga nélkül), de attól is félek, hogy nagyon lemaradott leszek a többiekhez képest angolból.
2011. szept. 3. 14:57
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha még mindig kételkedsz, akk nem tanulnád olyan kedvvel az angolt. Maradj a németnél. ( van tapasztalatod ... )angolt bármikor könnyen tanulhatsz. :)
2011. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!