Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon utálom már a tanulást,...

Nagyon utálom már a tanulást, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős gimnazista, de egyszerűen nem megy a tanulás! Nem tudok leülni, mert már olyan szinten undorodom az egésztől, hogy ha már csak a tanulásra gondolok, már akkor rossz kedvem lesz és az egész napom rossz, mert mindig az jár a fejemben, hogy már megint tanulni kell... Ennek megfelelően egyáltalán nem tudok koncentrálni, így még tovább tart a tanulás folyamata: Amit mások megtanulnak kb. fél óra alatt, azt én 1.5 - 2 óra alatt tanulom meg. Régebben tudtam tanulni (kb. 9-edikben), és gyorsan is ment nagyon, de most egyszerűen nem megy! Elegem van már belőle, de leszarni meg nem tudom, mert akkor cseszhetem az egész életemet. Bele se merek gondolni, hogy egyetemen mi lesz... Még 5 évig tanulhatok olyan dolgokat amiket utálok. Szóval mit javasoltok? Hogy tanuljak? Vagy mit csináljak? Mert már egyszerűen begolyózok...
2011. szept. 27. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem az érzést. Nekem az egész amiatt volt, hogy szinte ránk erőszakolják azt a napi 6-7 tananyagot, amit tanuljak meg másnapra. Utálom ha szabályokat szabnak ki nekem.. De az egész oktatásról meg van a véleményem, de az OFF lenne.

Úgyhogy a kérdésedre a válasz: ezt csak úgy lehet, hogy próbálod nem erőltetni. Ha tanulsz, néha állj le egy kicsit pihenni. Szerintem lehet, hogy jót tenne neked valamiféle mozgás is, lehet, hogy úgy az agyad jobban fogékony lenne és aktívabb. Menj el valamit sportolni max fél, vagy 1 órára.

Próbáld meg azt, hogy vázlatosan írod le először a tananyagokat, csak a lényeget kiírva azt tanulod meg ami fontosabb. Szóval nem mindent szóról szóra. És amit elolvastál azt úgy mond fel magadban, anélkül, hogy a papírra néznél és hangosan mond ki amit 'tömsz bele a fejedbe'...Szóval amit tanulsz. Azért fontos ez, mert hogy ha felelsz akkor könnyedén fogod kimondani a szavakat persze csak akkor ajánlatos ez a módszer ha lámpalázas vagy. Mást nem nagyon tudok. Én úgy tanultam amit fentebb leírtam, csak a fontosakat írtam ki vázlatszerűen. És mondtam magamban a tananyagot sokszor elmondtam magamban egymás után addig ameddig meg nem jegyeztem. És aztán külön lapra leírtam arra amire emlékeztem.

2011. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
alszol eleget? mikor tanulsz akkor kapcsold ki a gépet meg minden lehetséges zajt, engem az tud rohadtul zavarni :/ gondolj arra hogy már csak 1 év van, el fog menni az szépen gyorsan.. nekem még van 3, most vagyok 10.es:/ gondolhatod, nekem már most rohadtul elegem van, leszarom az egészet + még amúgy se vagyok valami boldog, minden bajom van önértékelési gondoktól kezdve a család is...azt tanácsolom bírd ki ezt az egy évet, lélekben veled leszek XD utána meg nem muszáj egyetemre menned. én mindig azt mondom, hogy akinek van ideje tanulni, annak nincs ideje pénzt keresni (persze nem magyarországon .. xd) sok sikert az érettségihez (:
2011. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Én is így vagyok vele. Délután egyáltalán nem tudok tanulni, csak az utolsó pillanatokban vagyok képes rávenni magam. Ezért általában órák előtt vagy éjszaka tanulok.
2011. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is jelenleg tanulok és utáltam a gyakorlati részt középsuliban, de most, hogy látom, hogy elméletből mennyi sz@r anyagot ledarálnak és gyakorlatból meg csinálni kell a dolgokat és megérted, így azt mondom, hogy inkább gyakorlat. Az anyagokat olyan szinten érdektelenül adják le, bár ez tanárfüggő, hogy nem csodálom, hogy ha valakinek nem megy a tanulás. Ha nekem valaki normálisan elmondja a témát, akkor rögtön megértem, de ha valaki mellébeszél és unott fejjel leadja a dolgokat, attól hányni tudnék.

21/F

2011. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
elvileg van valami fekete tea amitől még energiát is nyersz, jobb mint a kávé, mert a kávénak elvileg nagy a koffeintartalma és kevés a hatás ideje, az energia italokról meg inkább ne is beszéljünk (csak annyit mondok 10 kávé koffeintartalmával is felér) na mindegy a sport meg a pici pihenések jó ötlet mert fontos hogy kipihent legyél. Én bár még nem érettségiztem de én is rohadtul parázok mert nekem is kéne az egyetem. Na mindegy azért sok sikert.
2011. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt igazából erőltetni kell, legalábbis nekem kellett.

Mikor felfogtam, hogy igazából ez nekem kell majd, erre szükségem van, nem mellesleg egy része még érdekel is. Így szerettem meg 11.-ben úgy igazán a bioszt, 12.-re a matekot, az infót és az angolt, nameg a fizika egy részét, idén, 13.-ban pedig egyelőre még az irodalom is tetszik.

Igenis nem stréberség beismerni, felismerni azokat a részeket a tantárgyakban, amelyek igenis érdekelnek téged. Amelyek nem... beszéld be magadnak, hogy könnyű, vagy tanuld meg inkább 3-as szintre, vázlatosan, de úgy viszont nagyon!

2011. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kapcsolj be zenét vagy tv-vét,el is mehet dolgozni és rájössz hogy gáz az az élet ami várni fog rád...Ne most add fel!!!Gondolj bele amikor dolgozni fogsz ott nem lesznek óránként szünetek,nem lesznek osztálykirándulások,nem lesz időd semmire mert fáradtan mész haza,lehet hogy hétvégenként is túlórázhatsz,kevesebbet jársz majd bulizni,kevesebbszer tudsz találkozni a barátokkal ,a nyári szünet fogalma megszűnik,megtanulod hogy milyen könnyen folyik ki a kezedből az a kevés fizetésed amiért gürizhetsz.

Remélem ez valamennyire segített!

2011. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából jó lenne a melós véglet is, ha megfizetnék az embert, mert csak nagyobb kedvel menne mindenki, ha lenne miért dolgozni. Suli jó időszaka az embernek, csak sajna elmúlik.
2011. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 19.01-es! Igen, sajnos tisztában vagyok a lehetőségeimmel egyetem nélkül, és mindennel amit írtak a többiek is. Éppen ezért írtam: "...akkor cseszhetem az egész életemet". Ezért stresszelek rá még jobban. De alapvetően az a gond, hogy semmi nem érdekel, és ahogy mondtam iszonyatosan utálok tanulni, és szerintem 9-edik óta csak romlott a teljesítményem (úgy értem a teljesítményt, hogy amennyi idő alatt, és amennyi erőfeszítéssel tanulok meg dolgokat). Nem hiszem, hogy létezik olyan munka amit szívesen csinálnék, csak a pénz miatt tanultam eddig is (mert az lett beadva nekem még anno, hogyha tanulok akkor sokat keresek majd, persze erre rájöttem, hogy nem igazán így van). Szóval csak azért muszáj tanulnom, hogy gyakorlatilag létezni tudjak. Ezzel a muszájjal van bajom, mert iszonyatosan ideges vagyok már amiatt, hogy olyan dolgot kell még évekig csinálnom (tanulás v. munka egyre megy...), amit utálok. Ha meg tudnék élni munka nélkül is, akkor dehogy mennék dolgozni... Szóval tényleg csak a pénzért van minden meg azért, hogy egyáltalán létezni tudjak, de az utóbbi időben már úgy vagyok vele, hogy az se érdekel, csak ne kelljen tanulni... Ekkor persze jön a másik oldal, hogy akkor egy senki leszek, és kezdődik a kör elölről.
2011. szept. 28. 20:04
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Menj el szakmunkásba!!!Válassz olyan szakmát amit szívesen csinálnál!Abból sokkal jobban tanulsz mert érdekel is,és akkor már tudsz azzal törődni hogy te legyél a legjobb a szakmádban,és akkor talán pénzed is lesz!!!!
2011. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!