Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy küzdjem ezt le? Irigylem...

Hogy küzdjem ezt le? Irigylem azokat, akiknek jól megy!

Figyelt kérdés
Világéletemben jó tanuló voltam, csak csóró. Egyetemre jártam, amit ott kellett hagynom, mert nem tudtam fizetni a járulékos költségeket, dolgoztam, de egyszerűen nem tudtam annyit, hogy abból megéljek. Most külföldre megyek au pairkedni és annyira irigy vagyok, hogy a szomszéd csaj jó ruhákban jár, van pénze fodrászra, kozmetikusra, baráti életet élni, jogsija van...és most megy egyetemre. Nagyon rosszul esik ez nekem, és főleg mert az emberek arról pletykálnak hogy hülye voltam az egyetemhez és azért megyek ki "cselédnek"... :(
2011. szept. 2. 16:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Ne aszerint eld az eleted, hogy az emberek mit mondanak, gondolnak, pletykalnak.

Most lepsz be egy uj szakaszba az eletednek. Ne irigykedj, hanem az uj munkadra koncentralj. Lehet, hogy neked sokkal tobb elmenyed, jobb, erdekesebb eleted lesz mint a szomszed lanynak. Vard ki a veget.

2011. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
73%
Kit érdekel mit mond más? Legközelebb nézz a szemükbe és mond azt majd meg lássuk pár év múlva hol leszel te és hol leszek én. Harcolj magadért, nehéz lesz tudom, de gyüjts össze minél több pénzt és mutasd meg képes vagy saját erődből elvégezni az egyetemet. Hidd el jobban fogsz örülni neki mint az a csaj.
2011. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
kopogj át b@szd tarkón a szomszéd csajt oszt enyiii
2011. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Ne a szomszéd lány legyen a mérvadó, a saját életedhez mérten hozd ki mindenből a maximumot. Ő jó helyre született, könnyű neki mindent elérni, neked dolgoznod kell érte, de elérheted te is, sokkal erősebb vagy vagy leszel ezáltal, mert akinek minden az ölébe hull probléma megoldásból általában leszerepel. Te pedig pont a "hátrányosabb" helyzetedből adódóan kreatívan fogsz majd megoldani mindent...Ne törődj azzal, hogy mit pletykálnak az emberek! Ezek a pletykák amúgyis mi módon jutnak el hozzád? Én a helyedben azon az egy emberen gondolkodnék el inkább aki elmondja neked ezeket a "híreket" - rosszindulatú ember
2011. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Én irigyellek! 30 vagyok, két diplomám van, dolgozom, lassan családot alapítanék, de szívesen odaadnám az egyik diplomámat, 5 év Angliáért cserébe! Sokkal jobban jársz, ragadd meg a lehetőséget! Tanulj meg nagyon jól angolul, ismerkedj, élvezd ki ezt a lehetőséget! Diplomád még lehet. :)
2011. szept. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát remélem, mert most nagyon el vagyok kenődve, nézni hogy pakolnak be a kocsiba és mennek.. :(
2011. szept. 2. 16:58
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg minél több pénzt keresni, és akkor majd neked is lesz pénzed fodrászra, kozmetikusra, körmösre, személyi edzőre, drága ruhákra, kiegészítőkre, vagy bármi ilyesmi dologra, ami szerinted fontos. A legrosszabb amit tehetsz az hogy nem próbálsz meg változtatni a helyzeteden.
2011. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Persze, ha kint leszek, mindezekre lesz pénzem. De nem fogok olyan rengeteget se keresni, hogy pl. utána abból megéljek egész egyetem alatt.


Ha hazajövök és folytatnám az egyetemet, attól félek ugyanott tartanék mint most, sajna az a szak amit tanulok egyrészt rengeteg időt elvesz másrészt csak Pesten van, ami miatt muszáj útiköltséggel, lakhatással, bérlettel számolni. Viszont amíg csak érettségim van, addig külföldön sem nagyon fogok kelleni senkinek, hogy esetleg ott tanuljak vagy valami. Patthelyzet, úgy érzem.

2011. szept. 2. 17:02
 9/21 anonim válasza:
100%
ezzel en is igy voltam .,csak en azert voltam irigy mert a barataimnak volt normalis nyugodt eletuk .,boldogok voltak ,es gond talanok .,de hal isten ma mar azert nincs egy baratom se ,mert ok irigyek ram .,es feltekenyek .,igaz 6 evet harcoltam azert hogy ez igy legyen .,de mara en erzem magam a legboldogabb es leg szerencsesebnek .hidd el egyszer te is ezt fogod gondolni es erezni ,.csak tegyel erte!!es azt tanuld meg hogy ne mas szaja ize szerint eld az eletedet .,mert a mai vilagban keves az az ember aki jo indulattal vagy orul a masik oromenek.,az is lehet hogy cseled kent kezdesz es sokkal jobra fordul a sorsod.,
2011. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azert ne bizakodj el, mert a leirtak itthon is, de kulfoldon meg dragabbak. Egy au pair fizetesbol nem fogod tudni mind, minden heten megengedni.
2011. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!