Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kérdezz bármit és én válaszolok?

Kérdezz bármit és én válaszolok?

Figyelt kérdés
:)
2011. jún. 29. 02:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 anonim ***** válasza:

1) ha elküldöm neked az alakulgató regényem első két fejezetét, elolvasod+mondasz róla véleményt? :)

2) Szereted a Quimbyt? Miért?

3) Szerinted igaz a következő idézet? "Ami nem lehet a tiéd, mindig az kell./Neked ez a kereszted, a sorsod, ami hajt./De ha megkaptad, már nem érdekel/Ott rohad a szemétdombon majd."

3)az öngyilkosság gyávaság, vagy bátorság?

2011. júl. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/84 A kérdező kommentje:
Stephen King számomra is az egyik legjobb rendező látványosság és scifi terén. Szeretem a filmjeit. Könyveit sajnos nem olvastam, de biztosan hasítanak azok is. Van benne valami amit csak ő tud. Kifogyhatatlan az újdonságokból, mindig meg tudja borzolni az ideget, nála nincsen lerágott csont, mindent meg tud alkotni amitől feláll a szív a hátunkon és torkunkban dobog a szőrünk. Az egyik kedvencem tőle A köd! Drámai zseniális, látványos, félelmetes. Stephen fejlődését mutatja az E.T. és a nemrég vetített számomra műfaj alkotó Super 8 között. Ami amolyan E.T újratöltve de mégis horror de családi film is egyben. Szenzációs nézd meg ha még nem láttad!
2011. júl. 26. 22:42
 83/84 A kérdező kommentje:

1. Persze nyugodtan küld el és elmondom a véleményem, bár nem vagyok műkritikus.


2. Quimby-t szeretem. Nem sok altert hallgatok, biztosan vannak még nagyon mélyreható és hangszerileg is nagyszerű bandák de nem jut el a hírük hozzám. De szívesen várok ajánlásokat. Nos a Quimby miért is szerethető. Megint klisével kell élnem de tényleg szenzációs a hangszerelés dob, szaxi, gitárok, zongora és egy férfias érces hangú férfi, kell ennél több? Tökéletes. Lehet, hogy a számaik 70 százalékát beszívva, betépve írják de akkor is nagyon mélyreható, felpörgető, elgondolkodtató, vagy csak olyan megfejthetetlen de mégis kell a fülnek. A Quimby költői eszközrendszere igazán megmutatja számomra a magyar nyelv kifürkészhetetlen szépségét, markánsságát. " Ma éjjel a semmi sem olyan, mint amikor olyan amilyen. Sétál a Hold a háztetőn zsinóron húzza maga után a szívem" " Csak a vágy alaktalan sziréna hangja hajt, a dögre vad hiéna rajt." Mesterien bánnak a metaforákkal és ezt zeneileg is mesterien kisérik vagy fonják össze a szavakkal.



3) "Ami nem lehet a tiéd, mindig az kell./Neked ez a kereszted, a sorsod, ami hajt./De ha megkaptad, már nem érdekel/Ott rohad a szemétdombon majd."

Tetszik a gondolat. A versenyszellem, az állandó harcot, kűzdést hívatott az örökérvényű mozgatóerővé emelni. Szerintem igaz. Amiért nem kell harcolnunk, úgy érezzük nem is tettünk érte semmit, valójában nem is a milyenk csak az ölünkbe pottyant. Az élet szépségét a szenvedély adja a szenvedély, alkotás a soha meg nem elégedés. Nem tudom pontosan melyik költőnk mondta, hogy sírig tartó versenyfutás, bukás és felállás. Azért ez ilyen formában elég értelmetlen. De amit te mondassz, az a legigazabb. Igen az élet attól élet, hogy úgy élünk, hogy mi hozzuk létre, és a létrehozáshoz akarat, erő, döntés, harc kell. De ha megkaptam ott rohad a szemétdombon. Ez egy kicsit sarkít nekem. Akkor rohad a szemétdombon ha nem váltunk nézőpontot. Hiába szereztük meg, magunkévá kell tenni, magunkra kell formálni, meg kell építeni. Tudni kell, hogy mi a cél vele és a célt eléred vele akkor új célt keresel. Megszerzed álmaid párját ülsz a jóban. Szerelmeskedtek, sétálgattok, szerelmeskedtek de igazából ez csak egy körforgás, ami nem az emberi élet struktúrája. Az emberi élet struktúrája az egyenes vonal az előrehaladás. Életem párjával tervezünk gyereket szülünk felneveljük, és megöregszünk és időskorban pedig unokázunk és újabb élményeket élünk meg egymással. Szemétdombra az kerül ami vagy méltatlan volt hozzád vagy amihez te voltál méltatlan.


Öngyilkosság? Bátorságnak nem mondanám. Miért? Az életünk ajándék. Más kérdés hogy nem tudja valaki értékelni a karácsonyfa alatt a könyvet és jobban örült volna barbibabának. Ha lemered dobni a telefonod az emeltről az nem bátrság hanem hanyagság, becsületlenség. Másrészről gyávaságnak se nagyon mondanám mert nagyon is vannak szörnyű sorsok, más kérdés, hogy elhiszi, hogy ő erre termettt és jobb nem lehet. Inkább gyengeség az öngyilkosság. Gyengeség mert nem hajlandó a jobb életért tenni.

2011. júl. 26. 23:12
 84/84 Darkiee válasza:
hova valosi vagy?
2012. szept. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!