Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindenen elsírom magam, olyan...

Mindenen elsírom magam, olyan nehéznek érzek egy aprónak tűnő dolgot is. Más is van, aki túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Már régóta van ez, hogy olyan hamar elbőgöm magam, ha vki úgy szól, akkor is:( és néha olyan kis apróságon tudok rágódni, sírni...aki hasonló hozzám, mivel tudja magát erősíteni egy kicsit?

18/l


2011. máj. 15. 23:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%

"olyan nehéznek érzek egy aprónak tűnő dolgot is."


ez a DEPRESSZIÓ TÜNETE, MENJ el a körzeti orvoshoz!

2011. máj. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a kedves válaszokat:)

nagyon aranyosak vagytok:) a linkelt cikk tök jó:) nem tudom, mennyire depresszió ez...igazából ez nem úgy van, hogy folyamatosan így érzem magam, tudok jókedvű lenni, nevetgélni, csak érzékenyen reagálok a dolgokra...tehát ha pl. rámszólnak, vagy ha vmi nem úgy sikerül, akkor beidegesedek, rágódom rajta, sírok...:( de ha eltelik egy kis idő, akkor minden jó, csak ezen lenne jó erősíteni, hogy ne ennyire érzékenyen reagáljak...

de igazatok lehet, hogy ezen nem igazán tudok változtatni, és a cikk alapján ezt nem rossz dolognak írják:)

köszönöük mindent választ, mind hasznos volt számomra:)

2011. máj. 16. 10:32
 13/21 anonim ***** válasza:

Hiperérzékenységnek hívják, és egyáltalán nem ritkaság.

Üdv a HSP klubban!

2011. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is van ilyen. Mostanában hullámokban tör rám. Néha csak úgy jön, hogy sírnom kéne. De nem tehetem, elfojtom.

A haverjaimnál is így van, pedig ők fiúk. (Ők mondták)

Nálunk valószínűleg azért van ez, mert az életünk nem úgy alakul(t) ahogy terveztük és nem látunk kiutat abból, amiben éppen vagyunk. Na meg az elfojtott érzelmek (düh, plátói szerelem)

Az üvöltözés nálam is játszik, de mostanában pillanatok alatt sírásba csap át. Pedig nem akarok én sírni, csak jól megmondani. De ez is azért lehet, mert annyi a felgyülemlett düh bennem, hogy másképp már nem tud előtörni.

2011. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

akkor mostmár tudom, hogy hiperérzékenység:)

bennem is van elfojtott érzelmek...és régi dolgok miatt is...:S

köszönöm a válaszokat:)

2011. máj. 16. 18:45
 16/21 anonim ***** válasza:

Ohh a depresszió az egy mániákus betegség és azért alakul ki mert bebeszélitek magatoknak!

Én is Túlérzékeny vagyok, gyerek korom óta. Régen volt, hogy kiröhögtem magam miközben sírtam. Volt hogy kenyeret szeleteltem és rám jött a bőgő görcs, csak úgy.

De dokumentum filmeken, állatok halálán, szenvedésén bármikor bárhol tudok sírni. ÉS ha ideges vagyok akkor is sírok.

Na most ez kicsit necces néha... Amikor koncerten állok, mindenkit éltet a haza szeretet a becs és a "düh" a nagy magyar igazság érzete.. Én meg könnyezek és körülöttem néznek, hogy de aranyos de még olyan fiatal minek jön ide. Én meg csak könnyezek, alig tudom vissza fojtani, mert minden dühít. Minden nap magamon hordom az ország sorsát, keresztjét. Minden nap tudomásul veszem hogy ebből nem keveredünk ki egyhamar és könnyen áldozatok nélkül. És minden nap amikor elmegyek a Gellért-hegy mellett és igen is bekönnyezek.

Akinek meg nem tetszik bekaphatja a bal könyököm. Sírok, sírok, de bárki mellett kiállok és harcolok is ha kell.

2011. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

most, hogy így jobban belegondolok, nem is baj, hogy ennyire érzékenyek vagyunk...mégiscsak jobb, mintha kőszívek lennénk:) persze néha ez sem jó...de csak jobb azért mégis:)

köszönöm a válaszodat:)

2011. máj. 16. 21:02
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

nincs olyan, hogy túlérzékeny...én még talán örülnék is neki, hogy ilyen vagyok.


Egyébként ha a (közel)múltban történt valami ami mélyen érintett, talán ez az oka:)

2011. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

én is erre gondolok...mármint a múlt dolog...:S

köszönöm a válaszodat:)

2011. máj. 16. 22:29
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem így van.

Amikor kisbaba voltam csak anyunál voltam meg, mert mindenki kezébe megakartam halni úgy bőgtem. 1,5 éves koromba hisztigörcsöt kaptam és mentővel vittek kórházba mert elájultam. Aztán ahogy megtanultam beszélni könnyebb lett minden nem hisztiztem de már akkor is sokkal mélyebben érintett minden mint más gyereket. Mindent komolyan magamra vettem. Természetesen rengeteg szörnyűség történt gyerekkoromban, de az csak 10 éves koromtól kezdődött. Szóval ez nem fogható rá semmilyen rossz élményre. Vele született adottság. A személyiség meghatározó része.

2011. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!