Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék az ellen h...

Mit tehetnék az ellen h mindenen izgulok. Pl. Ha előadást kell tartanom, . Stb?

Figyelt kérdés
de én nem csak kicsit izgulok hanem nagyon nagyon ideges leszek,mivel tudnám megnyugtatni magam olyankor?
2010. okt. 25. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Tanulj meg relaxálni.

Stresszhelyzetben normális reakció az, hogy izgulsz. Az a kérdés, hogy egyszerű, hétköznapi dolgoknál is fennáll-e ez az izgulás.

2010. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gyakorolnod kellene rá. Először egy ember előtt beszélnél, aztán kettő...vagy akár magadban hangosan elmondva is kezdheted, hogy szokd, hogy hangosan beszélsz.
2010. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ha felelnem kell például nagyon izgulok pedig tudom h nincs miért de ráz a hideg, izzad a tenyerem..

lehet h azért mert kisebb koromban nemigazán szerepeltem nagy nyilvánosság elött.

ismertek relaxációs gyakorlatokat?

2010. okt. 25. 19:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten meg lehet szokni a szerepléseket, de ez az illető személy függvénye is. Van, aki soha nem szerepelt korábban, és mégis, ha sor kerül az 1. előadására, egyáltalán nem izgulsz. Más izgul, csak nem látszik rajta. És van, aki izgul még a sokadiknál is.


A kérdésedre felelve: tanuld meg az autogén tréninget, jó módszer.

2010. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem feltétlenül lehet megszokni, tapasztalat.

7-8 éves koromtól szerepelek rengeteg ember előtt, de mégis annyira izgulok, hogy majsnem hányok a végére. Pedig már régen pályán vagyok...

2010. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha én izgultam vizsga előtt, mindig rám jött a cifra fo.... Aztán utána néztem, hogy mit lehetne ezzel kezdeni. Mivel agyi alapon megy az egész, ezért el lehet menni dilidokihoz, vagy lehet szedni nyugtatókat amik semmit nem érnek. Aztán beszélgettem a dologról haverokkal, és kicsit megkönnyebbültem. Attól féltem sokszor hogy nem sikerül a vizsga vagy rosszabb lesz az átlagom mint a többieké. Mára már ezt olyan szinten LESZAROM hogy hogyan sikerülnek a vizsgák meg ki mit gondol rólam (teljesen elmúlt az izgulás és a jegyeim is jobbak lettek). A lényeg építs bele az előadásodba 1-2 poént hogy nevessetek az nagyon jó feszültség oldó, vagy csak arra gondolj mikor előadsz vmit, hogy melyik tetűfészek hallgató csinálná jobban . Ne foglalkozz senkivel és semmivel, fejbe játszódik le minden , SZARJÁL RÁJUK :D
2010. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmit.
2010. okt. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha előadást tartasz, próbálj meg az éntudatosság minimumán lenni. Vagyis ne magadra figyelj, ne is a sok emberre, hanem csak és kizárólag a mondanivalódra: a feladatra.
2010. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!
2010. okt. 29. 16:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Szeretném még kiegészíteni saját tapasztalattal, ma tartottam kiselőadást. Eddig mindig nagyon izgultam a korábbiaknál, és nagyon kellemetlen volt.


Most két hónapig "dolgoztam magamon" előtte autogén tréninggel. Látszott a hatása, meg éreztem is. Még mindig izgultam, de jóval bátrabban és gördülékenyebben adtam elő, valamint az erős szorongásos tünetek mérséklődtek közben.


Szóval nem igaz, hogy semmit nem tehetsz.

2010. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!