Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindenen elsírom magam, olyan...

Mindenen elsírom magam, olyan nehéznek érzek egy aprónak tűnő dolgot is. Más is van, aki túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Már régóta van ez, hogy olyan hamar elbőgöm magam, ha vki úgy szól, akkor is:( és néha olyan kis apróságon tudok rágódni, sírni...aki hasonló hozzám, mivel tudja magát erősíteni egy kicsit?

18/l


2011. máj. 15. 23:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nézz sok vígjátékot, olvass vicces könyveket. Ha rossz kedvem van nekem ezek segítenek, sőt ha beteg vagyok akkor is. Próbálj sokat nevetni. Csak lazán :)
2011. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet:)
2011. máj. 15. 23:51
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
én is ilyen vagyok. Mindig is ilyen voltam, kicsi koromban is, szóval szerintem ez már így is marad:/ :D
2011. máj. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

mintha én írtam volna a kérdést. teljesen magamra ismertem. én még nem nagyon találtam gyógyírt, sajnos sokszor emésztem magam, depressziós is vagyok huzamosabb ideje.

bár az utóbbi két napban maratoni 'Így jártam anyátokkal' filmezést tartottam bánatomban, és azokra az órákra egy kicsit jobban éreztem magamat :)

2011. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Neked nincs semmi hormonális része? Én egy hónapig bírtam a tabit, mert teljesen így voltam tőle. Vagy mielőtt megjön, akkor is sírni tudnék bármin.

Én ilyenkor abba szoktam hagyni a tanulást meg ezeket ha ráér és valami vidámabbat csinálni (vagy csak inkább lefekszem aludni és szerintem rajtad ez segítene most első sorban). Am az elsőnek jó ötletei voltak :) Majd kipróbálom én is :))

L/20

2011. máj. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Én is ilyen vagyok, sőt már a nagymamám is ilyen volt. A dédim azt mondta róla: "csak megnyomják a kődökit, oszt mánis rín". :)

Gondolom, ezt örököltem. :D Próbáltam rajta változtatni régebben, de most már nem. A férjem szerint pont ez a legaranyosabb, legkedvesebb jellemvonásom, amiért belém szeretett az elején. :)

Szóval, szerintem ne próbáld meg megváltoztatni az alapvető jellemedet, lehet, hogy előnyödre válik. :)

2011. máj. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Én is ilyen voltam úgy 18-19 éves koromig, aztán átfordult a dolog. Mostmár ha valaki kicsit nagyobb hangon szól hozzám akkor idegbetegen válaszolok rá, vagy cinikusan, szerintem ezzel próbálom védeni magam, mert alapjáraton egy iszonyat érzékeny lány vagyok, nem szeretem ha valaki kiabál, vagy úgy szól hozzám vagy bármi. Könnyen felhúzom magam minden kis apró dolgon. 21/L
2011. máj. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

00:30 sajnos ez se túl jó, ezen nem sok átfordulás van, éppúgy nem tudod kezelni az érzelmeidet/indulataidat, ez uyganaz a túlérzékenység :(


A menszesz előtti sírós/nyűgös hangulat nekem is ismerős :)


A vígjátékok ehet, hogy jók depi ellen, de nem hiszem, hogy a kérdezőnek ez bármiben segítene.. Ez nem vidámság kérdése.

18 évesen nekem is voltak ilyen problémáim, aztán ahogy egyre többféle tapasztalat érik az embert, ez kikopik. Edződni fogsz.


Úgy tudo magad erősíteni, ha nem bújsz el, hanem felvállalod az ilyen szituációkat. Sőt esetleg direkt keresed a "problémás" helyzeteket. Nem kell nagy dolgokra gondolni! csak pl. válassz új útvonalakat, menj új helyekre, állj szóba ismeretlen emberekkel (ésszel persze :)).

Pl. egy tréningen az volt az egyik feladat, hogy utcán kérjünk valamit valakitől (mennyi az idő, hogy kell eljutni ide-és ide, mi a néni kutyájának a neve, adna egy papírzsepit stb. bátorságtól függően)


Minél jobban megszokod, hogy a váratlan helyzetekkel, apróbb problémákkal meg tudsz küzdeni annál kevésbé tudnak az ilyenek kiakasztani.


Állítólag ez még fogyókúrának is jó, mert az ember szervezetét annyira terhelik a nem szokványos helyzetek :)

2011. máj. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
nagyon depresszós vagy. én annoaztcsináltam h kilábaljak a depresszioból h lekötöttem magam. jobb mintha bogyóktól várnád a megoldás főleg mivel azok egész napra kiütnek.
2011. máj. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kérlek, ne beszéljétek be neki, hogy depressziós.

Az, hogy valaki túlérzékeny, nem ugyanaz, mintha depressziós lenne.

[link]

2011. máj. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!