Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én miért nem tudok úgy beszélg...

Én miért nem tudok úgy beszélgetni, mint a többiek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, a többiek olyan jól elbeszélgetnek mindig egymással, mármint csoporttársak, vagy ahogy megyek a villamoson, látom a többi embert, ők is mind beszélgetnek, akik együtt vannak, de én valahogy nem nagyon tudok :S Nem az a bajom, hogy nem merek megszólalni, vagy nem érdekel a téma, vagy tudatlan vagyok, hanem... Hát épp ezaz, hogy nem tudom, miért nem jut eszembe semmi, amit mondhatnék :S Én nem is tudom, honnan van a többi embernek ennyi mondanivalója...
2011. máj. 5. 21:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Hát ez velem is sokszor előfordul. Ha elmegyek valakivel valahova akkor kb 10-15 perc amíg megbeszéljük h mi van a másikkal, kivel mi történt amíg nem találkoztunk(hozzáteszem néha már itt lefagyok ugyanis semmi sem történik velem általában..), aztán már nem tudunk miről beszélni és jön a nagy hallgatás. Én várom, hogy ő megszólaljon, ő meg gondolom azt, hogy én szólaljak meg. Az a baj, hogy számomra teljesen érdektelen dolgokról beszélünk, pl munkahelye, iskola, stb..., és olyan kérdéseket teszek fel amik nem is érdekelnek, de az sokkal cikibbnek érzem ha kussban ülök. Viszont ez a felesleges szócséplés meg már annyira idegesít, hogy legszívesebben nem is találkoznék senkivel.

Szerintem az lehet a baj, hogy nincs közös témánk az ismerőseinkkel, mivel közös élményeink sincsenek. legalábbis nálam biztos, hogy ez a baj.

20L

2011. máj. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Fú, mennyi válasz, köszi! :-) De még így se tudom, milyen defektem lehet :S Mert itt egy csomó embernek legalább van valami indoka, például, hogy nem szeretik az üres locsogást vagy meg akarják tartani maguknak a gondolataikat, vagy ilyenek...
2011. máj. 6. 12:08
 23/29 anonim ***** válasza:

Ne aggódj kedves kérdező,te a "jó hallgatóság" tagja vagy,nincs itt semmiféle defekt. Ilyen is kell! Gondold csak el mekkora zűrzavar,és zaj lenne ha mindenki csak fújná a magáét! :D


A "lapátos" lány :)

2011. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23:14 vagyok

szerintem sincs semmiféle defekted, csak nehezen beszélgetsz el olyan emberekkel akik számodra ismeretlenek, vagy akiket csak alig ismersz. Ezzel nincs semmi gond, inkább beszélj kevesebbet vagy csak hallgass minthogy f.sd a szót a semmiről.

2011. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, bármilyen meglepő :D Én egyrészt szeretek tömören fogalmazni, másrészt amiről nem gondolom h érdekli a másikat, azt nem mondom el.
2011. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
egyik haverom ilyen... én majdnem mindig beszélek, ő viszont csak hallgat engem :D néha már megkérdem tőle, hogy valami baja van-e, de nem, csak úgy nem szól semmit... :D De ha megszólal, akkor általában a válasza totál nem a témába vág :D olyan, mintha megkérdezném, mennyi az idő, ő meg azt mondja, szereti az epret :D olyankor van szakadás a társaságban! a másik kedvenc szava az "anyád", miután valakinek így beszólt, ismét mély hallgatásba temetkezik :D szerintem ez nem defekt, ez tulajdonság, néha jó, néha rossz :) meg lehet szokni :)
2011. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Jó fej a haverod:)
2011. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
20:39 tudom én azt :D
2011. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem ismered őket, nincs sok közös témátok stb.

Egyébként én kb 50%-ban vagyok ilyen, bár az utóbbi időben egyre jobban törekszek arra, hogy inkább beszéljek, mint hallgassak, mert szerencsére ha beszélek, akkor nevetés van :)


Próbáld ki: először energiaital, de ne ilyen tesco-s szarokat igyál, hanem minimum Hell, Adrenalin vagy valami.


Ha ettől nem jön meg a kedved, akkor igyál egy kevés alkoholt. Nekem egy doboz sör elég szokott lenni. (nem vagyok alkoholista és a sörös dolog a ritkábbik eset, mivel motorozok és akkor inkább iszok nrg drinket, mint alkoholt)

2011. máj. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!