Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én miért nem tudok úgy beszélg...

Én miért nem tudok úgy beszélgetni, mint a többiek?

Figyelt kérdés
Nem tudom, a többiek olyan jól elbeszélgetnek mindig egymással, mármint csoporttársak, vagy ahogy megyek a villamoson, látom a többi embert, ők is mind beszélgetnek, akik együtt vannak, de én valahogy nem nagyon tudok :S Nem az a bajom, hogy nem merek megszólalni, vagy nem érdekel a téma, vagy tudatlan vagyok, hanem... Hát épp ezaz, hogy nem tudom, miért nem jut eszembe semmi, amit mondhatnék :S Én nem is tudom, honnan van a többi embernek ennyi mondanivalója...
2011. máj. 5. 21:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Sok beszédnek sok az alja :) Kb velem is igy van. Hidd el,általában ök is a nagy semmiről beszélnek,egyszer hallgasd ki.
2011. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
100%
Én is tök ugyanilyen vagyok... :)
2011. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül, én is ilyen vagyok. Egyébként nem is szeretek sokat beszélni, mert egy idõ utàn lefàradok. Hallgatni viszont szeretek màsokat, de csak is akkor ha érdekes témàról van szó.
2011. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Hát folyamatosan azt csinálom, hallgatom őket :D De általában nem a semmiről beszélnek, mindig van valami téma...
2011. máj. 5. 21:54
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez tényleg így van. Én sem tudok csak úgy beszélgetni a semmiről, de sokx hallgatok másokat. Látom, h nagyon mondják, belehallgatok, h miről van szó, aztán nem is figyelek inkább, mert mindig vmi érdektelen dolog a téma, vagy olyan amiről már 20x volt szó, és már unom, mások meg még mindig tudatlankodnak...

Van most nálunk egy csaj a munkában, na az meg állandóan kérdez...de már annyira idegesítő...csak mondja, mondja, és a hangját sem szeretem...jobb, ha csak néha beszélsz, de akkor legyél frappáns, vicces...mindenkinek szimpatikusabb leszel :-)

2011. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Hát igen, vannak olyan típusú emberek, akik 1db mondatot szólnak egész nap, de azon mindenki kifekszik a röhögéstől :D De én nem tudok olyan lenni sajnos, ha eszembe is jut valami frappáns dolog, az is csak órákkal a "helyzet" után van :D:D Vagy olyan is van, aki szintén csak ritkán szól, de akkor az valami nagyon okos dolog, de olyan se tudok lenni...
2011. máj. 5. 21:58
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszed ha nem,én is teljesen ilyen vagyok!:)Mintha csak magamra ismertem volna a soraidból.Én se tudok sokszor mit mondani,pl.mindennapos helyzet,ülünk a buszon barátnőmmel,megbeszéljük a fontos dolgokat,és egyszer csak síri csend,és nem jut eszembe semmi se amit mondhatnék.Vagy akár máshol is,pedig merek beszélni,meg érdekel is a téma legtöbbször,de nem tudok mit mondani,ezért csak helyeslek,meg mosolygok.....ebből biztos azt szűrték le a többiek hogy rém unalmas vagyok,pedig nem,de hát ez van!:)

Én se tudom mi lenne a megoldás erre a problémára.

2011. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Rólam beszélsz? Én kérdéseket sem tudok feltenni, nemhogy válaszolni rá, vagy folyamatosan beszélgetni!
2011. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nekem se jutnak eszembe kérdések se! :D Köszi a válaszokat, legalább nem vagyok egyedül :D
2011. máj. 5. 22:22
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen vagyok stb. stb.


Egy kivétel van, tesómmal reggeltől estig folyamatosan tudnék beszélgetni, az is biztos, hogy vagy tartalma lenne vagy röhögnénk. Amúgy barátságosnak tartom magam, idegenekkel is szívesen szóba elegyedek, ha kezdeményeznek, de csop. társakkal, rokonokkal is pár perc vagy pár óra, amíg a hétköznapi dolgokat kibeszéljük, aztán kimerül a téma.


Nem tudom, hogy nálad mi lehet az oka, de magamon azt vettem észre, hogy egyszerűen azért nem beszélek, mert nem akarom másokkal megosztani az általánosan kívüli dolgaimat. Vagy azért, mert úgy érzem, nem tartozik rájuk, vagy mert úgysem érdekelné őket, vagy mert nem akarom, hogy hülyének nézzenek.

2011. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!