Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogyha a világon...

Mit tegyek hogyha a világon semmi nem érdekel?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, és semmi nem érdekel... Nem tudom, hogy hova menjek tovább tanulni, épp ezért. Teljesen kilátástalan lett az életem az utóbbi évben. Előzőleg csak arra kellett koncentrálnom, hogy 5-ös legyek mindenből aztán ennyi. Mostmár csak 4-es vagyok... Mindent elrontok a suliban, ami a teljes kétségbeesés és folytonos gondterheltség miatt van (a továbbtanulás miatt), és főleg mert SEMMI NEM ÉRDEKEL. Nem tudom, hogy mit tegyek, már-már abban reménykedek, hogy meghalok érettségi előtt, hogy ne kelljen dolgoznom. Igen mondhatjátok, hogy egy lusta senki meg egy semmirekellő vagyok, és igazatok van. De ez van, nem tudok mit tenni... Nem tudok erőt venni magamon, és mondhatjátok, hogy valami biztos érdekel, de semmi tényleg. Sulin kívül egyébként nem járok sehova, általában itthon vagyok aztán gépezek a szabadidőmben. Nincs semmihez ambícióm, meg semmi. Nem szeretnék egy senki lenni, de úgy érzem, hogy én mindegy már mit teszek, úgyis az leszek, és már nem is érdekel. Mit tegyek?
2011. márc. 3. 18:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%
Ez a hozzáállás vezetett a mostani stáuszhoz, szal ha tényleg így gondolkodsz mint most, h nem kell a baj* akk tényleg nem fog érdekelni semmi, próbáld meg nézni azt is h milyen jó dolog sülhet ki a célokból, ne scak a hátrányát!!
2011. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem amiatt nincsenek céljaim mert a hátrányoktól félek, hanem mert semmi nem érdekel (most karrier ügyileg értve). A kapcsolatokról meg annyit, hogy most tényleg ez a legkisebb gondom, és nyilván nem utasítanék el egy szép lányt, de most egyáltalán nincs erre igényem, szóval megvagyok így, úgyhogy ez nem befolyásoló tényező, ezt haggyuk...
2011. márc. 4. 17:50
 13/21 anonim válasza:
40%
nos nekem is volt ilyen beleszarok a világba korszakom elég sokáig és nem egyszer. De amit te leírtál a kérdésedben azt igazából fejben tudod eldönteni. Próbálj ki dolgokat és ha tetszik akkor élvezd és lásd benne a jót ha meg nem tetszik akkor keress más elfoglaltságot és előbb utóbb azt veszed észre , hogy egy csomó jó dolog van
2011. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem is próbálkozol semmivel, akkor jó hogy semmi nem érdekel ember! Próbálj már ki dolgokat, minden eddigi válasz ezt javasolja, ha az eddigiekből nem tanultál akk tényleg nem tom mi van veled!De gyorsan próbálk ki dolgokat, gyerünk!!
2011. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A kipróbálással egyetértek, kezdheted a pszichológussal...
2011. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ja, ez is igaz..
2011. márc. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 AllThoughtsNoActions válasza:
tudom, hogy ez már egy négyéves kérdés, de én is hasonló helyzetben vagyok. 16 éves lány vagyok. nekem voltak már céljaim, de valahogy mindig visszasüppedek ebbe a letargikus/apatikus/passziv vagy tudomisénmilyen állapotba. igy hosszú távon nagyon keveset tudok megvalósitani. utánakerestem angolul is ennek a problémámnak és találtam egy ADHD nevű pszichikai betegséget, ami mondhatni leirja az állapotomat, bár a hiperaktivitás helyett én inkább krónikus semmittevésben szenvedek, mert egyszerűen semmihez sincs igazán kedvem. nem érdekel semmi. már évek óta nem élvezek egy jó filmet sem. a könyveket is csak pároldalas adagokban tudom elolvasni. van, hogy hetekre félreteszek egy könyvet, amit éppen olvastam, és érdekesnek találtam, de mégis... tudom, hogy mi szeretnék lenni, de egyszerűen cselekvésképtelen vagyok. nem tudok koncentrálni. gyakran jön rám az inszomnia és az ok nélküli sirás. és a v é g t e l e n u n a l o m. jelenleg nem tudom, mit tehetnék ez ellen. kiváncsi vagyok, te hova jutottál 21/22 éves korodra... talán olyasmi vár rám is.
2015. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 AllThoughtsNoActions válasza:
...ha valaki véletlenségből idetéved és jól vágja az angolt, ezt mindenképp nézze meg (az előbb találtam a jútyúbon, engem fel is rázott egy kissé): https://www.youtube.com/watch?v=5GBMS7WPFSs
2015. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 AllThoughtsNoActions válasza:
amúgy az ADHD hiperaktivitással jár, de azt hiszem, hogy ez nem kötelező. 1987-ig simán ADD-nek nevezték H, vagyis hiperactivity nélkül. ez amolyan koncentrációs zavar. főleg gyerekekre és kamaszokra jellemző, az egyik leggyakoribb betegség. az érdektelenség alatt talán azt értetted, hogy alig keydesz el valamit, egyből megunod, mert nem köt le, nem tudsz rá koncentrálni.
2015. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Hmm érdekes. Nekem ilyen akkor szokott lenni ha sokáig egyedül vagyok.

Aki ebben a cipőben jár azt javaslom hogy járjon e a barátaihoz.(Olyanokhoz akikkel minden kétséget kizáróan jól érzi magát).Akkor is ha épp baromira semmi kedvünk hozzá. És az ő jó kedvük rád is ragad szerintem..Legalább is nálam így van. :)

A másik dolog hogy szerintem mindenkinek van egy érdeklődési köre és ilyenkor gondoljunk arra h hmm mit szerettem én régin csinálni? És csináld azt éslégy benne kitartó. Akkor is ha pillanatnyilad semmi kedved hozzá, és szerintem meg fog jönni az ihlet ;)


De kíváncsi lennék kérdező, hogy most mi újság veled? :)

2016. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!