Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kinövöm valaha azt, hogy...

Kinövöm valaha azt, hogy félek a sötétben? 14 vagyok ésmég mindig rettegek a sötétben.

Figyelt kérdés
tudom hülyén fog hangzani:4 éves koromban megnéztem a Múmia c. filmet, és nagyon féltem tőle...az a hejzet, hogy azóta félek a sötétben, pedig már 14 vagyok.aztán megnéztem a gyűrűk urát is, ami csak dobott a félelmeimen...tudom hülyének fogtok tartani, de vmiért attól félek hogy minden sötét sarokban ott van gollam...sokszor hátranézek a sötétben...amikor 1edül avgyok itthon ,magamra zárom az ajtót...kinövöm valaha?
2009. jan. 31. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Én is körülbelül 14évesen győztem le, erdő mellett mentem sötétben, és kiskorom óta rettegtem énis, de belegondoltam, sokszor voltam már sötétben, de nem történt semmi, akkor most minek stresszeljem magam? Ha valaki megtámad, és megöl, úgysem szenvedek többet.
2009. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
én 16 vagyok, és én is félek kicsit a sötétben, de szerintem csak a magány miatt van... persze, előbb utóbb kinövöd, ne aggódj ^^
2009. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Mivel az ember alapvetően társas lény, naná, hogy rosszul érzi magát egyedül (ritka kivétel előfordul), ha meg még sötétben is van az csak tetőzi a félelmét. Én kisebb koromban a Batman és Robinból ismert "Fagyiembertől" (Mr. Freeze - [link] ) féltem, hogy kimászik a szekrényből és megfagyaszt. Ezután jött a zombis korszak, amikor nem mertem lemenni a mélygarázsba. De ezt is legyőztem. Nem mondom, hogy teljes mértékben, de kevésbé félek már a sötétben is. A lényeg a hozzáállásban van. Sok sikert =)


18/F

2009. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Természetesen elmúlik az idő előrehaladtával! Aztán majd jön az az idő amikor nappal fogsz rettegni:

-A főnöködtől

-Az ügyfelektől

-A határidőktől

-Stb...

Estére már nem lesz erőd rettegni!

:D

2009. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha abbahagyod az ilyen filmek nézését. Tudatosítsd magadban, hogy ezek kitalációk. Ha mégsem változik, szaksegítséghez fordulnék.
2009. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
13 éves vagyok.Én is félek a sötétben!Most vett anya ilyen jelzőfényt amit csak be kell dugni és ha sötét van rögtön világít.Nem mondom hogy így nem félek de sokkal könnyebb.Mondjuk én a UFOK-TÓL félek.:)Nagyapám bemesélte hogy elfognak hozzám jönni és mivel én hiszek bennük azért eléggé félek.
2009. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
A szaksegítség nem vicc és nem szégyen! Sajnos van olyan 57 éves ismerősöm, aki azt képzeli, valaki ott van a sötétben, és józan ésszel tudja, hogy ez hülyeség, mégis, egyedül egy lakásban még most is fél. Ezért kérdés, hogy ki lehet-e nőni? Az okokat kell szerintem megoldani. Amit eddig néztél filmeket, tisztázd magadban, hogy ez nem a valós élet, és inkább kerüld az ilyesmit szerintem. Sok sikert!
2009. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várom őket továbbra is.vizyont sajnos ezekkel már próbálkoztam amiket irtatok..
2009. febr. 2. 18:26
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Gondolkodj logikusan. Semmi rossz nincs a sötétben. Nem járkálnam mumusok, szellemek és egyéb szörnyek az utcán.

És gondolj bele, Te is lehetsz ilyesztő valakinek, amíg nem tudja, hogy ki az, aki szembe megy vele az utcán.

2009. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
87%
hát figyu én 24 éves vagyok és a mainapig nem tok sötétben aludni ezért kaptam a hugomtól egy micimacis lámpát amit konektorba kell dugni és bekapcsolni igy könnyebb:)de sztem ezt ha vki annyira fél valamennyire el lehet nőni de teljesen semennyiresem
2009. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!