Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzzem le a félelmem?...

Hogy győzzem le a félelmem? Rettegek a sötétben!

Figyelt kérdés
Valamiért rettegek a sötétben (és a csendben). Soha nem zártak be sötét szobába, nem kellett késő este mászkálnom,semmi ilyesmi trauma nem ért korábban. Már régóta félek,de az elmúlt hetekben ismét előjött ez a pánik szerű félelem,s úgy érzem egyre rosszabb. Jelenleg felújítjás van nálunk,és a szobámba csak úgy jutok be,ha hátra megyek a kertbe. A munkám miatt csak ilyen este 10-11 felé érek haza,amikor már teljes a sötét. Hiába viszek magammal elemlámpát,világítok a telefonnal,kapcsolom be a kerti lámpákat,így is maradnak olyan zugok ahol nincs fény,s így én rettegek hátra menni. Megijedek a neszektől,az árnyékoktól pedig egyenesen halál félelmem van. Tegnap is kénytelen voltam anyámat felébreszteni,hogy kísérjen hátra,mert egyedül nem merek odamenni. A párom csak hétvégente van otthon,de ő mindig kinevet,s ez nagyon rosszul esik. Este,sötétben,városon kívül vezetni is félek,ilyenkor mindenhol annyira taposom a gázt,amennyire csak lehet,míg nem érek valami biztonságos,fényes helyre. Korábban már jártam pszichológusnál,de nem sokat használt... Mit tehetnék még?
2010. aug. 5. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokan vagyunk igy,ne pànikolj.Lehet,hogy sok horror filmet,vagy krimit nézel.En màr nem is szeretek ilyen filmeket nézni.Meg hàt mindennap történnek rémes dolgok.
2010. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért félsz ennyire a sötéttől, mert túl sok filmet néztél, amiben az ártatlan mellékszereplőnek baja esett, a sötétben, egyedül. Egyszer vegyél erőt magadon, és legyél egydül sötétben, így megtapasztalod, hogy semmi bajod se lesz, és kevésbé fogsz félni. :)
2010. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon nézek horrort,pont ezért! :)
2010. aug. 5. 00:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek a sötétben, de én tudom, hogy szellemekkel suttogó meg a sok krimi miatt van :)
2010. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon félek, és én se nézek ilyen filmeket.. Kb annyira félek mint ahogy te leírtad, mégse tudom mi a baj. Talán nem is csak a filmek hatása, hanem az hogy a híradóban mennyi gyilkosságról lehet hallani, és ez zavar már össze.. Én is ha meglátok valami árnyékot, képes vagyok elkezdeni bőgni, mert azt hiszem ott van valaki, aki meg akar ölni, meg egész úton követett, meg ilyen hülyeségeket bemagyarázok magamnak, így még jobban félek.. Sajnos nem tudom mi erre a gyógyír :/
2010. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
13:22 Én nem is konkrétan attól félek,hogy pl. a bokrok mögött ott egy bűnöző,és arra pályázik,hogy elvágja a torkom,vagy ilyesmi,hanem hogy sötét van,s nem látom,hogy tényleg ott van-e? Tudom,ez így viccesen hangzik,de nagyon rosssz... :(
2010. aug. 5. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
ez Niktofóbia. Pszichológus segíthet.
2010. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálam teljesen ugyanez.

Csak nekem már akkor is ha lekapcsolnak egy villanyt de valahol ég fény a szobán kívül és koránt sincs korom sötét.

Voltam pszichológunál.

És ugye ő is mondta h súlyos niktofóbiám van.

És elkezdte ezt nekem "kezelni"

Na most, ezzel azt érte el h Fóbiám lett csak a fóbiámtól és tök depis lettem. Aludni sem bírtam.

És akkor ezt a pszichológust hanyagoltam egy ideig.

Elkezdtem fénynél aludni.

Aztán egyre kevesebbnél.

És még mindig föl áll a szőr a hátamon ha valamennyire is sötét van.

De az a fulladás, légszomj, a szívverés ritmusa az egekben csak a majdnem korom sötétnél jelentkezik.


Próbálj meg ezzel együt élni, és nem gondolni a fóiára.

Mert ha fóbiaként fogod fel csak egyre súlyosabb lesz

2016. ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!