Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gondol mindenki elkényez...

Miért gondol mindenki elkényeztetett ribancnak?

Figyelt kérdés

Van kb. 5-6 igazi barátom/barátnőm,akikre mindig számíthatok,de általában a többi ember nem is ismer és úgy alkotnak rólam véleményt,hogy nem is mondok nekik semmit,de máris utálnak.Nem tudom,hogy miért.Bár a mostani barátaim is azt mondják,hogy amikor először megláttak,ők se gondolkodtak rólam pozitívan...szerintük az emberek azért nem bírnak,mert irigyek(kitűnő tanuló vagyok,versenyeket nyerek,mindig új dolgokat kapok,jó helyekre megyünk nyaralni,olyan helyekre eljutok,ahová ők nem,stb...).De nem tudom miért,mert ha mondjuk elkezdeném nekik mondani,hogy nekem jaj,de milyen jó...,mennyi mindent kaptam,meg ilyenek akkor megérteném.De én nem mondok nekik ilyeneket soha :S

Mit csináljak,hogy ne így gondolkozzanak rólam?

Meg olyanokat mondanak,hogyha mondjuk a suliban fáj egy kicsit a fejem,vagy nem vagyok jól,hogy biztos nem költötte el az összes pénzt a hétvégén shoppingolásra,meg hasonlókat.


2011. jan. 1. 14:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 Igor26 ***** válasza:

Persze, az egy külön dolog, meg magadnak tetted fel, mi? EGY KÖZÖSSÉGI OLDALRA, MAGADNAK??? Na irány a tükör! Jézusom, te tényleg nem látod, vagy nem akarod látni, hogy exhibicionista vagy? Ha magadnak teszed fel, akkor a számítógépen is teljesen jó helyen van. Ja, és bocs én is csak irigy vagyok, azért írtam! Az tetszik, hogy sok "komit" kapsz itt? Rajonganak! :)


Nézd, nem az a baj, hogy ilyen vagy. Az a gond, hogy ettől magányos vagy. A tükröt pedig nem szereted, te még azon is átgázolsz (persze a saját károdra). Nehogy megtiszteld magad azzal, hogy felismered a hibákat, inkább másoknak szólj be, mindig más a h@lye! Sok sikert hozzá! :) Én kérek elnézést!

2011. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nekem is vannak hibáim,mint mindenki másnak.Én próbálok változni,de azoknak,akik folyton beszólnak a suliban,nekik semmi nem jó.Ha pedig vissza merek szólni,akkor meg én vagyok a paraszt,a bunkó meg stb.
2011. jan. 5. 16:57
 43/71 A kérdező kommentje:

De azt sem értem,hogy akik beszólogatnak azoknak utána jobb?Vagy utána boldogabbak,vagy mi?

Ha nekem nem tetszik egy olyan ember,akit nem ismerek,akkor nem szólok be neki,hanem próbálom megismerni,vagy ha nem akarom megismerni,akkor békén hagyom.

2011. jan. 5. 17:02
 44/71 anonim ***** válasza:

Esküszöm kezdelek becsülni. Még mindig nem borult el az agyad és normálisan válaszolsz. Pedig már az 5. oldalnál tartunk az ócsárlásodban.

Lehet, hogy tényleg van benned spiritusz.


De az tény, hogy sok mindent elrontottál és el kell kezdened jó irányba mozdulni. Menj el önkéntesnek valahová kezdésnek (kórházba, öregek és rászorulók közé hetente egy napra - szombatonként) és utána az ott szerzett élményeidet oszd meg a facebook-on és a suliban.

2011. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:

Ó,nyugi,már hozzászoktam a beszólásokhoz.Általában fel sem veszem már magamra,csak kicsit idegesít,hogy mindenki ribancnak gondol...de mind1.

És azért nem borult el még az agyam,mert tudom,hogy az olyanok,akik engem ócsárolnak,beszólnak azok annak örülnek,ha ideges vagyok és üvöltözök velük,de rájöttem,hogy sokkal jobb higgadtan válaszolni ;D

2011. jan. 5. 17:12
 46/71 Igor26 ***** válasza:

"De azt sem értem,hogy akik beszólogatnak azoknak utána jobb?Vagy utána boldogabbak,vagy mi?"


Nem, ennél sokkal rosszabb. Beszólnak, mert az ingyen van, meg jót röhögnek és nem érdekli őket. Téged viszont érdekel, tehát ők jól érzik magukat, te nem. Ennyi.


Érzek némi sértettséget az írásodból, hogy hát neked is vannak hibáid, mint mindenkinek, akkor miért bánnak veled így...stb. Mert ezt váltod ki az emberekből, ennyi. Egy közösségben akkor érzi jól magát az ember, ha hasonló értékeket vall, mint a többség. Teljesen mindegy kinek van igaza, de aki kisebbségben van, az mindenképp szívni fog. Kiközösítik, és még be is szólnak.


Megmondom őszintén én a kérdés olvasásánál megdöbbentem, hogy milyen értékeket tart egy 14 éves lány fontosnak. Mindenesetre, ha tényleg szeretnél normális életet élni és hajlandó vagy cserébe félretenni az egodat, akkor megpróbálok javasolni egy kis "szakirodalmat". Ez nem ilyen vallásos hókuszpókusz, meg semmi földöntúli, csak szerencsére mások is foglalkoznak társadalmi kérdésekkel.


Írj privibe, ha érdekel ide nem szeretnék linkelni. Aztán majd te eldöntöd, hogy merre tovább.


Sajnálom, hogy a szüleidnek kevés idejük van rád. Tudod, ezt nem lehet pótolni ájfónnal. Meg a nokija sem segít, konnekting pípöl. Egy ölelés sokkal hasznosabb tud lenni.

2011. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
Ha majd átmész a következő suliba, ne úgy indulj, hogy na, itt is megkapom azt a jó kis b@sztatás, mert gazdag vagyok. Ne villogj a cuccaiddal, vásárolj középkategóriás ruhákat és kész az átlagos imidzs. Engedd el magad, beszélgess. Legyél benne a hülyeségekben és így senki nem is fog rákérdezni, hogy gazdagok vagytok-e.
2011. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim válasza:

" Ha majd átmész a következő suliba, ne úgy indulj, hogy na, itt is megkapom azt a jó kis b@sztatás, mert gazdag vagyok. Ne villogj a cuccaiddal, vásárolj középkategóriás ruhákat és kész az átlagos imidzs. Engedd el magad, beszélgess. Legyél benne a hülyeségekben és így senki nem is fog rákérdezni, hogy gazdagok vagytok-e."

Miért is kellene másnbak mutatnia magát mint aki? Nem azt mondják orrba-szájba, hogy légy ÖNMAGAD? Akkor a te elméleted bukott. Értem itt a közép kategóriás ruhát(?) mert ugye a külső nem számít. Amit szintén mindenki mond.

Tehát légy vidám és mosolyogj. Ha változtatni akarsz valamit akkor a képeket ne tedd fel mert megőrülnek az irigységtől. Próbálj rokonnal barátkozni vagy hasonló körülmények között élő társaiddal.

2011. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
Pont ez a gond. Ha egy ember az ájfonja meg a divatos cuccai által tud csak önmaga lenni és csak a saját fajtájával tud barátkozni, akkor az valóban egy elkényeztetett és korlátolt félember. Esetünkben a leányzó nem akar ilyennek látszani, tehát akkor itt az ideje, hogy kifelé valóban egy okos és szeretetreméltó lányt jelenítsen meg.
2011. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
6%
Te egy elkényeztetett p*csa vagy! EZ rólad a véleményem! Nem, nem persze hogy nem dicsekedsz, itt is állandóan dicséred magad: Jajj Londonba járunk ki, nem kell rendet rakni, van házvezetőnő, járok zongorára, franciára,milyen menő cuccaim vannak, kitűnő tanuló vagyok, minden versenyt megnyerek... Vedd már észre magad te elkényeztetett r*banc! Mert neked milyen könnyű! Nézz már ki a világba! Földrengések, árvizek, gyógyithatatlan betegségek, és még sorolhatnám a hatalmas katasztrófákat. Ezeknek az embereknek (pl Haiti) nincs otthonuk, rabolnak náluk, nincs mit enni!!! A betegségekről asszem nem is kell beszélni! Azok az emberek mindent megtennének azért, hogy egészségesek legyenek! valahol vízhiány van, Afrikában percenként halnak meg gyerekek vízhiány vagy egyéb betegség miatt!!! Teneked meg megvan mindened, és még te panaszkodsz! Vedd már észre magad büdös r*banc! Ne is haragudjatok a beszédemért, de nagyon fel tudnak cseszni az ilyen kis elkényeztetett ribik!
2011. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!