Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet megszeretni az...

Hogyan lehet megszeretni az iskolai tanulást? Ez kb. olyan mint aki utálja a sört de te mondod neki "szeresd"

Figyelt kérdés

a 2. kérdés,; amit nem értek hogy amikor valaki azt mondja hogy ő szeret iskolába járni,idézem "én szeretek iskolába járni" akkor azt hogy érti?


vagy ennyire másak a nézeteim az olyan dolgok iránt amiket utálok(de hát amit nem szeretsz azt nem szereted tanulni sem ,vagy nem így van? [ugyanis az iskolába már annyira egyértelmű ez hogy senki nem beszél ilyenekről] )


én szeretném megszeretni az iskolát ,de sem a társaságot nem csípem sem pedig bármi mást amiért oda kell nekem mennem és fél3-ig ott erőlködnöm...


ilyenkor mit tegyek?


köszöntöm a kedves válaszolókat:)


2010. nov. 22. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan tantárgy, ami érdekel, tesi, matek, biosz, rajz... Mindenkinek van vmi kedvence, még a leglustább tanulónak is. Na, ezzel a tantárggyal kell kezdeni, legyél ebből a legjobb, csinálj plusz feladatokat, menj versenyre...stb.! Ekkor már sikerélményed lesz, és a többi is jobban megy majd. Hidd el, tanulni nagyon jó dolog. Tanuld meg élvezni!
2010. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözöllek, Péter !


Ráfogsz jönni, de ha elhiszed nekem akkor már most rájössz arra,hogy az életben nem szeretünk mindent és nem is szerethetünk mindent. És talán ez így is van jól, mert ha mindent szeretnénk akkor már nem tennénk különbséget jó és rossz állapot között, tehát már nem kellene a jó, hiszen minek,hogyha szeretjük a rosszat is ? Én intelligens személynek látlak téged, tehát szerintem megértetted amit eddig írtam, ezt nem is ragoznám tovább.


Arra a kérdésedre,hogy valaki hogyan szeretheti az iskolát ugyancsak egyszerű a válasz: van aki szereti az iskolát,de ok nélkül nem szeretünk semmit,tehát aki szereti az iskolát annak van oka rá, aki pedig nem annak is van oka,hogy ne szeresse. Neked nincs sok okod szeretni az iskolát hiszen:

a) a társaságot nem szereted

b) amiket ott tanulsz nem szeretsz

És hidd el,hogy az a) pont nagyon rányomja a bélyegét az iskoláról alkotott véleményedre, hiszen a legtöbb kamasz számára a legfontosabb tényezők maga a környezetét alkotó személyek. Ha nem egyezel jól osztálytársakkal, illetve iskolatársakkal, akkor kevés esély van rá, hogy valóban örömmel menjél iskolába. De ez teljesen természetes, bár ritka dolog, általában iskolában mindenkinek van legalább 1-2 ember, akivel egyezik. Viszont fontos tudnod: nem a te hibád. Nem az határozza meg a jövőd,hogy hányan ismertek téged a gimibe, úgyhogy sose érezd magad rosszul,mert nem vagy a legmenőbb arcok között. Véletlen kérdése az egész, van akit felfedeznek és van akit nem. Ha nem vagy "menő" és "cool" akkor az nem azért van, mert te nem vagy jófej, hanem azért, mert mások nem tudják, hogy te jófej vagy.


Amint már rájöttél, az "iskolaundorod" oka a társasággal való párhuzamosság(vagyis sosem keresztezitek egymást még haveri alapon sem), illetve a tananyag olykor felesleges részei, viszont fogadj meg egy jó tanácsot: előszőr is, ami a társaságot illeti:ne folyamodj olyan módszerekhez,amivel becsempészhetnéd magadat a többiek társaságába,mert szerintem egy ilyen okos srácnak, mint te, nem ezt kellene csinálnia. Szerintem járj emelt fővel és viselkedj velük hozzád méltóan,mert mire befejezed a sulit lehet, hogy nem fognak barátként kezelni,de a tiszteletüket biztos elnyered. És hidd el,a sulis barátságok általában felejtébe torkolódnak,ezért nem is érdemes sokat rágódnod ezen.


Ami pedig a sulis témákat illeti: azokat tanuld lelkiismeretesen amiket úgy gondolsz, hogy valóban a hasznodra lesznek, viszont a többit se hanyagold el. Nem kell ötösre tudnod őket,de ne is engedd,hogy miattuk bukjál meg. Viszont ha az iskolában nem akarod a maximumot nyújtani,akkor legalább saját magadnak tanulj valami mást, valami iskolán kivülit, mert végülis te fogod majd élni az életed és neked kell építkezned,hogy mire 18 leszel már tudjál elindulni valamerre. Viszont, ismétlem: nem az számít, hogy honnan tanulsz, hanem azt, hogy mit. Van számos dolog, amit az iskolákban nem tanítanak és mégis hasznosak lehetnek majd az életben, illetve vannak olyan dolgok is amiket tanulsz az iskolában mégsem fogod őket használni.

Ezt csak azért mondtam el,hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásod és ne hidd el amit mások mondanak,miszerint az iskolában minden egyes tantárgy minden egyes fejezete fontos: nem, az a tantervben igenis vannak dolgok, melyek sosem fognak kelleni. Jó megtanulni őket,mivel a többség másképpen nem tanulna semmit. Te viszont, ha tudod, hogy mit kellene tanulnod, ami majd később hasznosabb lesz, mint a matematikának a logaritmusos fejezete, akkor azt tanuld és a logaritmusokat értsd meg, de ne babrálj velük sokat.


Ha még lenne valami kérdésed szivesen válaszolok és remélem,hogy legalább egy keveset segítettem neked ! :-)

2010. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

16:12

Elég biztos vagy abban amit írsz, esetleg nagy élet tapasztalatod van? Vagy csak közhelyekből állítottál össze egy kis irományt.

Ha az első, akkor tiszteletem.

2010. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig mindenki hülyének néz, mert imádok suliba járni. Ezt úgy értem, hogy ott érzem magam a legjobban, szeretem hallgatni azt a sok érdekes és okos dolgot, amit a tanárok mondanak órán (főleg bizonyos tantárgyakból), szeretem magukat a tanárokat is (ezt is csak főleg bizonyos tantárgyakból :)), szeretek az órák közti szünetekben a barátaimmal hülyéskedni, és szeretem magát azt a bizonyos iskolai légkört is. Azért délután jól esik otthon is lenni, a hétvégékkel sincs bajom, mert valamikor aludni is kell, de a hosszú szüneteket utálom. A téli még úgy kibírható, hiszen ott a karácsony, de a nyárit egyenesen utálom, és egész végig azzal zaklatom közben a körülöttem lévőket a legnagyobb örömükre, hogy mikor megyünk már suliba. Nem szeretem a társaságot, nem is járok el soha sehova, csak az iskolába, de ott is alig van néhány emberke, akikkel beszélni szoktam, úgyhogy nekem nem ez adja a hangsúlyt. Egyszerűen csak imádom, az életem részét képezi.


L/16

2010. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16:53- . . . Akkor köszönöm az elismerést ! :-)
2010. nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

16:53 vagyok

Érdekes. EasyAnswers úgy érzem veled nagyon jól el tudnák beszélgetni, érdekes vagy. hmm

2010. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

17:44, nem tudom felfogni ,legfeljebb elfogadni hogy én nem ilyen vagyok:(


EasyAnswers ,köszönöm a válaszod ,jól esik amiket mondasz,és mindazt értem amit írsz mert sokszor gondolkodok ezen a kérdésen. de ettől függetlenül zavar az hogy nekem nincs olyan igaz barátom akivel nagyon közel állnánk egymáshoz, (vannak a visszafogott srácok ,meg a menő csávók) ugye én valahol a kettő között helyezkedem el, még a saját személyiségemet sem találtam meg, néha próbálom magam rávenni olyan dolgokra ami másnak csettintésre megy...


arra akarok kilyukadni hogy a mai világ az nem teszi lehetővé számomra hogy élvezzem az életet ,mert a legtöbben már csak az agresszió meg a d*gás felé érdeklődnek(nem mondom hogy én nem de nem viszem túlzásba a dolgokat) , ők meg a szünetbe simán lezavarnak egy "k**va anyád" és ezt kell hallgatnom egész nap


nem arra megy ki hogy most megsajnáljatok:)


17F

2010. nov. 22. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem társaság miatt jó, de ha neked nem tetszik hát akkor nem.


Hát, ha mondjuk egy hónapig sör helyett tabis bort iszol, akkor a sör ízleni fog garantálom... :D

Kötelezők helyett olvass tinimagazinokat, utána felüdülés lesz, meg látod xd

2010. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tehát azt mondod hogy vannak dolgok amiket nem szeretek és keressek olyanokat amiket egyenesen utálok.ez nekem sok
2010. nov. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!