Hogy lehet megszeretni a tanulást?

Figyelt kérdés

Mindig is irigyeltem azokat, akik imádnak tanulni, ebből kifolyólag pedig mindent egy pillanat alatt megjegyeznek... Ők szórakozàsnak fogják fel a tanulást, és nem csak azokat a tantárgyakat tanulják meg villámgyorsan, ami érdekli őket, hanem a többit is.

Normális válaszokat várok! :)


2011. júl. 29. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az sikeres a tanulában aki nem csak épp annyit tanul amennyit feladnak, hanem alaposan, aprólékosan és akkor sikeresnek is érzik magukat. A siker érzése miatt megint tanulnak. Erre kell ráérezni.
2011. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először azt akartam írni reflexből, hogy sehogy... Aztán kicsit elgondolkodtam a dolgon, és arra jutottam, hogy ha normális tanárod van, akkor akár meg is szerethetsz egy olyan tantárgyat, amit addig utáltál. És nálam ez úgy működik, ha szeretek egy tantárgyat, akkor azzal már szívesebben foglalkozom, könnyeben veszem az akadályokat a témában, ennek köszönhetően gyorsan tanulok, és ha a dogáim is jól sikerülnek, a sikerélmények miatt, méginkább úgyérzed, hogy ez milyen jó, és hogy érdemes volt tanulni :)
2011. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt kémiatanárom azt mondta, kötelességtudatból tanult, és a tanulást senki se szereti.


Volt magyartanárom a gyerekeinek kártyákat, stb játékokat készített, vallotta hogy magolva tanulni nem lehet.(ettől független a verseket potyajegynek tekintette, nekem az mindig magolás volt)


Volt osztálytársam tipikus stréber, azt úgy nevelték, hogy azt mondanám, a tanulás az élete.Semmi elképzelése nem volt hogy őt igazából mit érdekli, és érzékenyen érintette a tanulásos téma.


Nekem a tanulás mindig annyiból állt, hogy mikor beértem iskolába reggelente, mindig ott magamtól, másolás nélkül szorgalmasan megcsináltam a leckét.(tanárok jelenléte nem zavart soha).Négyes-ötös voltam, tehát nekem szerintem bevált.


De ha van társaság, akkor lehet izgalmas, csak tényleg jó társaság kell, és nem a 'leülünk és olvassuk a könyvet, hátha valamit felfogunk' módon kell csinálni.(feltételezem, én csak leckét csináltam társaságban, mondjuk azt is magamtól,gyorsabb volt úgy)


Otthon soha ki nem nyitottam egy könyvet se(ez nem jelenti azt hogy nem olvastam semmit, wikipédiát(angol,több cikk), műszaki útmutatókat(angol,könnyebb megtalálni), sőt, még (ponyva) irodalmat is olvastam(szintén angol,magyar nem volt).Engem egyszerűen nem kötött le az, amit a tanárok úgy gondolták hogy le kéne kötnie/őket lekötött vagy nem tudom.Olvasónaplót sose könyv alapján, hanem net szerint csináltam.

2011. júl. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a trükk, hogy motiváció kell. Pl sikerélmény. Ami senki másnak nem megy (mert senki nem szereti megtanulni) azt te megtanulod.
2011. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdeklődés kell. El kell hinni, hogy amiről tanulsz az nem egy mumus, hanem maga az élet, problémák sorozata és arra adott válaszok. Emberekről tanulsz, akik ugyanolyanok, mint te. Például a szerelem. Mindenhol előjön, az összes költő foglalkozott vele, csak más nyelvezettel, más képekkel. Ezt te is át tudod érezni. Érteni kell az anyagot.
2011. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én régen utáltam a törit. Rengeteg évszám, rengeteg név. Fölösleges információk, hisz már elmúlt hahó kit érdekel?!

Aztán jött 1 fordulat, amikor rádöbbentem egy országban élek és még csak a himnuszt sem tudom mert olyan "szar".

Elmentem egy másik suliba, mert ott nem nyújtottak semmi pluszt.

Az új töri tanárom, nem hogy megszerettette velem a Történelmet, hanem életcélt adott.

Nyár van, soha életembe nem voltam stréber soha életemben nem volt jó bizonyítványom. De még van 2 év hátra a gimiből és már tudom melyik egyetemre akarok menni. Tudom, hogy ahhoz kell a történelem és az év végi 4-5 átlag. Nyár van és leültem tanulni törit. ÉS tök jól esett! Imádom, hogy olyanokat tudok amiket mondjuk a családban nem tudnak, imádom amikor kérdeznek valamit és kisujjból kirázom a választ.

Van 1 célom. Egy nagyon erős Egyetem. Én oda fogok járni! Ez erőt ad ahhoz, hogy leüljek kinyissam a könyvem és megértsem és megtanuljam ami oda le van írva. Muszáj tanulnom magamért és nem azért mert másnap felelés. Nem kötelességből muszáj, hanem magam miatt. Ez olyan, hogy minden nap eszek de nem kötelességből, hanem mert gy érzem ez kell nekem.

2011. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!