Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kockáztatnád a saját életedet...

Kockáztatnád a saját életedet az állatodért?

Figyelt kérdés
Pl. kirohanna az útra és közeledne egy nagy autó, te odarohannál érte? tudva azt hogy talán téged is elüt majd? vagy mit tennél?
2010. júl. 27. 15:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem veszekedünk, csak nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon.


Vagy lehet nem voltam elég érthető, viszont szerintem a logikus az alábbi : felmérjük a helyzetet, persze másodpercek alatt, és ha esélyes a " mentőakció " akkor nincs vesztegetni való idő ( meg kutya ), de ha nem csak egy könnyebb sérülés a kockázat, hanem a saját életed, és te mégis belemész a dologba, akkor az már öngyilkosságnak is nyilvánitható. Nem attól dicséretreméltó valaki, hogy meghal a háziállata helyett. Ez talán durván hangzik egyeseknek, de érdemes elgondolkodni rajta.


Előszőr is : anyádék belebolondulnak, ha életed végéig olyan leszel, mint egy zöldség, vagy lebénul a két lábad vagy akár meg is halsz, és akkor minek volt ez az egész ? Sokkal több bajt okozol, mint hasznot, egyfelől jólelkű ember vagy, mert ennyire szereted az állatokat, másrészt viszont trehány, mert nem gondolsz másokra és arra, hogy mit váltasz ki másokból a cselekedeiddel.

Másodszor : mi is volt az oka a halálodnak ? Hogy megmentettél egy korcsot ? Egyáltalán elpróbáltad vala játszani a helyzetet ? : " Hallottad, Géza, hogy meghalt a kis fiatal Gizi egy pár nappal ezelőtt ? " - " Ne mond már, hogyan történt ? " - " Végigsimitotta egy kamion, mert kirohant az utcára egy macskáért "

Meghalsz egy hülyeségért, mert több ezer állat hal meg naponta, hogy te megmentesz egy jópárat a házad előtt csak vizcsepp a Szaharában


Sajnálom, hogy nem értünk egyet egy ilyen banálisnak tűnő esetben, de nem kell felhúzd magad, csak mert véleményem szerint nálad az érzelmek kiverik az értelmet. Véleményt kértél és én teljesitettem a kérésedet ( " odarohannál érte ? ... mit tennél ? " )

Mellesleg Önismereti témába tetted a kérdésed, itt szokd meg, hogy az emberek igenis szoktak " okoskodni ", hogy megoldják a másik kételyeit/problémáit/gondjait/elakadásait.

2010. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
emberért lehet, állatért nem
2010. júl. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

logikusan ha valaki tényleg annyira szereti az állatokat, akkor pl.miért nemáll be a Greenpeace-hez hogy segitse őket.

nem az a lényeges, hogy autó elé ugorj esztelenül és életed során megments egyet és mekkora hős vagy, hanem adományozol kutyamenhelyeknek, esetleg tüntetni is mentek ha kell, erdőirtás ellen, szelektiven válogatod a szemetet, meg ezer dolog van, és akkor te is leéled az életed, és életed során megmentesz pl. huszat.

aki hős, az áldozzon is érte, túl könnyű 1 percig hősnek lenni. és hidd el, az a kétórás munka egy héten az állatokért nagyobb áldozat, mint 1 perc "hősiesség" és nagyobb eredménnyel is jár.

De persze az ember mindig a könnyű utat választja és lusta bármit tenni..

2010. júl. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A kérdés nem rólam szól, én már tettem eleget és fogok is tenni az állatokért, és nem érdekel ha néhány "akcióm" miatt butának tartanak, mert inkább leszek buta mint egy érzéketlen önző dög, ami sajnos a legtöbb emberre igaz.


De én akkor sem értelek, ha meghal egy ember az miért nagyobb tragédia mintha meghal mittudomén a szomszéd macskája? Csak mert az emberek nagy hűhót csapnak körülötte az állatok meg nem? Számomra nem több egy ember sem az állatoknál. Ennyi. Számodra az emberek felsőbbrendűek... ezért nem fogsz megérteni soha sem és én se téged. Úgyhogy hagyjuk.

2010. júl. 28. 12:44
 15/15 anonim ***** válasza:
Mivel a kutyám süket, biztosan nem hallaná az autót, én kiszaladnék érte, mert már egyszer elvesztettem egy állatot. ( Elütötték) És rettenetes fájdalom volt. De ha nem az én szívemhez nőtt állatom lenne, nem kockáztatnék.
2010. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!