Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kockáztatnád a saját életedet...

Kockáztatnád a saját életedet az állatodért?

Figyelt kérdés
Pl. kirohanna az útra és közeledne egy nagy autó, te odarohannál érte? tudva azt hogy talán téged is elüt majd? vagy mit tennél?
2010. júl. 27. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy teknősöm van...:D Így vele furcsa lenne ez a ghelyzet h kirohanna az útra...

De ha egy macskám-kutyám lenne...akkor... nemtom.... jó kérdés, sztem nem :/

2010. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
jó, de ha ott állna az úton a teknősöd és jönne egy kamion nagy sebességgel? otthagynád? jobban féltenéd a saját életed?
2010. júl. 27. 15:29
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
sztem odasietnék érte...
2010. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Te hülye vagy, már bocsáss meg.

Számtalanszor láttam már kutyát is és macskát is az úton, még előttem is elment jópár amikor autóban ültem. Szerinted odagyökereznek amikor járműt látnak vagy mi ? Alapból menekülni próbálnak, kivéve ha nem betegek, mert akkor elveszithetik a kevés józaneszüket, amijük van, de egyébként mindig elrohannak a veszély elől. Ez az ösztönös és az állatok megérzik amikor veszélyben vannak, nem maradnak áldozatnak. Más a helyzet a zebrák esetében, ők folyamatosan kivannak téve a veszélynek és az ő esetükben a tigris sokkal nagyobb veszély, mint egy autó. A zebráknál nem elég és nem is hasznos a futás, gyakorlatilag ott már hiába minden erőfeszités, de házi állatoknál más a helyzet. EGY AUTÓ SEM VADÁSZ A HÁZI KEDVENCEDRE

Ez s plusz még az, hogy az állatok genetikailag kódolva vannak, hogy meneküljenek, ha veszélyt éreznek.


Mostmár értheted, hogy nincs ok aggodalomra vagy önfeláldozási kisérletekre. Nincs szüksége a kutyádnak rád, ahoz, hogy megmeneküljön, ritka eset, hogy elüti őt valami. Ha pedig mégis megtörténik akkor ez van, balesetek mindig történhetnek. Viszont gondolj bele, hogyha te megmented a macskád, de te ott ütteted el magad előtte akkor mi lesz annak az állatnak a sorsa ? Ki vigyáz rá ? Valószinűleg senki és akkor meg kóborol élete végéig, éhezik , fázik és csak szenved, nem is él igazán. Ennél még a nemlétezés is jobb.

Tehát szerintem tisztázd le egy kicsit magadban a dolgokat, mert elég ferde a logikád meg az egész életfelfogásod, nem fog a javadra válni.

2010. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor hogy van annyi elütött állat az úton, nálunk minden héten van valami elütve az utcában, az állat sem veszi észre mindig a veszélyt sajnos, én pedig ugrottam már busz elé mert a szomszéd süket macskája ott mosdott az út közepén... és sose értem meg miért nem érdekli az embereket hogy mi lesz az állatukkal, mintha az nem is egy érző lény lenne.


Mellesleg úgy látszik te is csak okoskodni tudsz, ahelyett hogy egyszerűen válaszolnál arra a kérdésre amit feltettem.

2010. júl. 27. 19:25
 6/15 anonim ***** válasza:
Mennyi eszed nincs. Ám legyen : NEM, NEM tartom észszerűnek életet áldozni egy állatért. A kockáztatást meggondolnám, az esetfüggő lenne, de semmiképpen nem tartom logikusnak, hogy egy olyan esetben amikor te is tudod, hogy a baleset valószinűsége van túlerőben, akkor elkezdjél hősködni. Ha te ettől tartod nagylegénynek magad akkor......hát inkább nem mondok semmit. Nem érdemes, vagy igen ?
2010. júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem érdemes, jól mondod, ez nem hősködés, minden érző ember megtenné szerintem. Persze te inkább végignéznéd hogy megdöglik az állat, és semmit nem tennél mert annyira félted a kis nyamvadt életed?

Belegondoltál hogy pl. egy kilós macskának például semmi esélye a túlélésre, de egy ember ugyanazt megússza pár törött csonttal legfeljebb? Nekem ennyit megér egy élet megmentése... legalábbis egy állaté mindenképp.

2010. júl. 27. 20:54
 8/15 anonim ***** válasza:

Csak azt bizonyitod, hogy még butább vagy, mint hittelek. Bár jó lelkű.....

Ha annyira határozott vagy a dolgodban akkor viszont felesleges az eféle kérdezgetés és véleménykérés.

p.s. : legalább olyan dologba kössél bele, aminek van alapja, ugyanis az életem nem ismered, ezért nem foghatod rá, hogy " nyamvadt "

2010. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nehallgass a többi baromra én megtenném a kutyámért hogy kiugorjak az autó elé és megmentsem

ő az életem

2010. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Légyszíves ne veszekedjetek:(
2010. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!