A filterek használata a közösségi oldalakon, ugye a pszichológusok szerint is káros?
Figyelt kérdés
Ha ezek nyilvánvalóan károsak, akkor a smink, push up melltartó, alakformáló nadrágok, műkarom és társai miért nem tűnnek fel senkinek? Ezek szerintem ugyanúgy torzítják az önértékelést és az önképet. A visszajelzések nem a viselőjük külsejét dícsérik, hanem egy illúziót, ami igazából nincs. Ezek alapján építenek sokan "önbizalmat"? Így náluknál vonzóbb partnert találhatnak, amíg a hozzájuk passzoló egyedül marad. A férfiak alább adják, a nők pedig maguknál jobbat választanak. A végén senki sem boldog. Szóval mi a különbség a filterek és a smink, push up, alakformáló ruhák és a többi ilyesmi között? Miért csak a filterre mondják a pszichológusok, hogy káros? Ezek nem ugyanazt a célt szolgálják?ma 09:50
1/2 anonim válasza:
Szinte teljesen mindegy egy pszichológusnak, hogy ki milyen módon próbálja valaki kompenzálni az önbizalomhiányát és másegyebeket. "Miért csak a filterre mondják a pszichológusok, hogy káros?" Ezt egy pszichológus mondta neked, vagy netalán olvastad valahol? Egyébként igen, a filterek rosszabbak, mert azok által sokkal könnyebb hamis önképet kialakítani. Ha befesti a körmét, vagy kisminkeli magát valaki, akkor a valóságról beszélünk, és látja, hogy valóban így néz ki. Egy filter (vagy másegyéb okosság) pedig torzítja a valóságot (ezáltal az önképet), mivel azt nem lehet objektív valóságnak tekinteni. Szubjektívnek viszont annál inkább, ha elhiszi magáról, hogy valóban így néz ki.
2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Ezt egy pszichológiai videóban láttam. Nem azt mondtam, hogy egy pszichológus nem fogadja el ezeket, mert tudom, hogy náluk fontos az ítélkezésmentes kommunikáció. Csak azt, hogy magát a jelenséget, károsnak mondta. Egyáltalán nem látom a különbséget a smink és a felsorolt egyebek meg a filterek között. Egyik sem a valóság. Mindegyik a valóságot torzítja. Mindegyik illúziót ad a valóság helyett. Az ezekre épülő önértékelés pedig szerintem ugyanúgy illúzió. Ha valaki megfésülködik vagy ápolja az arcát az valós dolog. A smink (stb.) nem az ápoltság része. Önkifejezésnek sem mondható, mert pont a valóságot fedi, torzítja. Mondjuk egy sátánistánál el tudom képzelni önkifejezésként is. Vagy egy harcra készülő indiánnál vagy rejtőzködő katonánál. Szóval a smink és a fent felsoroltak nagyon messze állnak az objektív valóságtól. Pontosan azt torzítják.
ma 12:07
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!