Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ideglenes lakcímet hogyan...

Ideglenes lakcímet hogyan kell fiktívvé tenni? Kicsit megszívattak.

Figyelt kérdés
50 éves férfi vagyok. Most lett vége a párkapcsolatomnak. 1 év után hozzám költözött az ország másik végéből.Jól indult minden,ideiglenes lakcímkártyát csináltunk neki.Saját házam van, 1/1 tulajdon.A hölgy albérletben volt ott ahol lakott.Állandó lakcíme is van,de az csak úgy van,nem lakik ott.Szakítottunk 1 hónap után.Visszaköltözött.A facebookon beállította háttérképnek az én házamat és amikor kértem hogy vegye le,letiltott.Mi a teendő most? Lakcímkártya fiktivitás,facebook kép.

#ideiglenes lakcím #facebook kép visszaélés #lakcímkártya fiktivvá tétele
aug. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

Csak nem lakik itt.Nem is fog soha. Nincs is semmi köze hozzá.

Hát nem tudom,...téged nem zavarna? Lenne egy nő,akihez már régen semmi közöd,de látod a házadat az ő nyilvános oldalán,hogy mutogatja,és like-olják,hogy szép háza van. Nem hiszem,hogy nem zavarna.

aug. 6. 18:36
 52/61 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. A te házadat lájkolják. A te házad tetszik a népnek. Örülj neki!
aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:
Ráadásul,ha lenne idővel egy új párod és látná ő is,biztos megkérdezné hogy ki ez a nő,és mit mutogatja a te házadat hogy az ő háza? Elég fura lenne magyarázkodni,hogy a ház fotója miért van ott.
aug. 6. 18:39
 54/61 A kérdező kommentje:

53

hát,....nem tudok ennek örülni. :)

aug. 6. 18:40
 55/61 A kérdező kommentje:
Majd ha rendeződik ez a fiktivitás dolog,akkor lehet hogy nem fog érdekelni.Az minimum 2 hónap ahogy mondták,de lehet fél év is.
aug. 6. 18:42
 56/61 anonim ***** válasza:
60%

Már kezd nevetségessé válni a hisztid. Ha az új nőd megkérdi, mit mutogatja a régi a házadat, elmondod neki. Ha értelmesebb egy papucsnál, már túl is lépett rajta mire a végére értél.

Csak nehogy véletlenül ráakadjon erre a kérdésre, mert kiröhög és lelép.

aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

Nézd! Én másképpen látom ezt a neked hisztinek tűnő dolgot.Sajnos az ide vonatkozó jogszabályok nem egyértelműek és a lakosság számára nincs sehol egyértelműen leírva,hogy konkrétan pro és contra. lehet hogy te nem aggódtál ilyenen soha, de én igen. És ezért nem kell hisztisnek nevezni.

Köszönöm,hogy segítettél,de akkor ezt itt le is zárhatjuk.

Úgy néz ki hogy sikerült vele beszélni,hajlandó rendezni.A probléma megoldódik.A kép sincs már ott.

aug. 7. 11:41
 58/61 anonim ***** válasza:
Melyik jogszabály nem egyértelmű?
aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
60%
Neki valószínűleg egyik sem.
aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:

59 Vicce vagy. :) De érezd úgy,hogy hozzá kell szólnod. Inkább akkor ne tedd legyél szíves.


Az erre vonatkozó jogszabálynak az a része homályos,amit a jogalkotó nem tett egyértelművé.Van egy tulajdonosa egy ingatlannak. Jóhiszeműleg aláír egy hozzájáruló nyilatkozatot a lakhatáshoz.Azt mondod,semmi hátrány nem éri,ha az ott tartózkodási engedéllyel lakó lelép,és nem hajlandó kijelentkezni az adott ingatlanból.A tulajdonosnak hosszadalmas macera és eljárás,ami több hónapos kell vergődnie azzal,hogy fiktiválják azt a lakcímkártya bejegyzést. A jogalkotó jobban is védhetné a tulajdont ilyen esetben,és sima bejelentésre -hogy a személy nem lakik már ott- helyben megszünteti az illető tartózkodási engedélyét. Tehát azonnal. Nem az,hogy "eljárást szeretne indítani? Akkor felveszünk egy jegyzőkönyvet, a határozat pedig 2-6 hónap között majd valahogy megszületik". Mire kell várni ennyit? De most komolyan kérdezem.

aug. 7. 19:53
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!