Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ideglenes lakcímet hogyan...

Ideglenes lakcímet hogyan kell fiktívvé tenni? Kicsit megszívattak.

Figyelt kérdés
50 éves férfi vagyok. Most lett vége a párkapcsolatomnak. 1 év után hozzám költözött az ország másik végéből.Jól indult minden,ideiglenes lakcímkártyát csináltunk neki.Saját házam van, 1/1 tulajdon.A hölgy albérletben volt ott ahol lakott.Állandó lakcíme is van,de az csak úgy van,nem lakik ott.Szakítottunk 1 hónap után.Visszaköltözött.A facebookon beállította háttérképnek az én házamat és amikor kértem hogy vegye le,letiltott.Mi a teendő most? Lakcímkártya fiktivitás,facebook kép.

#ideiglenes lakcím #facebook kép visszaélés #lakcímkártya fiktivvá tétele
aug. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
Oszd meg itt a kép linkjét a jelentkezőkkel, akár privátban, és bespammeljük alá szívesen, hogy a frászt az új otthona.
aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:
És ha a helyi közösségi oldalon ott náluk közzé teszem a nyilvános Facebook képet az oldaláról, és megkérem,hogy aki ismerki szóljon neki hogy vegye le az én tulajdonomat képező házam fényképét, mert én hiába kértem és le is tiltott, azzal van valami baj jogilag? Tehát az ő profilképe,neve, az ingatlanom képe lenne a közzé tett képen,ami a Facebook oldalon is nyilvános.
aug. 5. 20:20
 23/61 A kérdező kommentje:
22-nek. Nem tudod megtenni,mert csak az ismerősei szólhatnak a képhez. Pedig jó az ötlet.
aug. 5. 20:22
 24/61 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mi a problémád? A házad tulajdonjogát nem érinti egy fénykép.
aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:

25-nek

Jogász vagy,hogy ezt így kérdezed?

A tulajdonjogot nem érinti,az rendben van.Persze megnyugszok,ha törölve lesz az ideiglenes lakcíme.Én úgy tudom,hogy jegyzőhöz kell kérvény a fiktivitáshoz,és 1 hónap a határozat. De lehet hogy már nem így van,és simán kijelenthetem az okmányirodában.

aug. 5. 20:47
 26/61 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudod fogalmazni, hogy milyen kár ért téged? Meglátta a földhivatal a fényképet, és a volt csajod nevére írta a házat?
aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jegyzőnél. Te mint tulajdonos nyilatkozol, hogy ő nem lakik ott.

A képet majd magától is le fogja cserélni, gondolom, akkor tette ki, mikor még érvényes volt.

aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

28

És ezt így simán elfogadják,hogy nem lakik ott?

aug. 5. 21:37
 29/61 anonim ***** válasza:
100%
Régebben volt, hogy kijöttek megszámolni a fogkeféket vagy megkérdezni a szomszédokat, de nem hiszem, hogy erre van kapacitás. Mivel te vagy a tulajdonos, neked van jogod dönteni arról, hogy ki lakhat ott.
aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
#30 a lakcímnek semmi köze ahhoz, hogy ki lakhat ott.
aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!