Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ideglenes lakcímet hogyan...

Ideglenes lakcímet hogyan kell fiktívvé tenni? Kicsit megszívattak.

Figyelt kérdés
50 éves férfi vagyok. Most lett vége a párkapcsolatomnak. 1 év után hozzám költözött az ország másik végéből.Jól indult minden,ideiglenes lakcímkártyát csináltunk neki.Saját házam van, 1/1 tulajdon.A hölgy albérletben volt ott ahol lakott.Állandó lakcíme is van,de az csak úgy van,nem lakik ott.Szakítottunk 1 hónap után.Visszaköltözött.A facebookon beállította háttérképnek az én házamat és amikor kértem hogy vegye le,letiltott.Mi a teendő most? Lakcímkártya fiktivitás,facebook kép.

#ideiglenes lakcím #facebook kép visszaélés #lakcímkártya fiktivvá tétele
aug. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Nem,nem. Az teljesen más,ha albérleti szerződés van. Picit képben vagyok azért már én is,már bocs. Ha a bérleti szerződés megszűnik,azzal elveszti a jogot az albérlő az ingatlan használatára, simán fiktiválják. Ha úgymond "befogadsz valakit, vagy szívességi lakáshasználathoz járulsz hozzá, tehát nincs mögötte szerződés,akkor az azért más kategória. Azt nehezebb fiktiváltatni.
aug. 6. 11:15
 42/61 anonim ***** válasza:

Mégegyszer. Mi hátrányod származik abból, hogy be van jelentve a lakcíme, azon túl, hogy teljesen feleslegesen b@szod fel az agyadat miatta. Anyagi kár ért? Elvesztetted az ingatlanodat?


A lakcím az mindenkinek a saját személyes adata, nem pedig az ingatlan tartozéka. A volt csajodnak legyen az egyéni problémája, ha a saját személyes adatai között van egy valótlan lakcím.

aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

Oké.Túlbeszéltük.


Viszont a saját ingatlanomról készült fénykép miért nem tartozik adatvédelem alá,amikor azt engedély nélkül használja fel valaki? Ráadásul úgy feltüntetve nagy nyilvánosság előtt,mintha az övé lenne. Netről letöltesz egy képet,az már jogvédelem alatt áll. Akkor ez hogy nem?

aug. 6. 12:02
 44/61 anonim ***** válasza:

A házadnak nincsenek személyiségi jogai, mert nem személy.


Ha a fényképet te készítetted, akkor a fénykép a te "műved", és elvileg te határozod meg, miként lehet felhasználni. Vagyis a szerzői jogaidat sértheti a jogosulatlan felhasználás. De ez ebben az esetben nagyon életszerűtlen, mert valószínűleg nem egy tényleges műalkotásról van szó a fénykép esetében.


(Modern, művészi épületek esetében felmerülhet, hogy maga az épület a műalkotás, és az arról készült fényképek felhasználásával az építész, mint alkotó szerzői jogai sérülnének, de gondolom, nálad nem ez a helyzet.)


A csaj egy hárpia, és csinált valamit, amivel felb@szta az agyadat, de kárt nem okozott neked.


Tudod, az agy felb@szásához ketten kellenek: egy, aki idegesít, egy másik meg, aki hagyja magát felb@szni.


Én biztos, hogy hagynám a francba az egészet, fényképestül, lakcímestül. Kárt nem tud okozni, hisztizzen csak, amennyi jólesik neki.

aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

Jót nevettem most. :) Total igazad van. Ma már másképpen látom az egészet,mint tegnap. Felb@szott a hárpia, ez a valóság valóban.Viszont elindult az okmányirodai eljárás, te is megnyugtattál,...oké. Hisztizzen magában.

Már tudom,hogy az fáj neki,hogy neki nincs saját lakása,tulajdonképpen kitette a volt férje pár csomaggal.Majd albérlet,...és nekem ezeket az ő szemszögéből mesélte el,hogy milyen szemét volt vele a férje,menekült otthonról. Most ezek után azt kell mondjam,hogy megértem a volt férjét,ha kidobta. Tényleg hárpia,és milyen igaz az a mondás,hogy "lakva ismeri meg az ember a másikat".Sajnos ez ide is illik.Ideköltözött, szerinte "lett egy új otthonom" mondta, most visszaköltözött,mert nem talált munkát (és bepöccent), most meg az én házamat kezdte el mutogatni,mintha az övé lenni. Hazudik az ismerőseinek.Valahogy azért jó lenne közölni a házamat lájkolókkal,hogy neki semmi köze az én házamhoz.

aug. 6. 14:10
 46/61 anonim ***** válasza:

Hát de hát hát de.

Hogyha te látod a kérdéses posztot, miért nem kommenteled alá, hogy köszönöd a lájkokat a SAJÁT házadra, ami még csak véletlenül sem hárpia kisasszonyé?

aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:
Mert a rendes hivatalos oldalamról nem látom,letiltott. Létrehoztam másik FB oldalt és azon keresztül látom,de hozzászólni nem tudok,mivel nem vagyok az ismerőse.
aug. 6. 18:07
 48/61 A kérdező kommentje:

Mi van akkor ha az ottani városi FB csoportba beírom,hogy aki ismeri,legyen szíves szólni neki,hogy vegye le a házam fényképét,mert nem járultam hozz, még csak véletlenül sem az övé a ház.(?) Mellékelek egy fotót,amin rajta van a nyilvános profilképe,a nyilvános neve, és a háttér a házammal.

Elvileg ezeket így az egész világon bárki látja,mert nyilvános.

aug. 6. 18:15
 49/61 anonim ***** válasza:
60%

És ezzel lealacsonyodsz a szintjére, ráadásul nem csak itt a gyíkhun fog mindenki rajtad röhögni név nélkül, hanem minden ismerősöd, aki felismeri a házat.

Tényleg mit zavar téged? Rakjon ki amit akar, putrit vagy kastélyt, nem mindegy?

Ha tényleg ér valami sérelem (látható vagy a képen, satöbbi) akkor pedig szintén nem ez a járandó út. Akkor ügyvéd.

aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
60%
Ha az van odaírva, hogy az új otthonom, az nem azt jelenti, hogy az övé, hanem hogy ott lakik.
aug. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!