Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ideglenes lakcímet hogyan...

Ideglenes lakcímet hogyan kell fiktívvé tenni? Kicsit megszívattak.

Figyelt kérdés
50 éves férfi vagyok. Most lett vége a párkapcsolatomnak. 1 év után hozzám költözött az ország másik végéből.Jól indult minden,ideiglenes lakcímkártyát csináltunk neki.Saját házam van, 1/1 tulajdon.A hölgy albérletben volt ott ahol lakott.Állandó lakcíme is van,de az csak úgy van,nem lakik ott.Szakítottunk 1 hónap után.Visszaköltözött.A facebookon beállította háttérképnek az én házamat és amikor kértem hogy vegye le,letiltott.Mi a teendő most? Lakcímkártya fiktivitás,facebook kép.

#ideiglenes lakcím #facebook kép visszaélés #lakcímkártya fiktivvá tétele
aug. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tulajdonos aláírásával jelentkezhet be. Nincs olyan, hogy márpedig én itt lakom.
aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:

32-nek

Ha én aláírtam,és van ideiglenese a házamban. Simán holnap bemegyek én kérem,hogy szüntessék meg? Hogy kell ezt kérni? Kényszer megszüntetés, vagy mi a pontos neve?

aug. 5. 21:54
 33/61 anonim ***** válasza:

Fiktiválás.


Feleslegesen parázol.

aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

34

Köszönöm,hogy megnyugtatsz. Holnap megyek az okmányirodába délelőtt.

aug. 5. 22:02
 35/61 anonim ***** válasza:
100%
Ne parazz, siman ki tudod jelenteni. Ugyanigy mondd el az ugyintezonek hogy mi tortent, mint ahogy itt leirtad. Tuti nem eloszor hallanak ilyet! Elkoltozott es visszaeles veszelye miatt ki akarod jelenteni ot onnan.
aug. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:

Nos, voltam az okmányirodában. Kicsit másképpen fest ez a helyzet. Az eljárás minimum 2 hónapos. Jegyzőkönyvet vettek fel. kiértesítik, hogy nem járultam hozzá,hogy az ingatlanban tartózkodjon.Mivel az állandója nem igazán valós,ezért nem biztos hogy át fogja venni, a másik értesítőt hozzám küldik,ahol ő már nem lakik.Én nem vehetem át. Ha nem veszi át,akkor is minimum 2 hónap a határozat megszületése.

Csak jótanács másoknak,akik gondolkodnak valakit bejelenteni magukhoz ideiglenes tartózkodásira,.....SOHA SENKIT!!!!! Még akkor se,ha a párotokról van szó!!!! Ne bízzatok meg senkiben! Ez nem játék és jólelkűség. Megbíztam benne, mert amikor hezitáltam,akkor kaptam a kérdést,hogy "Most nem bízol meg bennem?" Akkor kellett volna valami kitérő választ adnom.Nem jártam volna így.

aug. 6. 09:04
 37/61 anonim ***** válasza:
100%

Mégegyszer. Milyen hátrányod származott a lakcímből? Elvette a házadat? Hatósággal visszament a házba a lakcím okán, miután elköltözött? Anyagi kárt okozott neked?


Azzal, hogy beengedted a házadba ott lakni, azzal vállaltál kockázatot. Ha már ott lakik, akkor elvileg köteles bejelenteni az ottani lakcímét. De azzal nem szerez több jogot, és neked se lesz több kötelességed. A jogát az ottlakásra azzal szerezte meg, hogy megengedted neki, hogy beköltözzön a házadba, és azzal veszítette el, hogy ezt az engedélyt visszavontad. A birtokvédelme pedig azzal szűnt meg, hogy el is költözött. Innentől kezdve a lakcím nem számít semmit. Az egy hülyeség, hogy nem szabad a lakcímbejelentést "megengedni". A lakcím bejelentése a lakó számára kötelesség, amit a tulajdonosnak nincsen joga megakadályozni.

aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm,hogy megfogalmaztad. Kár,hogy előbb nem voltam tisztában ezekkel.Az jutott most az eszembe,hogy neki érdeke bejelentei újra azt a címet ahol lakik, mert a hivatalos leveleket ott tudja majd csak átvenni. Hátha magától elintézi a napokban. Olvastam,elvileg 3 nap a határidő. De ha 2 hónap múlva jelenti be,akkor sincs következménye (sajnos)
aug. 6. 09:57
 39/61 A kérdező kommentje:
Mindenesetre én tanultam belőle.Soha az életbe senkit.
aug. 6. 09:58
 40/61 anonim ***** válasza:

Most tisztáztuk, hogy semmi hátrányod nem származott és nem is származhat abból, ha valaki, aki nálad lakik, bejelenti a lakcímét, sőt kötelező is bejelentenie, neked pedig nincs jogod megakadályozni.


De továbbra is terjeszted a rettegést a lakcímbejelentéstől.


A te dolgod, ha rettegsz, de mást ne tévessz meg.


Emberek tíz- és százezrei szenvednek hátrányt amiatt, mert albérletben laknak, és a tulajdonos megakadályozza nekik a lakcímbejelentést. Mégpedig azért, mert a tiédhez hasonló népies rettegésekben hisz.

aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!