Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én ha 12- 13 óráig nem eszek...

Én ha 12- 13 óráig nem eszek semmit (egész délelőtt) akkor már 1 óra felé, remeg mindenem ájulás kerülget. Miért?

Figyelt kérdés
A környezetemben sokan vannak olyanok akik csak délután 17-18 kor esznek elősször mfgsincs semmi bajuk.
2015. júl. 7. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Aki kibír egy napot evés nélkül az vagy hazudik, vagy hozzá van szokva ahhoz, hogy rendszeresen nem eszik.
2015. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vércukor szinted nagyon leesik,ezért remegsz, és érzed rosszul magad.
2015. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aki kibírja a napot evés nélküp, annak nagyon lassú az anyagcseréje, valószínűleg hízékonyak is.
2015. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ugye az nem utal arra,hogy ezmiatt hajlamos vagyok cukorbetegségre ?
2015. júl. 7. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ebben semmi különös, ki ilyen, ki olyan. Én 12-13 után még nagyon jóllakott vagyok, rosszul is esne ennem, 18-19 óra az ideális számomra. Természetes időszakos böjtölő vagyok, hamarabb csináltam, mint ahogy hallottam volna, hogy létezik ilyen :D

Az anyagcserém nem lassú és inkább stagnáló vagyok, hízni és fogyni is nagyon lassan megy (főleg hízni, a kalóriadeficittel nincs mit tenni, a többletet viszont el lehet pazarolni :)).

Teljesen természetesnek tartom, hogy van, akinek gyakrabban kell ennie. Ezt az étrend is befolyásolja. Amikor szénhidrátdúsabban ettem (de már akkor is nagyon zsírosan, ami tuti számít), 13-16 óra volt a böjtös időszak, ami jólesett. Oké, néha felmentem 18 órára, de ritkán. Ma már kevés szénhidrátot eszem és automatikusan megnőtt ez az időszak.

Viszont 23 óra nekem már sok. Van, aki úgy él és hetente 36 órás böjtöket tart... Biztos nekem is menne, ha keményen elhatároznám, de nem is akarom én azt. Úgy érzem, hogy nekem így az ideális, minek erőltessem magam másra?


Érdekes környezeted van, én olyanokat ismerek, akik reggel is esznek, este is és a kettő között is... Neten találkozom napi egyszer étkezőkkel, mert az én étrendemben ez nem ritka.


Ja és még velem is előfordul, hogy már délelőtt éhes vagyok. Ritka, de van ilyen. S ma már nem, de régebben, amikor csak simán szénhidrátszegényen ettem s nem ketogén diétán voltam, NAGYON éhes tudtam lenni. Nem volt opció, hogy ah, éhség, majd eszem pár óra múlva. Nem esett volna jól, nagyon nem.

De a legextrémebb szénhidrátmegszorításkor egyszerűen nem voltam éhes napokig. Semmi éhség, semmi étvágy. Fene tudja, az se jó :D Én a szolid éhségérzetet szeretem, jelzés, de nem dől össze a világ, ha nem eszik azonnal az ember.

2015. júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!